Студенти в UK- 6

  • 113 179
  • 763
  •   1
Отговори
# 30
  • UK
  • Мнения: 205
Здравейте!
Тази година кандидатствам в няколко университета в Англия. Надявам се да ме приемат някъде. Като цяло нямам идея какво ще се случи за сега.
 Какъв е шанса да получиш стипендия според вас? newsm78

В редките случаи, в които университетите предлагат стипендии, конкуренцията е огромна, секирата жестока и е хубаво да се кандидатства отрано.

За бакалавър или магистър кандидатстваш? Каква специалност? Къде? Какъв опит/оценки имаш?

# 31
  • Мнения: 508
Здравейте, скоро не съм писала, но стигнахме до заема. Дъщеря ми направи регистрацията в SFL, доста неща се попълваха. Искаха да посочи 2 човека на адрес различен от нашия, при Вас така ли е било? Накрая след всички стъпки излязоха само 2 страници които да разпечата, като има място за подпис отдолу. Защо така се получи? Като съм чела тук казвате че около 20 страници е това което трябва да се попълва за заема. Да не би да грешим някъде?

# 32
  • Мнения: 1 994
Помня, че формата беше 17 страници. От тях в около 10 все имаше нещо да се попълни. Може да е било само чекване в едно квадратче, но страницата не е празна. Нашата беше разпечатана и попълнена ръкописно, с печатни букви Laughing. Така я изпратихме.
Да има два адреса различни от вашия за контакт. Писахме на роднини адресите. Все пак е важна кореспонденция. Но не си спомням да е правил регистрация в SFL. Изпрати си попълнената форма в началото на април и до края на май месец получи по пощата две писма. В тях имаше име на потребител и пароли за логин, които той смени и вече там си следи кореспонденцията, статуса на кредита, кога са платили вноска към университета и т.н.

# 33
  • Мнения: 548
 Здравейте! Стигнахме до избор на университети от Extra choice. Дадохте съвет по-назад в темата да се свържем с университетие, които предлагат свободни места, но дъщеря ми се чуди какво точно да им пише. АКо някой е запознат, моля за отговор!  Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 34
  • Мнения: 174
Здравейте, скоро не съм писала, но стигнахме до заема. Дъщеря ми направи регистрацията в SFL, доста неща се попълваха. Искаха да посочи 2 човека на адрес различен от нашия, при Вас така ли е било? Накрая след всички стъпки излязоха само 2 страници които да разпечата, като има място за подпис отдолу. Защо така се получи? Като съм чела тук казвате че около 20 страници е това което трябва да се попълва за заема. Да не би да грешим някъде?

   Нв сте прочели следното изречение : You can’t apply online if you’re an EU student. You must download the application forms and apply by post.  ( https://www.gov.uk/apply-online-for-student-finance#before-you-start ). Мисля че това е формата https://www.gov.uk/student-finance-forms/y/eu-full-time/year-1617/new-student

# 35
  • Мнения: 508
Не знам дали нещо грешно е направила, дало й е номер накрая. Ето това е
Student Finance Declaration
2016/17
You must
Sign AND date this form in ink
and return all printed pages to:
Student Finance England
PO Box 210, Darlington, DL1
9HJ

После има 4 стр. текст, и най-отдолу
Customer Reference Number
00322хххххх
Your signature
...............
Today's date
.................

Sign AND date this form in ink and return all printed pages to
the address shown on the first page.
 Има и бар код

Виждам че адреса е различен на линка който сте посочили.
Ох, да не сме объркали нещо??

Всъщност формата която трябда се изтегли е EU16N, така ли?
Изобщо не я гледах какво попълва, тя сама започна вчера и накрая като ми каза че е готова, тогава взех да разгреждам какво е попълвала. А от тук от Вас знам че трябвало на ръка да се попълват документите, и отночало мислех че само регистрация прави в сайта. Пък тя накрая ми каза - аз съм готова попълних я.

# 36
  • Мнения: 65

Изобщо не я гледах какво попълва, тя сама започна вчера и накрая като ми каза че е готова, тогава взех да разгреждам какво е попълвала. А от тук от Вас знам че трябвало на ръка да се попълват документите, и отночало мислех че само регистрация прави в сайта. Пък тя накрая ми каза - аз съм готова попълних я.

В другия форум, където ми писахте лично съобщение, съм ви написал стъпка по стъпка как се кандидатства за заема.

# 37
  • Мнения: 508
Scorpzou , много благодаря! И аз писах

# 38
  • Мнения: 157
Здравейте отново. Да споделя, че съм пред психически и емоционален срив. След пет оферти, дъщеря ми реши, че не си е направила правилния избор, и сега решава да даде отказ на всички, за да избере нови университети. Не съм очаквала, че ще ни се случи такова нещо? Какво да правим? Не е ли късно за такива неща?

# 39
  • Мнения: 65
Здравейте отново. Да споделя, че съм пред психически и емоционален срив. След пет оферти, дъщеря ми реши, че не си е направила правилния избор, и сега решава да даде отказ на всички, за да избере нови университети. Не съм очаквала, че ще ни се случи такова нещо? Какво да правим? Не е ли късно за такива неща?

Това, което може да направите до Юли се казва Extra - този процес ви дава шанс да кандидатствате в нов университет, ако не сте приети в нито един от оригиналните 5 (било то защото вие сте отказали всички оферти или не сте получили такива изобщо). Практически обаче, не е нужно веднага да отказвате офертите, които имате, за да кандидатствате в друг университет през UCAS. Моят съвет е да задържите офертите, докато им изтече срока поне (кой знае, може да размислите или да не ви приемат на друго място) и през това време по имейл да се свържете с университетите, които ви интересуват - да им обясните, че искате да откажете 5-те си избора и да поставите тях като Extra и да попитате дали биха ви прегледали документите по имейл. Тогава, ако някой университет ви приеме или пожелае формално да си подадете документите през UCAS, може да влезете в профила си, да откажете 5-те оферти и да добавите новия университет (имайте предвид, че те ще получат същото мотивационно писмо, препоръка и т.н.).

В тази търсачка на UCAS - http://search.ucas.com/ - ако впишете името на специалността и дадете Search, отляво ще видите филтри. Един от тях се казва Applying through Extra (show courses in Extra). Ако изберете него, ще ви филтрира само специалностите и университетите, които все още имат свободни места и биха ви разгледали документите чрез Extra.

# 40
  • Мнения: 157
Scorpzou, благодаря много за отзивчивостта и изчерпателния отговор. Веднага се заемам.

# 41
  • Мнения: 203
Записвам се да ви следя, че съвсем ви изтървах.
Благодарности за темата на valha bouquet
Предстоят ми пак кандидат-студентски терзания със сина ми, като за начало избор на специалност, че никак не е ориентиран още.

Може да ме добавите в началния списък, с радост ще отговорям на въпроси свързани с Университета на дъщеря ми и всичко свързано_(което ми е известно) с живота в нейното градче Simple Smile

# 42
  • Мнения: 5
Здравейте!
От доста време следя темата с интерес. Благодарна съм ви много за съветите, който давате и  отговорите на много от въпросите, които вълнуват и мен. Реших да се запиша като майка на   бъдещ студент. Стигнахме до кандидатстването за заема. Появи се проблем относно подпечатването и заверяването на копието на личната карта. От училището на синът ми му отказаха. Към кого да се обърна? Моля и за по-пълна информация за стъпките на кандидатстване и попълването на формата за заема

# 43
  • Мнения: 9 183
Здравейте!
От доста време следя темата с интерес. Благодарна съм ви много за съветите, който давате и  отговорите на много от въпросите, които вълнуват и мен. Реших да се запиша като майка на   бъдещ студент. Стигнахме до кандидатстването за заема. Появи се проблем относно подпечатването и заверяването на копието на личната карта. От училището на синът ми му отказаха. Към кого да се обърна? Моля и за по-пълна информация за стъпките на кандидатстване и попълването на формата за заема

GP то ви може да го направи без проблем  Peace изискава се лице с печат ..не е необходимо да е нотариус

Последна редакция: пн, 11 апр 2016, 23:28 от pinko

# 44
  • Мнения: 642
GP то ви може да го направи без проблем  Peace изискава се лице с печат ..не е необходимо да е нотариус
Нотариусите не слагат заверка на копие на документ за самоличност.

Общи условия

Активация на акаунт