Летене за първи път на родител

  • 2 888
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 495
Здравейте. Не знам дали темата е за този раздел, но ще я пусна тук. Живея в Канада със семейството си. Това лято майка ми ще идва на гости. Никога не е пътувала сама със самолет, не знае английски. От агенцията, от която си купи билета (агенцията е българска) си е наела агент, който да я посрещне на летището в Мюнхен, да я упъти и след това ще има агент и в Канада след като кацне. Малко съм по-спокойна така, но се чудя тези агенти сигурни ли са, има ли опасност да не се появят или да се разминат някак си с майка ми? Майка ми е малко притеснена как ще мине цялата хамалогия по пътуването именно, защото не знае език. Една приятелка ми даде съвет да напиша на английски 1-2 писма и тя да ги има в себе си в случай, че нещо стане. Едното да гласи примерно: това е майка ми, не знае английски, пътува от еди си къде до еди си къде. После пък на летището в Канада да има писмо гласейки, че не знае език и да си оставя моят номер за връзка в случай, че нещо се обърка. Понеже в Канада имиграционните ще я питат нещо и тя няма да знае какво да отговори. Та ако някой е летял така с агент или негов родител е ползвал услугите му, ще съм благодарна да чуя успокояващи мнения, че всичко ще мине нормално  Grinning.

# 1
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Елизабет, моите родители ми идваха на гости в Калифорния миналия септември за първи път - без да знаят една дума Английски и без агент. Пътуваха с Луфтханза. Знаят малко Немски и Руски. Аз точно им бях написала писмо в което обясних, че не говорят езика, но се оправят на Руски и Български и че ако има нещо да се обърнат към мен. Много важно - задължително телефонът и адресът ти да са написани в това писмо. Щото то така стана, че ги питали нещо и майка ми им връчила писмото и те ми звъннаха и даже като им казах, че съм на летището и чакам, излязоха двама агенти да си говорим  Joy Между другото, аз не знам как е в Канада, но по принцип често имиграционните имат поне по един човек, който говори Руски, така че майка ти ако помни от едно време уроците, ще се разберат Simple Smile То и нашите в Сан Франциско имаха Руско-говорящ, ама решиха с мен да се занимават.
Според мен, не се притеснявайте, напиши й едно писмо и тя да си носи няколко копия от него и всичко ще е наред. Пък ако й се запънат с въпроси, да те издирят теб с телефона и ти ще им обясниш.

# 2
  • Мнения: 505
Определено най-важното е да има написан телефонния ти номер. Може да заучи и някоя и друга фраза, да си вземе и един разговорник , за да е спокойна, както и ти. Всичко ще мине наред. Hug

# 3
  • Мнения: 1 495
Здравейте отново. Благодаря ви за съветите. Исках нещо друго да ви попитам сега. Майка ми показа разпечатката от самолетния си билет, на който агенцията, от която е купила билета са написали подчертано-wheelchair for ramp-confirmed и са й казали, че това всъщност значело асистента, който ще я придружава. По това, което аз успявам да измисля ми се струва, че ще я вземат от самолета с количка, така ли излиза, че тя не е разбрала? Ако някой е наясно ще съм благодарна да разясни.

# 4
  • Мнения: 4 335
Да, количка. Букнали сте асистенция за хора с ограничена подвижност.

# 5
  • Мнения: 1 495
Да, количка. Букнали сте асистенция за хора с ограничена подвижност.
Да и аз така си го преведох. Агенцията го е букнала, тя си няма на идея какво да букне  Grinning. Слава Богу не се води инвалид, просто не знае език и лети за първи път и за това е казала на самолетната агенция да й предвидят асистент, но ние мислехме, че този асистент ще я чака след като влезе в самия Терминал, а сега явно излиза, че директно с количка ще я вземат. За това питах, понеже тя не е разбрала нищо  newsm78.

# 6
  • Мнения: 5 215
Elizabett, моя близка ни гостува така. Пътува Истанбул-Париж-Лос Анджелис. След проверките на летището, човек от наземен персонал я взима, води я до гейта и я предава на стюардесата. Като е пристигнала в Париж са я взели от самолета и са я закарали до другия полет. Много доволна беше Laughing
Няма как да се разминат с нея, защото те имат информация за нея. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 495
Elizabett, моя близка ни гостува така. Пътува Истанбул-Париж-Лос Анджелис. След проверките на летището, човек от наземен персонал я взима, води я до гейта и я предава на стюардесата. Като е пристигнала в Париж са я взели от самолета и са я закарали до другия полет. Много доволна беше Laughing
Няма как да се разминат с нея, защото те имат информация за нея. Simple Smile
Това е много успокояващо, благодаря ти. Сега съм по-спокойна, че няма да я загубим по летищата някъде  Laughing. А и не искам да се уплаши и да реши да не идва повече  Embarassed.

# 8
  • Мнения: 5 215
За нищо Hug
Хехе, не ми се вярва да я загубят Grinning Предполагам, че и тя ще бъде много доволна от вниманието и пак ще иска да ви гостува Grinning

# 9
  • Мнения: 1 495
Дано дано  Grinning. Днес лети така, че ще пиша впечатленията й, може да са от полза и за други хора  Peace.

# 10
  • Мнения: 24
Хей, Elizabett

Сподели как е минало пътуването, че.. май-май ще ни се налага и на нас Simple Smile)

# 11
  • София
  • Мнения: 735
На моята приятелка, която от три години е в Нова Зеландия, свекърва й ще лети от София до Аукланд. Точно така го направихме, с асистент. Реално ще я посрещнат още на нашето летище и ще си я предават до последната точка. Тя има три полета. Интересно ми е и при нея как ще мине - тя не е летяла, не говори чужди езици. Дано всичко е наред и с нея по трасето Praynig

# 12
  • Мнения: 1 495
Аз забравих да споделя какво се случи всъщност. Когато майка ми пътуваше за Канада аз поддържах връзка с нея със съобщения и тя ме уверяваше, че всичко е наред, дошли са асистенти и т.н. Оказва се , че тя ме е лъгала през цялото време, за да не ме притеснява. Само в София са я опътили, то там и баба знае. Нито в Германия, нито после в Канада някой е дошъл. Добре, че се е запознала с друг българин и с него се е придвижила. На връщане абсолютно същата ситуация. Подадох оплакване към Луфтханза, както и към бг агенцията, от която майка ми си купи билета. Нямаше дори отговор от Луфтханза, което страшно много ме подразни. На връщане, като трябваше да си отива за България предните дни звънях телефони като луда до Германия , те ме уверяваха, че всичко ще е ок тоя път. На летището във Ванкувър също ме уверяваха, но уви....Майка ми беше доста стресирана и уплашена. Повече не иска и да чуе за идване  Sad. Говорих с една приятелка, която ме светна, че всъщност агенцията, през която купихме билета е резервирала помощ за инвалиди и тази услуга е безплатна за това не си давали много зор. Ако резервираш платената услуга там е друго.

# 13
  • Мнения: 24
Аз мисля, че не е редно да се искат безплатни услуги, предназначени за инвалиди, от лица, които не са такива.

# 14
  • София
  • Мнения: 735
Аз мисля, че не е редно да се искат безплатни услуги, предназначени за инвалиди, от лица, които не са такива.

Сигурно е така. На мен агентката ми го предложи като опция, без да уточнява, че е за инвалиди. Просто бабата е на 74г. и не е летяла, а отива на другия край на света  Mr. Green Макар че смятам, че ще се справи, бойна е.

Общи условия

Активация на акаунт