Студенти в UK- 6

  • 113 176
  • 763
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 994
Тъй де, стоки си имат,  ама моята пристига в неделя късен следобед в Йорк и завивката ще й трябва почти веднага Simple Smile Няма да има възможност да изтича до Теско същия ден.
По тази причина поръчахме комплекта предварително. Платихме 20 GBP. Като влезна в стаята си, наистина го чакаше там Laughing

# 541
  • UK
  • Мнения: 205
Благодаря на всички за пожеланията и хубавите думи  Hug Няма да спирам да пиша в темата, макар и да съм завършила още мога да съм полезна надявам се Simple Smile

Сега като се свърши всичко съм малко в екзистенциална криза, но се надявам да изляза от нея скоро.  Grinning

Подкрепям kessy със съвета да не купувате нищо предварително.  Simple Smile Особено чаршафи/завивки предлагат в повечето общежития, но има и милион места откъдето могат да се вземат на прилични цени.

Честито на всички приети, много успехи  Hug

# 542
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Вижте каква статия намерих http://obrazovanie.co.uk/%d1%81%d1%82%d1%83%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d1 … %b5-%d0%bc%d0%b5/
Значи тенденцията за отказване  от образование във Великобритания започва да набира сила.

# 543
  • България
  • Мнения: 2 164
 Имам въпрос относно паричните преводи с TransferWise. Защо системата ме праща да преведа пари в естонска банка? Това по принцип оскъпява. Превеждам от моя сметка в евро.

# 544
  • Мнения: 1 120
Да се извиня, ако съм разстроила някой с изказването си за Брекзита! Hug

Грешката е моя! Embarassed

Не съобразих, че реално сега заминаващите са си в нашето положение, а именно в настоящия момент нямат друг шанс освен да продължат напред, в посоката която са поели. Желая успех на всички настоящи и бъдещи студенти! Heart Eyes

Виж за тези, които се стягат за догодина, просто аз не бих. По скоро магистратурата на моите не я виждам в УК, но да не се каним- живота ще покаже!

# 545
  • Мнения: 3 200
Имам въпрос относно паричните преводи с TransferWise. Защо системата ме праща да преведа пари в естонска банка? Това по принцип оскъпява. Превеждам от моя сметка в евро.
Да получиш от естонска сметка разбирам, ама да преведеш там... Освен ако банката ти няма безплатен превод натам Wink. Нещо системата си мисли, че си в Естония май или в България TransferWise нямат еврова сметка.
Пробвай като заявиш, че превеждаш левове или изчисти кеша на браузъра и опитай пак
Аз като превеждах, към Уникредит мe насочи да преведа - там им е българската сметка на TransferWise

Да - заради валутата е.
Ето тук - като скролнеш надолу, чети частта Sending from EUR
We have three bank accounts to receive Euro deposits - one in Estonia and a further two in Germany and France.

Последна редакция: пт, 22 юли 2016, 10:49 от cool_witch

# 546
  • България
  • Мнения: 2 164
cool_witch Благодаря!  Hug

Сега ми се изясни. Банковата сметка в Уникредит е левова.
Имат само три еврови сметки и те са в банки в Естония, Франция и Германия. За това сайтът ме е насочил на там.

Пиша това за да е видно и за някой друг, който би постъпил като мен.

Последна редакция: пт, 22 юли 2016, 12:16 от SofiaV

# 547
  • Мнения: 1 120
Превод в Евро от българска банка в българска банка е много скъп по принцип- таксите са еднакви като тези за превод в презгранична банка!

За справка стр.8 от приложения дакумент:
http://www.unicreditbulbank.bg/weblayout/groups/bulbankwebsite/d … cument/003495.pdf

Последна редакция: пт, 22 юли 2016, 15:03 от ♥♥ Fiesta

# 548
  • Мнения: 3 200
Говорим за друго, ♥♥ Fiesta  Hug  Laughing
Твойто дете намери ли плейсмънт?

# 549
  • София
  • Мнения: 749
Не знам защо ви се налага да правите преводи. Моята дъщеря има карта в лева тук и основно плаща с нея в ЮК без такси. Там навсякъде можеш да плащаш с карта. Веднъж на месец тегли в брой от банкомат 150 паунда. Таксата е около 6 лева за теглене.

# 550
  • Мнения: 65
Не знам защо ви се налага да правите преводи. Моята дъщеря има карта в лева тук и основно плаща с нея в ЮК без такси. Там навсякъде можеш да плащаш с карта. Веднъж на месец тегли в брой от банкомат 150 паунда. Таксата е около 6 лева за теглене.

И на какъв курс превалутира от лева в паунди като пазарува в UK с карта от левова сметка?

# 551
  • София
  • Мнения: 749
Не знам защо ви се налага да правите преводи. Моята дъщеря има карта в лева тук и основно плаща с нея в ЮК без такси. Там навсякъде можеш да плащаш с карта. Веднъж на месец тегли в брой от банкомат 150 паунда. Таксата е около 6 лева за теглене.

И на какъв курс превалутира от лева в паунди като пазарува в UK с карта от левова сметка?

 По курса на картовата схема. Който е съвсем нормален.Стига банката да няма допълнително превалутиране.

# 552
  • София
  • Мнения: 2 265
Не знам защо ви се налага да правите преводи. Моята дъщеря има карта в лева тук и основно плаща с нея в ЮК без такси. Там навсякъде можеш да плащаш с карта. Веднъж на месец тегли в брой от банкомат 150 паунда. Таксата е около 6 лева за теглене.

А карта кредитна, дебитна? Виза или MasterCard?

# 553
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
Аз извадих виза дебитна. Даже взех две, щото моето е шемет и губи неща.. В ПИБ ми казаха,  че виза се превалутира в евро,  мастъра в долари. При теглене от банкомат в чужбина визата е с такса 3 лв+1,5% от сумата,  мастъра е 6или10лв+3%..Но пък дебитната мастъркард много често се приема вместо кредитна от сайтове, които настояват за покупки с кредитни карти -  тва й било преимуществото. Пак казвам -  това ми рекоха в банката, взех го за чиста монета Simple Smile

# 554
  • Мнения: 301
А какво пречи студента да има дебитна карта от британска банка и вие да захранвате сметката с лв от БГ?

Общи условия

Активация на акаунт