Ревност за кака.

  • 1 720
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Здравейте.
Имам две дъщери - Мария (14г.) и Катя (10г.) и  един син - Алекс (7г.).
Между Алекс и Катя има нещо като ''война'' кой ще бъде с кака си.
Тя обича и двамата, а те нея още повече. Но каката вече е голяма и иска да бъде с приятели на своята възраст. Иначе преди все беше при нас по парковете и детските площадки. Та.. когато са само двамата си играят, учат буквите и числата (Алекс ще бъде първи клас тази година). Но появи ли се кака им могат да се сбият.
По принцип Мария излиза рано от вкъщи с приятели и Катя стои с Алекс по цял ден, докато аз и мъжа ми не се приберем. Но сега Катя е на лагер за седмица и Мария си стои вкъщи с Алекс.
Но Алекс напоследък е станал много... странен. Когато Катя се обади по телефона се държи мило с нея, ако каката я няма вкъщи, а вчера тя си беше вкъщи и телефона ми беше при тях, чух как ми звъни, но бях заета и Алекс вдигна и го слушам как говори грубо ''Мама я няма! Чао!''. Кака му веднага му направи забележка, но той и се подмаза като я прегърна и смени темата.
Хиляди пъти с мъжа ми сме говорили за това, и с тях също. НО НЕ! Обещават, че няма повече да се карат за това кой ще е с нея.
Но вече ми писна.. все пак тя не е вещ която да делят.
Забелязала съм, че когато са тримата заедно и тя ги занимава нещо винаги ще намерят да се скарат дори и за най-малкото.
КАКВО ДА ПРАВЯ?!

# 1
  • Мнения: X
Кое налага голямото дете да отглежда малките постоянно и да е по цял ден с тях? Те не са ли на занимални лятото?

Имат ли си всяко дете собствено пространство за да могат да се отдели голямото дете от малките когато реши да си почива, да чете или да слуша музика  и т.н.?

Според мен тя е възприемат като родител почти и се съревновават за вниманието й, защото от нея реално го получават.  Peace



# 2
  • Мнения: 27
Не ги отглежда постоянно. И за сега не са на занимални.
Малките са в една стая, а каката в друга. Но аз казах, че не каката, а другата ми дъщеря е с малкия по цял ден. И се държат добре когато са само двамата, но като се появи най-голямата и се почва..
Може да си права, те прекарват повече време с нея, защото ние с таткото сме по цял ден на работа.

# 3
  • Мнения: 477
Темата ми звучи като написана от някой на възрастта на Мария... Sunglasses

Прати момичетата да се разхождат в мола, през това време занимавай момчето.
Излез с 10-годишната (забравих вече кой как се казва) и остави голямата и малкия да си се радват на взаимното внимание.
С две думи - разделяй ги.

Общи условия

Активация на акаунт