На море в Турция - тема 44

  • 157 657
  • 787
  •   1
Отговори
# 165
  • До морето
  • Мнения: 7 065
Били казала кой в хотел бяхте и как се справихте с изхранването на бебето? Simple Smile

Извинявам се, че чак сега отговарям, но чак сега имам време да напиша подробно за почивката.

Бяхме в Туран Принс Уърлд, Сиде. Пътувахме с Емералд, самолетна програма от София. Изключително съм доволна от всичко, никакви проблеми не сме имали, при положение, че те нямат офис във Варна (необяснимо!!!) и цялата комуникация беше по телефона! На летището минахме първи всички проверки, защото сме с бебе, не сме го искали, просто ни направиха жест. Малката проспа целия път, нищо не разбра в самолета и на излитане и на кацане. Като слязахме там за нула време ни разпределиха по автобусите и потеглихме към хотела. На мен тази част с автобуса ми беше най- притеснителна, бях се подготвила за дълго лашкане, а се оказа, че за 45 минути стигнахме в хотела!

Хотелът - прекрасен! За първи път съм в хотел, който на живо е по- хубав от рекламните си снимки! Отношение, персонал, обслужване, обстановка - всичко беше повече от чудесно. Много зелено, много красиво и много спокойно. Последното е защото братята руснажи ги няма и хотелът беше с около 1000 туристи , при капацитет 3000! Имаше доста турци, явно са им пуснали някакви оферти, в опит да си спасят сезона. Хотелът си работеше под пълна пара, единствената разлика е, че беше затворена едната тераса на основния ресторант и ресторантът на плажа работеше само като бар. По абсолютно нищо не можеш да усетиш, че има някакъв проблем, както казах, ние се наслаждавахме само на позитивите от кризата в руско-турските отношения.

Храната - много и разнообразна. Всяка вечер имаше поне пилешко, телешко, пуешко и феноменално приготвено агнешко. Поне 2-3 вида риба - на пара, на скара, пържена. Може би единствено откъм морски дарове можеше да се постараят повече. Суши имаше само на Гала- вечерята. Плодове - диня, портокали, ябълки, ягоди, праскови и джанки видях по едно време. Десертите, ах десертите!!!! Там беше нещо страшно, просто няма смисъл да пиша. Безалкохолните са на пепси, На обяд и на вечеря на всяка маса има заредена по една голяма вода, алкохолът е турски, но от това, което чух от компанията, казаха, че е хубав. Най на почит беше Мохитото. За бебетата има бебешки сектор - там имаше варено пилешко, пасирано, пасирани зеленчуци и подобни, не съм гледала всеки ден, защото ние сме все още почти изцяло на кърма.

Иначе има Пастисерия на басейните където от 12 до 18 има сладки и соленки, сладолед, едни малки топчета като казънлъшки понички и напитки. По алеята към плажа има още един ресторант - там пак от 12 до 18 има пици, бургери, сандвичи..... Напитки има навсякъде. Включително на доста места има хладилни витрини, откъдето може да си вземеш вода. Над амфитеатъра имаше още един бар - там вечер сервираха коктейли. Отделно има количка за царевица, машина за памук и прочие.

Стаята - ние бяхме в основната сграда. Стаята не е от най- големите, но все пак вътре имаше едно двойно и едно единично легло+ кошара+ диван. Като добавите, че имахме сума ти куфари по земята, плюс че и количка размотавахме вътре  Laughing Кърпи сменят всеки ден, бельо 2 пъти в седмицата. Постоянно зареждаха консумативи и понеже ние не ги ползвахме, накрая сигурно имаше 30 шампоанчета в банята. Минибарът се  зарежда всеки ден, минава едно момче и пита искате ли нещо - вътре имаше вода- минерална и газирана, миринда и пепси. Почистването на много високо ниво, нямам никакви оплаквания, жената чак ми сгъваше дрехите, които оставаха разхвърляни по дивана  Blush Единственото странно - няма ютия и предлагат гладене, но цените бяха доста високи.

По едно време реших да сменяме стаята, че имахме едни шумни съседи и разгледах доста от стаите в хотела и като цяло разбрах, че стаите в къщичките са по- малки, а и пак може да е шумно, зависи в коя къщичка ще те сложат.

Анимацията - на мен ми хареса - с детето се занимаваха, има детски клуб, всяка сутрин - водна топка, водна гимнастика, игри разни, дартс, турнири по мини- голф. Следобед имаше футболни мачове, баскетболни мачове, абе постоянно имаше нещо. Вечерната анимация не съм я гледала много, че с малката лягам рано, но мъжът ми каза, че била хубава. Единият ден имаше кенийска акробатична група, една вечер имаше конкурс Кралица на Туран, една вечер имаше модно ревю. Детска дискотека имаше всяка вечер, отделно на една друга сцена след 23 часа всяка вечер имаше гостуваща група,която свири. Едната вечр беше българска, но не им запомних името.

Пътуването насам също беше точно до минута, много добра организация! За следващо пътуване, пак бих заложила на същата фирма ( да ги похваля малко, че тук доста ги оплюха напоследък).  Не се сещам за друго, малко дълго стана, но исках да съм възможно най- подробна Simple Smile

# 166
  • Мнения: 1 521
Браво Hug чудна почивка сте изкарали,много се радвам на такива разкази!

# 167
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Mariposa_Malva дано и друг път пишеш така хубаво.
По рано имаше много негативи за Туран , включително и мои , но те бяха за Туран Кушадасъ Simple Smile

# 168
  • Мнения: 339
Марипоса, благодаря за изчерпателния отговор. Сега ще разгледам офертите за този хотел. Иначе аз също мисля чрез Емералд да пътуваме. Всичко тооолкова добре си описала, че ми се прииска вече да съм там! Simple Smile
 Малко ми е притеснено с тези атентати обаче. Надява се да се успокоят нещата до тогава ( септември ).
 Ще се радва и на други разкази и предложения.

# 169
  • Мнения: 32
Здравейте, ако има някой завърнал се вече от Ефталия Вилидж, ще му бъда много благодарна, ако може да сподели актуална информация за настаняване, чистота, храна или пък опашки в ресторанта и на пързалките. Миналата година имаше оплаквания, че се опитват да те настанят в други хотели въпреки направената резервация, както и че морето не ставало за къпане тъй като водата ставала мътна, а също така имало големи камъни.

# 170
  • Мнения: 711
Били казала кой в хотел бяхте и как се справихте с изхранването на бебето? Simple Smile

Извинявам се, че чак сега отговарям, но чак сега имам време да напиша подробно за почивката.

Бяхме в Туран Принс Уърлд, Сиде. Пътувахме с Емералд, самолетна програма от София. Изключително съм доволна от всичко, никакви проблеми не сме имали, при положение, че те нямат офис във Варна (необяснимо!!!) и цялата комуникация беше по телефона! На летището минахме първи всички проверки, защото сме с бебе, не сме го искали, просто ни направиха жест. Малката проспа целия път, нищо не разбра в самолета и на излитане и на кацане. Като слязахме там за нула време ни разпределиха по автобусите и потеглихме към хотела. На мен тази част с автобуса ми беше най- притеснителна, бях се подготвила за дълго лашкане, а се оказа, че за 45 минути стигнахме в хотела!

Хотелът - прекрасен! За първи път съм в хотел, който на живо е по- хубав от рекламните си снимки! Отношение, персонал, обслужване, обстановка - всичко беше повече от чудесно. Много зелено, много красиво и много спокойно. Последното е защото братята руснажи ги няма и хотелът беше с около 1000 туристи , при капацитет 3000! Имаше доста турци, явно са им пуснали някакви оферти, в опит да си спасят сезона. Хотелът си работеше под пълна пара, единствената разлика е, че беше затворена едната тераса на основния ресторант и ресторантът на плажа работеше само като бар. По абсолютно нищо не можеш да усетиш, че има някакъв проблем, както казах, ние се наслаждавахме само на позитивите от кризата в руско-турските отношения.

Храната - много и разнообразна. Всяка вечер имаше поне пилешко, телешко, пуешко и феноменално приготвено агнешко. Поне 2-3 вида риба - на пара, на скара, пържена. Може би единствено откъм морски дарове можеше да се постараят повече. Суши имаше само на Гала- вечерята. Плодове - диня, портокали, ябълки, ягоди, праскови и джанки видях по едно време. Десертите, ах десертите!!!! Там беше нещо страшно, просто няма смисъл да пиша. Безалкохолните са на пепси, На обяд и на вечеря на всяка маса има заредена по една голяма вода, алкохолът е турски, но от това, което чух от компанията, казаха, че е хубав. Най на почит беше Мохитото. За бебетата има бебешки сектор - там имаше варено пилешко, пасирано, пасирани зеленчуци и подобни, не съм гледала всеки ден, защото ние сме все още почти изцяло на кърма.

Иначе има Пастисерия на басейните където от 12 до 18 има сладки и соленки, сладолед, едни малки топчета като казънлъшки понички и напитки. По алеята към плажа има още един ресторант - там пак от 12 до 18 има пици, бургери, сандвичи..... Напитки има навсякъде. Включително на доста места има хладилни витрини, откъдето може да си вземеш вода. Над амфитеатъра имаше още един бар - там вечер сервираха коктейли. Отделно има количка за царевица, машина за памук и прочие.

Стаята - ние бяхме в основната сграда. Стаята не е от най- големите, но все пак вътре имаше едно двойно и едно единично легло+ кошара+ диван. Като добавите, че имахме сума ти куфари по земята, плюс че и количка размотавахме вътре  Laughing Кърпи сменят всеки ден, бельо 2 пъти в седмицата. Постоянно зареждаха консумативи и понеже ние не ги ползвахме, накрая сигурно имаше 30 шампоанчета в банята. Минибарът се  зарежда всеки ден, минава едно момче и пита искате ли нещо - вътре имаше вода- минерална и газирана, миринда и пепси. Почистването на много високо ниво, нямам никакви оплаквания, жената чак ми сгъваше дрехите, които оставаха разхвърляни по дивана  Blush Единственото странно - няма ютия и предлагат гладене, но цените бяха доста високи.

По едно време реших да сменяме стаята, че имахме едни шумни съседи и разгледах доста от стаите в хотела и като цяло разбрах, че стаите в къщичките са по- малки, а и пак може да е шумно, зависи в коя къщичка ще те сложат.

Анимацията - на мен ми хареса - с детето се занимаваха, има детски клуб, всяка сутрин - водна топка, водна гимнастика, игри разни, дартс, турнири по мини- голф. Следобед имаше футболни мачове, баскетболни мачове, абе постоянно имаше нещо. Вечерната анимация не съм я гледала много, че с малката лягам рано, но мъжът ми каза, че била хубава. Единият ден имаше кенийска акробатична група, една вечер имаше конкурс Кралица на Туран, една вечер имаше модно ревю. Детска дискотека имаше всяка вечер, отделно на една друга сцена след 23 часа всяка вечер имаше гостуваща група,която свири. Едната вечр беше българска, но не им запомних името.

Пътуването насам също беше точно до минута, много добра организация! За следващо пътуване, пак бих заложила на същата фирма ( да ги похваля малко, че тук доста ги оплюха напоследък).  Не се сещам за друго, малко дълго стана, но исках да съм възможно най- подробна Simple Smile


Благодаря за подробния разказ. Ние заминаваме началото на септември там с дете на 2 години.

# 171
  • До морето
  • Мнения: 7 065
Приятна почивка  Sunglasses

Ние почнахме да се оглеждаме за Септември със самолет от Варна. Толкова ни хареса, че май ще се откажем от планираната Гърция и ще идем пак в Анталия  Laughing

# 172
  • Мнения: 711
Гърците не могат да "дадат" това, което получаваме от турците.  Единственото предимство на Гърция са им хубавите плажове и без камъчета в морето в по голямата част от крайбрежието. Но според мен, една почивка е комплексна оценка от много фактори

# 173
  • Мнения: 136
Здравейте, ако има някой завърнал се вече от Ефталия Вилидж, ще му бъда много благодарна, ако може да сподели актуална информация за настаняване, чистота, храна или пък опашки в ресторанта и на пързалките. Миналата година имаше оплаквания, че се опитват да те настанят в други хотели въпреки направената резервация, както и че морето не ставало за къпане тъй като водата ставала мътна, а също така имало големи камъни.
Инфо от миналата година - водата става за къпане (не бих казал, че даже и когато имаше големи вълни, е било по-мътно от нашето крайбрежие). Големи камъни няма, по-скоро са малки (една ивица от метър-два при влизане). Имаше участъци и където въобще нямаше камъни. За другите въпроси - може би няма да съм актуален.

# 174
  • Мнения: 1 521
За Ефталия, нали скоро писаха? Дори мисля,че е добавено като коментар на първата страница.

# 175
  • Варна
  • Мнения: 495
Приятна почивка  Sunglasses

Ние почнахме да се оглеждаме за Септември със самолет от Варна. Толкова ни хареса, че май ще се откажем от планираната Гърция и ще идем пак в Анталия  Laughing

Оглеждайте се по- бързо, защото за разлика от хотелите, самолетните билети от Варна свършват доста бързо.
Да не се налага да летите от София, или да търсите други варианти за транспорт. Simple Smile

# 176
  • Мнения: 651
ДОбро утро на всички!
Някой дали има "пресни" впечатления от Pine Bay -Кушадъсъ. Порових назад в темите и последното мнение е от 2014 г. Благодаря

# 177
  • Lovech
  • Мнения: 28
Здравейте, ще копирам поста си, защото е доста дълъг, и ще се опитам да отговоря на въпросите, които бяха зададени от mama mi.
"Ето ме вече в България с обещаната информация за нашата почивка в Ефталия Вилидж. Най-напред за пътуването - с Емералд самолетна програма. Посрещна ни Надежда Попова, настани ни по автобусите и още на следващия ден беше в хотела, за да се срещне с нас и да ни отговори на всички въпроси. Без забележки, много приятна и интелигентна жена. На тръгване ни чакаше на летището, за да ни изпрати.
Времето е страхотно, не сме имали лош ден. Водата се стопля все повече, в морето беше 24 градуса, а в басейните още по-топла. Ефталия айлънд - без забележки, голямо забавление беше.
И сега за хотела. Като храна - зависи от нагласата и кошницата, с която си тръгнал. Ние сме доволни, голямо разнообразие от салати и десерти, всяка вечер риба на скара, дробчета, сърца, шишчета и други печени неща. Готвено по три-четири неща на ден. Нямаше обаче нито един ден баклави, което за мен е минус /миналата година бяхме в Голдън Ейдж Бодрум и имаше баклави/. Локум също много малко - по един вид на ден. Минерална вода има на няколко места в хладилници. мини бара е зареден със сок и минерална вода.
Като чистота - нямам забележки, постоянно чистеха пода, чинии и чаши се отсервират веднага след изпразването им. Около басейните и в тях също е много чисто. Не ми харесаха пластмасовите чаши, в които сипват напитките по баровете, захабени са и имах чувството, че не са хубаво измити, но явно е от чашите, защото пък стъклените за бира бяха перфектни.
Стаята се почистваше всеки ден, сменят хавлиите, но не зареждат шампоанчета. Предпоследният ден, когато вече нямахме нито едно, ни сложиха две.
Хавлии за плажа дават срещу карта, която се взима от рецепцията. Сутрин взимаш, вечер връщаш и ти дават картата за другия ден.
И последно за интернета - около рецепция, ресторант и лоби бар има, но вечер, когато се струпат много хора, е отвратително бавен. Ние имахме и на едно място в стаята, точно до входната врата, синът ми си беше внесъл един стол от терасата и си беше оборудвал там офис. Като цяло нета не е много добър, но всичко е на моменти. Нощем и след обяд е по-силен от сутрин и вечер.
И още - за а ла карт ресторантите - нещо ново от този сезон - за Ефталия Вилидж и Сплаш вече няма безплатни ресторанти, както е било. Ползването на а ла карт ресторант се заплаща по 5 евро на човек. Дори и хората от посрещащата ни агенция Сонар не знаеха за това нещо. Безплатни са по един а ла карт за престой само за гостите на Ефталия Марин и Ефталия Аква.
Това е, не се сещам друго. Ако има някой въпроси, насреща съм.
И още веднъж приятна и слънчева почивка на всички."
Морето става за къпане, няма никакъв проблем, топла е водата, няма водорасли, чисто е, само в началото има една ивица камъни, която се минава без проблем и без аква обувки.
Опашки на пързалките почти няма, вървят доста бързо хората, случва се понякога на една пързалка да се струпат хора, но не е проблем. Само за поясите се чака, там единствено се минава по-бавно.
В ресторанта опашки няма, вечер на скарата при рибата се събират хора, но това е само в началото ако отидеш, в 19 часа. ние ходехме към 19.30 и вече всичко си беше нормално, минаваш и си сипваш, каквото искаш.
И последно, че стана дълго, още в самото начало, бяха ни сложили вече гривните на Вилидж, но не ни бяха дали ключ, и ни предложиха да се настаним в Марин срещу доплащане от 30 евро за стая еднократно! Ние не се съгласихме, защото си бяхме харесали Вилидж-а, но после май леко съжалих, защото повече от половината хора се преместиха от Вилидж в Марин, имаха по две гривни, използваха и двата комплекса, освен това в Марин обслужването е денонощно и като си тръгнахме в 5.30 сутринта във вторник, те бяха закусили и пили кафе, а ние направихме това на летището срещу сумата от 5 евро за кафе.
Ами това е, ако има въпроси, питайте. На всички скоро заминаващи желая лек път и приятна почивка.

# 178
  • София
  • Мнения: 170
Здравейте!За тези които имат резервация за Ефталия Вилидж пак ще кажа......не се отказвайте,ако ви предложат срещу 30 евро да ви преместят в Ефталия Марин...Дели ги само една ограда ,но разликата е огромна.Марина е класи над поовехтелия Вилидж.Стаите са красиви и големи.Храната е Ултра ол инклузив.Има от суши до агнешко.Фрешове,баклави и много разнообразие в основните ястия.Един ден решихме да обядваме във Вилиджа и видяхме разликата.Тези от Марина имат право да се хранят във Вилиджа,но тези от Вилиджа не могат да влизат в Марина.Не съжаляваме,че приехме тази оферта.А и 30 евро не е толко много предвид това което предлага новия хотел.

# 179
  • Мнения: 1 521
Нали направиха ремонт на Вилича тази година?Или става дума за общите части

Общи условия

Активация на акаунт