Студенти в UK- 6

  • 113 174
  • 763
  •   1
Отговори
# 435
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
Може и не на лични Simple Smile Винаги е полезно в темата да има повече инфо

# 436
  • Мнения: 301
Има ли второкурсници и третокурсници? Получили ли сте вече Financial Notification и/или Payment Schedule за 2016/2017г.? Тоест писмата в които пишат колко пари ще платят на университета. После едното беше с някакви проценти. Аз изпратих декларацията още април и оттогава нищо друго не съм получавала. Звъннах им, един от служителите им каза, че са ми получили декларацията. А пък гледам онлайн миналата година съм получила първото през юни, а вече е юли.  Confused Щях да им звъня днеска ама беше станало много късно. Та на някой друг returning student закъсняват ли му писмата?!  newsm78

# 437
  • Мнения: 33
А това как да го разбирам - "You must include any maintenance payments you expect to receive for your children as
part of their income in this question"
трябва да посоча някаква сума с която ще я издържам ли?
Моля ако някой е попълвал форма за стипендия да пише на лични, че ни ми е много ясно какво точно трябва пиша.
Ако сте разведен родител и получавате издръжка за детето от другия родител, парите от издръжката влизат в общия размер на дохода на дъщеря ви по този въпрос от въпросника. Някои кандидат-студенти са под 16 г.

# 438
  • Мнения: 2
Има ли второкурсници и третокурсници? Получили ли сте вече Financial Notification и/или Payment Schedule за 2016/2017г.? Тоест писмата в които пишат колко пари ще платят на университета. После едното беше с някакви проценти. Аз изпратих декларацията още април и оттогава нищо друго не съм получавала. Звъннах им, един от служителите им каза, че са ми получили декларацията. А пък гледам онлайн миналата година съм получила първото през юни, а вече е юли.  Confused Щях да им звъня днеска ама беше станало много късно. Та на някой друг returning student закъсняват ли му писмата?!  newsm78
Синът ми ще е втори курс и още не е получил писмата, но каза че е звънял и от там са го уверили, че всичко е наред

# 439
  • Мнения: 508
И аз ще се радвам ако тук пишем за стипендиите, дано да има кой да се включи. Имам неясноти при попълването. Аз съм разведена, и според мен трябва да превеждам решението за развод и служебната бележка от работодателя за дохода. Също така каква сума да се посочи за банкови спестявания.
Ще се радвам ако някой е попълвал документи за стипендии и сподели нещо по въпроса.

# 440
  • София
  • Мнения: 752
Синът ми вчера е получил мейл, че има промяна в статуса му в UCAS, но вече втори ден не успява да влезе в сайта им. Аз също не успявам. Възможно ли е толкова време да не им работи сайта...  newsm78 А все се оплакваме от сайта на МОН Wink:

# 441
  • Plovdiv
  • Мнения: 550
Синът ми вчера е получил мейл, че има промяна в статуса му в UCAS, но вече втори ден не успява да влезе в сайта им. Аз също не успявам. Възможно ли е толкова време да не им работи сайта...  newsm78 А все се оплакваме от сайта на МОН Wink:

Проверих, при нас работи,
(Welcome back
Today's date: 9 Jul 2016
Congratulations! Your place at)
но видях, че има съобщение за 12-13.07,  Track unavailable 12 – 13 July

Track will be unavailable from 08:00 on Tuesday 12 July until 08:00 on Wednesday 13 July (UK time) due to planned maintenance.
както и за август. Най-вероятно е проблем със сайта наистина.
Опитайте пак. Simple Smile

Последна редакция: сб, 09 юли 2016, 17:14 от N i y a

# 442
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Почти 100 % е сигурно ,че Тереза Мей ще е новият министър-председател на Великобритания. И ще има Брекзит със сигурност . Все се надявах, че някак си "по английски" ще се измъкнат от ситуацията и ще останат в ЕС, но засега индикациите са други .
http://dnes.dir.bg/news/premier-lider-tereza-mey-brekzit-23274070

Жалко , ще има големи сътресения.

"Ще бъда пределно ясна - няма да има опит да останем в ЕС. Няма да има опит да се върнем в ЕС през задната врата."

„На първо място – подчерта освен това Мей - страната се нуждае от силно и доказано лидерство, за да преминем през този период на икономическа и политическа несигурност, за да договорим най-добрата сделка за Великобритания, когато напускаме Европейския съюз, както и за да изградим нова роля за себе си в света, защото Брекзит означава Брекзит и ние ще го направим успешен.“

# 443
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
Аз днес се регистрирах в GOV.UK и регистрирайки се направо си попълних формата онлайн, накрая ми дадоха реферънс намбър и последната страница беше - изпратете ни ID и декларацията подписана.
Аз си написах и референтния номер във формата за EU студенти и утре ще пускам заветното писмо - барабар с 24страничната форма и всички там щуротии дет ги искат, но в сайта ще мога да следя какво се случва - даже пращали мейл за одобрение, който естествено пристига преди хартиеното писмо...
И за n-ти път да питам -  обратна разписка трябва ли ми от пощата или само да е препоръчано... Сори, ама пак съм блокирала...

# 444
  • Мнения: 15
Здравейте мили мами , отчаяно търся помощ и подкрепа за намиране на квартира в Norwich в UK .Моето момиче е приетo  там в UEA -  история на изкуството , археология , антропология , но тя реши да замине с приятеля си , който ще си търси работа там .Така че вариянта за общежитие отпада , и сега си търсят квартира . Тук от сайтовете които са посочени нещо не се получава търсим ,  но  връзка онлайн не става. Ако има някой който е намирил чрез сайт квартира да ми помогне моля'. Ако има някой връзки с приятели там също приемам помощ . Моля Ви за съдействие за намиране на квартира ; ето и мейла ми
mimchi_75@abv.bg  Благодаря за разбирането и помоща .

Последна редакция: вт, 12 юли 2016, 11:52 от mimchi_75

# 445
  • Мнения: 59
Днес и ние получихме потвърждение за Ланкастър.Успех и късмет на бъдещите студенти.

# 446
  • Мнения: 76
Майки, вашите университети пращат ли ви някакви съобщение за ваксинации? Към майките на студенти в UK, приети в предишни години: Искали ли са от вас документи за имунизации, трябва ли да се правят някакви задължителни преди отиване или вече, когато децата са там? Дайте да обсъдим тази тема, защото при нас е актуална Thinking

# 447
  • Русе
  • Мнения: 129
Към майките на студенти в UK, приети в предишни години: Искали ли са от вас документи за имунизации, трябва ли да се правят някакви задължителни преди отиване или вече, когато децата са там?

Не!

# 448
  • Мнения: 642
Майки, вашите университети пращат ли ви някакви съобщение за ваксинации? Към майките на студенти в UK, приети в предишни години: Искали ли са от вас документи за имунизации, трябва ли да се правят някакви задължителни преди отиване или вече, когато децата са там? Дайте да обсъдим тази тема, защото при нас е актуална Thinking
Не

# 449
  • Русе
  • Мнения: 4 774
Майки, вашите университети пращат ли ви някакви съобщение за ваксинации?
Не!

Общи условия

Активация на акаунт