офф: кърмачески хумор

  • 6 244
  • 132
  •   1
Отговори
# 75
# 76
  • Мнения: 929
Бе аз гръдна обиколка имахи чашка Е съм носила ,обаче сега кото гледам колко са увиснали немога да се понасям

# 77
# 78
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374

Във втория линк я има онази прочута снимка на пакистанските близнаци - едното кърмено (момченцето) и здраво, другото хранено от шише (момиченцето) и умиращо... Тая снимка предизвиква навсякъде ожесточени коментари, защото е просто поразяваща и ужасна... и истинска.

# 79
  • Мнения: 1 735
Да,вярно ,много е зловеща! Брррр...



Хедра ,знаеш ли нещо повече по случая? Защо е постъпила така тази майка?  newsm78
Веднага се сещам за няколко причини ,но ми стана много любопитно какво точно е станало.  Cry

# 80
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ами не е постъпила така по собствено желание.
Родила е близнаци - момче и момиче. Лекарите в болницата авторитетно са й заявили, че няма да има достатъчно мляко да кърми и двете бебета и затова едното трябва да се храни с формула. Естествено, избор кое да е бебето, което ще получи по-лошия вариант (формулата) изобщо не е стоял - в Пакистан както и на много други места момченцата са на почит, момичетата кучета ги яли. Съответно момченцето суче, а момиченцето получава формула, когато има - разредена с повечко вода, че да стигне за по-дълго, а като няма помощи от формула - яде каквото има и каквото му дадат, ако изобщо му дадат. И... ето я картинката. Много зловеща метафора за това докъде стига намесата на човека в природните закони и доколко предлагането на алтернатива наистина е алтернатива... Както и добра илюстрация на това доколко неетичен е маркетинга на заместители на майчиното мляко особено в Третия свят - предоставят някакво количество $безплатно$, зарибяват майките да не кърмят, а да потребяват продукта и в един момент кранчето секва - а като нямат пари хората да си купят въпросните млека, децата започват да измират от недохранване, диарии и прочее.
Сега много народ би казал, че това важи за Третия свят и че не може да се случи в развитите страни, където формулата е безопасен и добър вариант. Обаче... ето едно научно изследване по въпроса - за САЩ 2004г говорим - http://www.nih.gov/news/pr/may2004/niehs-02.htm

# 81
  • Мнения: 1 735
Кошмар!  Close
Навсякъде едно и също! Тия хора ,които получават "цивилизована" помощ от "развитите" държави биха били много по-щастливи да не я получат. Лошото е ,че самите те не го знаят и осъзнават.
Лъскавите нещица почти винаги грабват окото на бедняка ,за съжаление. И онези използват точно такава стратегия. Масирани реклами по ТВ ,модерни шишета и шарени биберони ...  #2gunfire

Много ,много мъчно ми е за момиченцето от снимката! Cry Дали е живичко още... Където и да е ,със сигурност чистата душица ще получи възмездие за страданието си.

Цитат
Researchers compared CDC records of 1,204 children who died between 28 days and one year of causes other than congenital anomalies or cancer with those of 7,740 children still alive at one year.
  Много големичка цифрата!!!  ooooh!  #Crazy  Sick

# 82
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Снимката е много стара - от 80-те години, ако не се лъжа. И момиченцето е починало Sad

# 83
  • Мнения: 35 963
Експресе, това в профила ти е абсолютна отврат. Бърже го махай!!!

не крилатият ангел по гола физика, нали  Mr. Green

снимката на пакистанката с бебчетата наистина е кошнарна  Sick

# 84
  • Мнения: 1 735
 Sick Cry
Поне е в Рая милата душичка!

Ах,превърнахме ви веселата темичка в мелодрама ,ще ни извините надявам се!

# 85
  • Мнения: 352
Oфф, дайте малко готини мацки, да се "стегнем" и ние.  Stop Не се чувствам ОК като гледам тъжни "очи"  Confused

Заповядай:



Не знам дали от тризнаците изглежда така жената, но ако е така, веднага се записвам за ин-витро Mr. Green


Еее тамън мислех на бубанка да отговоря - но твоята снимка просто ме разби - уникална е Simple Smile))))))))   bouquet

# 86
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Откъде пиете мляко?









# 87
# 88
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
 Joy Joy Joy hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

# 89
  • Мнения: 1 735

Ааааааааааааа НЕ! Това е снимката!!!!!  tooth tooth tooth smile3532 Hands Clap

Общи условия

Активация на акаунт