На море в Турция - тема 43

  • 134 380
  • 774
  •   1
Отговори
# 630
  • Бургас
  • Мнения: 20
Ех, като почнете да се правите на оригнални.Знам,  представи си, че сега започва сезона, но и знам колко са разказите на завърнали се миналата, и по-миналата година.Ето това отношение малко по-горе кара хората да си мълчат. Престраши се някой да се обади, и да попита и го заливат с помия. В края на краищата ако идваш от квартира в Обзор ще ти хареса в Боюк Анадолу, Дидим. Що за лошотия цари тук!

Такива потребители като махонито за щастие са малко, не знам защо сега правиш такъв генерален извод.
Пък и изказването ти беше преди неговата поява в темата  Wink Нейсе.

Според теб лошотия ли е че товарим 20 човека от този хотел и още един и те дума не обелиха до БГ....А защо ли......И после страдаме по форуми....Парите са си ваши но има изживяни и профукани...

А ти с какво си полезен в случая? Да оставим на страни неприятния начин на понасяне на мнението ти и квалификациите, не мислиш ли че е по-добре да си замълчиш в случая вместо да настройваш потребителката, която сега заминава за там и е прекалено късно да си смени резервацията?  Stop
Мнението не е само мое а и на много от вас .Но някой не си е направил труда да почете поне малко  преди да плати..Скоро пътувам до Анталия с 40 човека.Ако ги заведа в подобен хотел и толкова км път ще ме обезкостят на място..Всеки има глава на раменете си и при толкова много инфо е грехота да си профуква парите си...

# 631
  • Мнения: 2 666
 Добре Maho-Nito, философски погледнато си прав/а но , в живота понякога човек прави грешки .  Четеш , четеш / гледаш , гледаш / и пак понякога сбъркваш . Като сбъркаш - живота продължава . Хайде позитивно да се настроим и тези неща някак да ги пропускаме или ако има нещо , пиши на въпросният човек на лични, а и той ако си е прекарал добре ..било компания , било нещо друго ...Ето например миналата година, аз тръгнах за Чешме и се озовах в Дидим ???? Обаче такова шоу стана в това малко хотелче , такъв купон ..каквото си го направиме е понякога. Прав си - даваш пари и искаш да получиш съответните "екстри" в даден хотел , но има едно - НО. И понякога това не са 100 % .
Пожелавам хубав слънчев ден на всички, а на групата с която днес ще пътуваме за Анталия само усмивки и купон.  bouquet

# 632
  • sofia
  • Мнения: 693
Да си изкарате страхотно! Simple Smile

# 633
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Ето например миналата година, аз тръгнах за Чешме и се озовах в Дидим ???? Обаче такова шоу стана в това малко хотелче , такъв купон ..каквото си го направиме е понякога.

Винаги е каквото си го направим.  Peace И в най-перфектния хотел, ако влезеш с накривен фасон ще си до там...И в най-голямата дупка с перфектна компания и добро настроение ще си прекараш супер.

# 634
  • София
  • Мнения: 338
Tatjana за какво ползвате електролитен разтвор за детето. Ние също ще почиваме в Турция с 6 годишно дете. Аз съм си направила набор от лекарства, но за пръв път чувам за електролитен разтвор. Моля за малко пояснение, защото и мен ме е страх от слънчев удар.   

# 635
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Tatjana за какво ползвате електролитен разтвор за детето. Ние също ще почиваме в Турция с 6 годишно дете. Аз съм си направила набор от лекарства, но за пръв път чувам за електролитен разтвор. Моля за малко пояснение, защото и мен ме е страх от слънчев удар.   

Цитирам съфорумка:
В аптеките го продават под формата на прахчета, които се разтварят в 200 мл вода. Съдържа натриев и калиев хлорид, глюкоза и натриев цитрат в определено съотношение. Използва се за предотвратяване на обезводняването при разстройство и повръщане.

# 636
  • Мнения: 7 605
Tatjana за какво ползвате електролитен разтвор за детето. Ние също ще почиваме в Турция с 6 годишно дете. Аз съм си направила набор от лекарства, но за пръв път чувам за електролитен разтвор. Моля за малко пояснение, защото и мен ме е страх от слънчев удар.  

Цитирам съфорумка:
В аптеките го продават под формата на прахчета, които се разтварят в 200 мл вода. Съдържа натриев и калиев хлорид, глюкоза и натриев цитрат в определено съотношение. Използва се за предотвратяване на обезводняването при разстройство и повръщане.


Благодаря, нямаше да мога да го кажа по-добре  Grinning
Барабенка, взимам го за евентуални стомашни/чревни неразположения и при слънчевия удар също съм го ползвала. При тази жега в Турция човек се поти много и електролитния разтвор помага много. Една аптекарка ми беше споделила, че като пътували за Египет, го пиели профилактично първия ден-два за да се аклиматизират по-бързо.
Прахчетата лесно се взимат в багажа, нито тежат, нито взимат място, и имат дълга трайност - препоръчвам, ей така за всеки случай  Peace Пък и не го ползваме само за детето - един приятел и миналото, и по-миналото лято беше с диария и му дадох, много бързо се почувства ефект.

# 637
  • Мнения: 413
аз да се похваля че утре тръгваме за Дидим с автобус в хотел Боюк Анадолу.
от агенцията ме информираха за тръгването, точно както ми казаха в сряда до края на деня.
изпратиха ми и снимка на автобуса, много хубав с монитори на всяка седалка, имало възможност да гледаме 7-8 канала с филми и 7-8 канала с БГ телевизия. Надявам се и времето да се случи да ни е хубаво и всичко ще е ОК. пожелавам на всички които им  предстои почивка в Турция да случат на време и дано хотели не се изложат с качеството на услугата и храната.

Чрез коя агенция организирахте почивката си?
Миналата година пътуването ни до Дидим с Емералд хич не беше приятно! Близо 24 часа път, загубихме се по пътя на хотела, поне 2 часа се лутахме, водачите не познаваха района и не пускаха gps! Автобуса също не беше хубав и не бих повторила преживяването с тях, та си търсим нова агенция. Моля те, сподели.

# 638
  • Мнения: 3 271
На всички които ще пътуват днес безавариен пъти приятно изкарване.И ще чакаме отзиви.Ние платихме остатъка от сумата и ще чакаме ваучерите.

# 639
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Пиша от Амара долче вита луксъри в Анталия. Тук е страхотно, хотелът е супер луксозен, обслужването на много високо ниво. Храната е просто неустоима.... Времето е хубаво и в морето става за плуване, макар че е още хладно.. Вече е пълно с туристи. Който ще пътува насам да няма никакви притеснения!

# 640
  • Мнения: 27
Пиша от Амара долче вита луксъри в Анталия. Тук е страхотно, хотелът е супер луксозен, обслужването на много високо ниво. Храната е просто неустоима.... Времето е хубаво и в морето става за плуване, макар че е още хладно.. Вече е пълно с туристи. Който ще пътува насам да няма никакви притеснения!


Много добри новини  bouquet Благодаря ви!   Hug
Ние летим утре за Анталия - Делфин Империал. Пожелавам на всички незабравима почивка. newsm44

Последна редакция: пт, 20 май 2016, 21:17 от Blueberry_80

# 641
  • Мнения: 306
На всички, които пътуват днес, пожелавам приятно прекарване и да разказват как са си изкарали почивката.

# 642
  • Мнения: 3 021
И двата хотела в Анталия са много добър избор! Лек път на заминаващите, хубаво време и много приятни емоции!

# 643
  • Мнения: 27
И двата хотела в Анталия са много добър избор! Лек път на заминаващите, хубаво време и много приятни емоции!


Сърдечно благодарим!  bouquet

# 644
  • Мнения: 6
Здравейте! Почивахме в Eftalia Village през периода 30,04,2016 - 07,05,2016г. с Турс Клуб. Пътуването беше с автобус.
Като цяло сме доволни от почивката си с леки изключения.
Тръгнахме на 29,04,2016г. От границата до хотела пътувахме 19 часа. Шофьорите и екскурзоводката бяха добре подготвени и много любезни. Винаги получавахме адекватна информация и научавахме интересни факти и събития за градовете през които преминавахме. Шофьорите познаваха пътя и се движехме много добре. За съжаление хванахме трафика в Истанбул, влязохме в 21 часа и излязохме в 24 ч. Движехме се много бавно и това беше най кошмарната част от путуването.
Пристигнахме в хотела в 10,30 ч, на 30,04,2016г. Веднага ни сложиха гривните, настаниха ни в стаята малко след 13 часа. Бяхме платили за Large стая, понеже сме четири човека - двама възрастни и две деца - на 8 и на 12 години и получихме такава в блок кокос на първия етаж. Беше много просторна, с красива мебелировка. Останахме очаровани. Бях предвидила пари за доплащане за фамилна стая, но се отказах да искам такава. В стаята имаше спалня, единично легло и разтегателен диван, различни тоалетки, помощни шкафове, голямо антре с вграден гардероб, всичко в бяло.
Комплекса е много красив, с различно нощно осветяване, разнообразна растителност.
Престоя в хотела ни хареса. Просторен ресторант, огромно разнообразие от салати, предястия, десерти. Винаги имаше по два вида супи, риба, скара и различни гювечи и други готвени ястия. Правеха пиде с различен пълнеж пред гостите на хотела. Имаше различни спагети, пасти, сосове. Образуваха се опашки за скарата, където правеха рализчни риби - лаврак, пъстърва, ципура, скумрия, дроб, пил.крила, пилешки и пуешки пържоли, кюфтета и други месни продукти.
Закуската също беше много разнообразна. Предлагаха фреш срещу едно евро, долар.
Персонала в хотела, ресторанта и навсякъде е изцяло от мъже, владеещи по два три езика. Само камериерките бяха жени и в ресторанта сутрин се виждаха по някоя друга.
Почистваха добре, докато се върнем от закуска и стаята ни беше почистена, сменяха хавлии всеки ден, а чаршафите на три дни.
На плажа в ресторантите имаше дюнер кебап, салати, бургери, спагети, плодове, гюзлемета. Сладолед предлагаха в детския клуб в аквапарка.
За дневната анимация нямаме впечатления, защото не сме я посещавали, но чувахме и виждахме, че организират различни видове игри, гимнастика и забавления. Вечерната анимация беше много интересна. Смяхме се с глас и сълзи от организираните вечерни шоута.
В нашата смяна в хотела преобладаваха туристи от Холандия, Румъния, Турция, Полша, малки групи негри и други националности.
Времето беше хубаво, с изключение на един предиобед, в който мързелувахме и един следобед през който посетихме град Алания. Градчето е много красиво. Качихме се на старинна крепост, от където се вижда целия град, разходихме се по кея, купихме си сувенири и локум от пазара до автогарата.
Като минус от престоя мога да посоча, че представител на агенцията ни посети чак на петия ден. Добре, че нямаше настъпил случай за необходимост от медицинска помощ или някакъв друг проблем.
Водата в басейните беше подходяща за къпане, много се забавлявахме в аквапрка. Единия ден се изкъпахме в морето. Не сме мислили, че може в началото на май да се изкъпем в морска вода. Но климата и времето в района са много различни от нашите. 20 градуса на въздуха се усещат много по топли отколкото в България.
На Гергьовден съпруга ми имаше рожден и имен ден и ни подготвиха украсена маса за празника без да заплащаме нищо.
На 07,05,2016г, в 13,30 ч. потеглихме обратно за България.  Пътуването премина много добре, Пристигнахме на турската граница за 13 часа. Два часа ни задължаха на двете граници, докато продължим, без сериозно проверяване на багажа. Доколкото разбрахме друг автобус на фирмата е бил проверяван на скенер на отиване за Турция, а на връщане преди нашия имаше четири други автобуса, от които единия също е бил проверяван на скенера. Процедура, която отнема много време и нерви на пътуващите. Но ние се оттървахме само с проверка на няколко куфара.
Не сме доволни от автобуса на фирмата превозвач. За такова международна линия би трябвало да се подбират по комфортни автобуси. За шофьорите няма какво да кажа, хората бяха професионлисти.
Това са впечатленията от почивката ни.

Общи условия

Активация на акаунт