Почивка в Кермоти Гърция

  • 4 643
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте!Предстои ни да пътуваме до Гърция Кермоти за една седмица от 07.06.16,та въпроса ми ако сте ходили по това време,какви са температурите на въздуха и водата?Също как са плажовете и скъпо ли е по заведенията и магазините,ако имате впечатления за някои,споделете.Благодаря!

# 1
# 2
  • Мнения: 1 636
Керамоти е едно от любимите ми места, ама с условности.
Там се намира един от най-хубавите плажове в Балканския регион - голям, широк и с място за всички.
Цените са същите като в България, но ... в евро. Температурите ще ги разберете на място, едва ли някой може да обещае топла вода, ама що пък не?
Проблем там са комарите - мноооого са хищни! А в съседство има резерват за нам' кви си птици и раци и има заблатени места /извън града/, където е резерват май и за комарите...
Има страхотна таверна "При братята", където приготвят най-вкусния октопод.
В пекарната правят страхотни банички, а за хляба няма да коментирам. Донасяла съм си от там....
Можете да се разходите с ферибота до Тасос.
Изобщо това е едно много спокойно място през седмицата. В събота и неделя много българи "отскачат" на плаж там.

# 3
  • Мнения: 6
Да,супер хубаво е да знам за разни такива таверни,пекарна,където е вкусно и на сносни цени,въпреки че мислим да си готвим,понеже в двора има барбекю и мислим да си вземем от тук храна. Хубав ден на всички!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Точно обратното.В Гърция не се ходи само заради топлото и чисто море , добра инфраструкура ,  а и заради хубавата храна , гръцката кухня , пресните и прекрасни меса , морски продукти , плодове , зеленчуци.Много хора правят обратното.От Гърция си купуваме зехтини , маслини , ципуро , сирена , паста всичките домашно производство и много вкусни.
И на пазара и по хлебарниците продават домашна паста: макарони , спагети , фиде , юфка , кус-кус – от 2,5 до 4  евро/кг.
Цените са коментирани много пъти- цифрите са долу горе като у нас само че евро вместо лева.

# 5
  • Мнения: 6
Да, така е.Ще пробваме храната им естествено, но все пак ще си и занесем това онова Wink То само по ресторанти не става Simple Smile

# 6
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Да, така е.Ще пробваме храната им естествено, но все пак ще си и занесем това онова Wink То само по ресторанти не става Simple Smile
[/quote}

Не ме разбра.Не казах да се храните по ресторанти само , а да си купувате  пресните и прекрасни меса , морски продукти , плодове , зеленчуци и да готвите с тях и за барбекюто.

# 7
  • Мнения: 6
Да,мерси.Надявам се да има от къде да си ги купуваме там Simple Smile

# 8
  • Русе
  • Мнения: 1 515
Може ли да ми препоръчате място за спане в Керамоти за двама възрастни с две немалки деца, да има и кухненски бокс и да не е далече от плажа.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 771
Може ли да ми препоръчате място за спане в Керамоти за двама възрастни с две немалки деца, да има и кухненски бокс и да не е далече от плажа.

Отговаря на вашите изисквания  http://www.feelgreece.com/bg/aphrodite-hotel

Има го в снимките ми

# 10
  • Мнения: 3
Някой може ли да даде отзив за Сънсет апартмънтс?

# 11
  • Мнения: 165
Някой може ли да даде отзив за Сънсет апартмънтс?
Миналата година ги видях "на живо", докато се разхождахме из градчето. Поканиха ни, показаха ни апартаментите. Всичко е ново, модерно.  Тази година сме резервирали точно там от 23 юли. Те имат няколко сгради там, контакува се с една агенция в Пловдив, плаща се в евро капарото, но в бълг.банка (т.е нямате валутен превод) Също така наши приятели бяха в една от сградите им мин.година - много добри отзиви имаше! Малко късничко май съм видяла поста ви, за активния сезон мисля,ч е вече няма места при тях, защото скоро се обаждах да питам за едни приятели от Канада...или поне в сградата, в която аз исках до морето.

# 12
  • Мнения: 641
Някой почивал в тези апартаменти http://apartament-keramoti.net/%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0 … 1%81%D1%82%D0%B0/  да даде отзиви и снимки? Хотелчето е ново и няма никакви снимки ,освен от сайта им.

Последна редакция: чт, 29 юни 2017, 11:56 от Dojh

# 13
  • Мнения: 3
Може ли да ми препоръчате място за спане в Керамоти за двама възрастни с две немалки деца, да има и кухненски бокс и да не е далече от плажа.

Отговаря на вашите изисквания  http://www.feelgreece.com/bg/aphrodite-hotel

Има го в снимките ми

Не веднъж съм била в Афродити. Това е малко трийсет годишно хотелче, с общо 19 или 20 студиа, за които дворчето е прекомерно малко, макар че преди 5 години му бе правен ремонт, старите мебели са си останали непокътнати. Така че дали отговаря на Вашите изисквания преценете сами! Във всеки случай не отговаря на изискванията на всеки среден софиянец или пловдивчанин. Дано да съм била полезна!  Wink

# 14
  • Мнения: 100
Някой почивал в тези апартаменти http://apartament-keramoti.net/%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0 … 1%81%D1%82%D0%B0/  да даде отзиви и снимки? Хотелчето е ново и няма никакви снимки ,освен от сайта им.
Почивахме миналото лято в тези апартаменти,бяхме едни от първите туристи.
Беше всичко ново,не захабено обаче голям минус са им леглата,спалнята трудно спят двама човека ,а разтегателния диван в хола е ужасен въобще не става за спане.Та от почивката ни там се прибрахме неспали и с болки в кръста.И другия минус местоположението -точно срещу хранителния магазин,където е едно постоянно спиране и тръгване на коли и глъчка.

Общи условия

Активация на акаунт