Лъжите на Bulgaria Air

  • 5 603
  • 32
  •   1
Отговори
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Пиша, възмутена от поредната българска лъжа. Гледам в сайта на Bulgaria Air реклама, че има вече директен полет до Лисабон и цитирам: От 28 април 2016 г. можете да летите до Лисабон на двупосочна крайна цена с включен багаж и летищни такси от 224 евро всеки четвъртък.
Така.... Решавам да закупя билети за края на септември, но там идва изненадата, че двупосочния билет ми излиза : 778.66 лв на човек.
Пиша на мейла им и служителката ми потвърждава цената от 778.66 лв. на човек и ми казва, че цената от 224 евро на човек е в ограничено количество и явно до септември няма да важи. ОК. Съгласявам се. Решавам да проверя за втория възможен полет до Лисабон , откакто е стартирала промоцията ,а датата е 05.05.2016г. Но изненада, цената е също над 700 лв. на човек. И аз се чудя колко са били промоционалните билети на компанията на цена 224 евро: един, два, николко....... Никой незнае. А в същото време рекламата за евтини самолетни билети до Лисабон продължава да тече в сайта на Bulgaria air. Това е една лъжа, която най-вероятно е и наказуема.

Последна редакция: сб, 30 апр 2016, 11:17 от Laura B

# 1
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
Разбирам недоволството ви, но на практика не сте права. На тази промоционална цена има определен брои места. Билети за тези полети се продават от няколко месеца, логично е да са свършили за летния период, когато Португалия е атрактивна дестинация.
Освен краен клиент и агенциите резервират тези места за групите си. Peace

# 2
  • Варна
  • Мнения: 36 611
А каква е логиката да продължават да ги рекламират в такъв случай, след като въпросната "стока" вече е изчерпана?

# 3
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
Най-вероятно има дати, за които има от тези билети. И на практика не лъжат - има такава цена.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 36 611
От 28 април 2016 г. можете да летите до Лисабон на двупосочна крайна цена с включен багаж и летищни такси от 224 евро всеки четвъртък.


Ако наистина точно това пише в рекламата на сайта им, значи потребителката има пълното право да се възмущава. Щом въпросните билети са вече изчерпани, а те все още обещават след тази дата да ги има в наличност всеки четвъртък, това си е откровена лъжа.

# 5
  • Мнения: 1 484
От 28 април 2016 г. можете да летите до Лисабон на двупосочна крайна цена с включен багаж и летищни такси от 224 евро всеки четвъртък.


Ако наистина точно това пише в рекламата на сайта им, значи потребителката има пълното право да се възмущава. Щом въпросните билети са вече изчерпани, а те все още обещават след тази дата да ги има в наличност всеки четвъртък, това си е откровена лъжа.
Ами да. По-коректно би било да упоменат точните дати, за които важи промоцията.

# 6
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
Тя цената не е промоция. Цената е най-ниската възможна за всички полети по тази дестинация. Това че за определени дати е изчерпана, не означава, че лъжат. Освен това при билетите нещата са динамични - днес може да няма на тази цена, утре някой ще анулира и ще ги има. При N на брой полета в седмица, месец е леко нереалистично да се изброяват дати.

# 7
  • Мнения: 4 335
Ама вие още вярвате на реклами? Големи хора уж...
Това е най-ниската възможна цена по маршрута. Може и да има някой ден в годината с билети на такава цена, ако много си настоятелна ще го намериш. Но те няма да си сменят рекламата в момента, когато се изчерпят билетите, бъдете сигурни

ПП В рекламата се казва "от 200 евро", не "за 200 евро". Т.е. от 200 евро нагоре, т.е. дори да са свършили всички евтини билети, те не лъжат. Все пак това е реклама, не е енциклопедия или Библията, трябва да се знае кое какво значи Simple Smile

Последна редакция: сб, 30 апр 2016, 14:25 от neuromancer

# 8
  • Мнения: 4 765
Пиша, възмутена от поредната българска лъжа. Гледам в сайта на Bulgaria Air реклама, че има вече директен полет до Лисабон и цитирам: От 28 април 2016 г. можете да летите до Лисабон на двупосочна крайна цена с включен багаж и летищни такси от 224 евро всеки четвъртък.
Така.... Решавам да закупя билети за края на септември, но там идва изненадата, че двупосочния билет ми излиза : 778.66 лв на човек.
Пиша на мейла им и служителката ми потвърждава цената от 778.66 лв. на човек и ми казва, че цената от 224 евро на човек е в ограничено количество и явно до септември няма да важи. ОК. Съгласявам се. Решавам да проверя за втория възможен полет до Лисабон , откакто е стартирала промоцията ,а датата е 05.05.2016г. Но изненада, цената е също над 700 лв. на човек. И аз се чудя колко са били промоционалните билети на компанията на цена 224 евро: един, два, николко....... Никой незнае. А в същото време рекламата за евтини самолетни билети до Лисабон продължава да тече в сайта на Bulgaria air. Това е една лъжа, която най-вероятно е и наказуема.

Нито лъжата е българска, нито пък е лъжа - всички самолетни компании правят така. Ако искаш да хванеш нещо евтино, търсиш за коя дата е останало. Обикновено това са дати, които не са удобни за никого. За 5 май  със сигурност нищо не е останало, като се имат предвид почивните дни в БГ. 5 май е почивен ден и в Западна Европа - доста българи се прибират в БГ за празниците и решават да отскочат до Португалия. Ако искаш евтино, търсиш. Ако имаш някакви ограничения като мен например (дете, отпуска, ...), купуваш каквото има.

# 9
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Подай сигнал в КЗП, може и онлайн. Опиши всичко точно. Правила съм го няколко пъти, направили бяха проверка и изпращат отговор. Дори да няма нарушение, от превозвача вече ще бъдат по- внимателни какво и как рекламират.

# 10
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Да, аз поисках да ми кажат за коя дата все още има промоционални билети- но уви отговорите им секнаха и повече не ми отговориха. Какво ще рече това? За мен тяхното мълчание е , че НЯМА такива промоционални билети и това е ЛЪЖА. Не съм ли права?

# 11
  • Мнения: 8 894
Може ли линк към рекламата в сайта на авиокомпанията?

# 12
  • Мнения: 23
Разбирам недоволството ви, но на практика не сте права. На тази промоционална цена има определен брои места. Билети за тези полети се продават от няколко месеца, логично е да са свършили за летния период, когато Португалия е атрактивна дестинация.
Освен краен клиент и агенциите резервират тези места за групите си. Peace

Ако са свършили, то и рекламата трябва да е "свършила".
Абсолютно некоректно.

# 13
  • Мнения: 4 335
През октомври има по около 480 лв общо отиване и връщане, какво повече искате.
В рекламата се казва, че цените започват от Еди колко си, та не мисля, че ще имате някакъв успех с оплакванията. Човек трябва да се научи да разбира езика на рекламите, иначе ще е винаги излъган.

Последна редакция: сб, 30 апр 2016, 19:09 от neuromancer

# 14
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
Разбирам недоволството ви, но на практика не сте права. На тази промоционална цена има определен брои места. Билети за тези полети се продават от няколко месеца, логично е да са свършили за летния период, когато Португалия е атрактивна дестинация.
Освен краен клиент и агенциите резервират тези места за групите си. Peace

Ако са свършили, то и рекламата трябва да е "свършила".
Абсолютно некоректно.

Свършили са за конкретна дата, цената си я има.

Подай сигнал в КЗП, може и онлайн. Опиши всичко точно. Правила съм го няколко пъти, направили бяха проверка и изпращат отговор. Дори да няма нарушение, от превозвача вече ще бъдат по- внимателни какво и как рекламират.

Не виждам КЗП, какво ще помогне - елементарна проверка във всяка една туристическа агенция ще покаже, че тази цена я има.

Общи условия

Активация на акаунт