На море в Турция - тема 44

  • 157 651
  • 787
  •   1
Отговори
# 360
  • sofia
  • Мнения: 693
И моята приказна почивка свърши. Вчера се прибрахме от Кушадасъ, х. Тусан. Да започна отначало- настаниха ни малко преди 10часа, сложиха гривните и веселбата започна. Стаите-
Скрит текст:





Гледката от балкона-
Скрит текст:



линк към албума-
http://nelsii.snimka.bg/travel/kushadas.916506.37118458
Стаите се почистват всеки ден, чаршафи, кърпи , тоалетна хартия и шампоан също всеки ден намирахме заредено. Самият хотел е много красив, има основен ресторант, два а-ла карт ресторанта- рибен и турски, 4 басейна, единият е малък детски аквапарк, не знам колко бара, където можеш да пиеш, да ядеш хамбургери, пици, плодови салати, обслужването на ниво, алкохола, до колкото разбрах по-слабичък от нашия, но бирата е превъзходна, коктейлите-чудесни. Плажа- дълъг, чист, с достатъчно шезлонги за всички, водата топла и всеки ден различно чиста- един ден кристална, на другия довличаше разни изхвърлени от нас, хората боклуци, но от персонала влизаха в морето и обираха с мрежи всичко.
Храната, имаше от всичко, за всеки вкус- пилешко- печено, или сготвено по няколко начина, телешко, всеки ден риба, агнешко, агн. дробчета, телешко, свинско, свински пържоли, различни неща на скара, едната вечер ядохме превъзходна сьомга, но  морски дарове- нямаше, плодове- диня, ягоди, праскови, сливи. Десертите- типични за Турция, сиропирани, плодови, само баклава не дадоха нито веднъж.
В общи линии това е, ходихме до Ефес и къщата на дева Мария, до Измир и Шириндже  с посрещащата фирма, беше прекрасно- http://nelsii.snimka.bg/travel/izmir-i-shirindje.916527.37119135.

Последна редакция: пн, 27 юни 2016, 12:01 от Turquesa

# 361
  • Мнения: 58
Цитат
При нас  на утиване и особено на връщане големи проверки не точно на размера а на съдържанието в ръчния , направиха ми проблем за фондьотена , накараха ме да го изхвърля , на връщане , недоумях защо ...

 Shocked
Това с коя авиокомпания е,досега никоя  от турските и българските не ми е правила проблем за ръчния.

Здравейте,
Интересува ме дали проверяват размера на ръчния багаж при пътуване с чартър до Анталия.

Благодаря предварително.

Не вярвам,освен ако си приготвила по-голям куфар,до колкото се сещам ръчния беше 8 кг.

Не ръчния ми багаж беше голяма дамска чанта , нямаше и 5 кг , на последната контрола преди free shopa ми се случи това с козметиката на скенера , no madam и хвърлих шишенцето от 30 мл в чувал

Течен ли беше? Течностите трябва да са сложени в прозрачен плик 1л (зип-лок) - но пак е дребнаво ако поради този пропуск са те накарали да го хвърлиш.


Течен беше , но не беше в плик  newsm78

# 362
  • Мнения: 7 875
Скрит текст:
И моята приказна почивка свърши. Вчера се прибрахме от Кушадасъ, х. Тусан. Да започна отначало- настаниха ни малко преди 10часа, сложиха гривните и веселбата започна. Стаите-
Скрит текст:





Гледката от балкона-
Скрит текст:



линк към албума-
http://nelsii.snimka.bg/travel/kushadas.916506.37118458
Стаите се почистват всеки ден, чаршафи, кърпи , тоалетна хартия и шампоан също всеки ден намирахме заредено. Самият хотел е много красив, има основен ресторант, два а-ла карт ресторанта- рибен и турски, 4 басейна, единият е малък детски аквапарк, не знам колко бара, където можеш да пиеш, да ядеш хамбургери, пици, плодови салати, обслужването на ниво, алкохола, до колкото разбрах по-слабичък от нашия, но бирата е превъзходна, коктейлите-чудесни. Плажа- дълъг, чист, с достатъчно шезлонги за всички, водата топла и всеки ден различно чиста- един ден кристална, на другия довличаше разни изхвърлени от нас, хората боклуци, но от персонала влизаха в морето и обираха с мрежи всичко.
Храната, имаше от всичко, за всеки вкус- пилешко- печено, или сготвено по няколко начина, телешко, всеки ден риба, агнешко, агн. дробчета, телешко, свинско, свински пържоли, различни неща на скара, едната вечер ядохме превъзходна сьомга, но  морски дарове- нямаше, плодове- диня, ягоди, праскови, сливи. Десертите- типични за Турция, сиропирани, плодови, само баклава не дадоха нито веднъж.

В общи линии това е, ходихме до Ефес и къщата на дева Мария, до Измир и Шириндже  с посрещащата фирма, беше прекрасно- http://nelsii.snimka.bg/travel/izmir-i-shirindje.916527.37119135.

Благодаря за снимките и разказа.  Hug
Може ли инфо колко струваха тези екскурзии?

# 363
  • sofia
  • Мнения: 693
Само до Ефес- 30 евро- възрастен, 20 евро-деца 7-12г, до Ефес и Дева Мария- 42 евро- възр. и 25- деца.
Измир и Шириндже- 35евро-възр. и 20-деца

# 364
  • Мнения: 7 875
Само до Ефес- 30 евро- възрастен, 20 евро-деца 7-12г, до Ефес и Дева Мария- 42 евро- възр. и 25- деца.
Измир и Шириндже- 35евро-възр. и 20-деца
Благодаря за отговора!  Hug
Май ще си ги организирам сама Simple Smile

# 365
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Ердоган се бил извинил на Путин за сваления самолет.
http://dnes.dir.bg/news/vladimir-putin-rejep-erdogan-turtzia-sva … nia-23109597?nt=4

# 366
  • Мнения: 431
Интересно! Сега да не скочат цените на хотелите?!  Макар че не ми се вярва толкова бързо руснаците да свалят санкциите.

# 367
  • Мнения: 408
Turquesa,
Добре дошла  Hug  Благодаря за снимките  bouquet
Кажи ми какво е това езерце зад хотела. По мое време там имаше блато.

# 368
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Интересно! Сега да не скочат цените на хотелите?!  Макар че не ми се вярва толкова бързо руснаците да свалят санкциите.

То зависи дали наистина е написано като извинение и как ще го тълкува Путин. Ако санкциите паднат, ще има поскъпване. На фона на тоталната пустош по курортите, Ердоган не писмо, а гоблен с извинения, трябва да му избродира.

# 369
  • sofia
  • Мнения: 693
 qq50,  bouquet не разбирам от тези работи, според мен са почистили блатото и са го свързали с морето, получило се е много красиво езеро
Скрит текст:


# 370
  • Варна
  • Мнения: 495
Ердоган се извинил на Путин за сваления самолет, . Да видим какво ще последва. Явно не му харесват цифрите.

https://news.bg/int-politics/erdogan-se-izvini-na-putin-za-svale … _campaign=sidebar

# 371
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Утре тръгваме за Дидим и имам последен (надявам се) въпрос.
Как мислите, има ли смисъл да си взимам дълъг панталон? Засега съм сложила в куфара само рокли, поли и къси панталони. И едно лятно яке ще взема. Ама панталон/дънки?

# 372
  • В Европа!!!
  • Мнения: 131
Привет на групата   Simple Smile  От два дена цета пътеписите ви и се изгубих някъде из Слънце,Гюзлемета и приятни емоции  Hug За съжаление съвсем се дезориентирах какво събрах като инфо и сега ще ви попитам,срам не срам   Embarassed Искам да си намеря Хубав плаж с бистра вода без рибки  Mr. Green И понеже съм сама със седем годишен юнак ми трябват и някакви развлецения  #Crazy За цените е ясно-важен ми е плажът за Мама и Веселбата за малкият Мъж  bouquet

# 373
  • Мнения: 408
Утре тръгваме за Дидим и имам последен (надявам се) въпрос.
Как мислите, има ли смисъл да си взимам дълъг панталон? Засега съм сложила в куфара само рокли, поли и къси панталони. И едно лятно яке ще взема. Ама панталон/дънки?
Куфарът на гръб ли ще го носиш до Дидим? Мятай в торбата едни дънки и не го мисли повече. По-добре да имаш и да не ти потрябват, отколкото да ги нямаш, а да ти трябват.

# 374
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Утре тръгваме за Дидим и имам последен (надявам се) въпрос.
Как мислите, има ли смисъл да си взимам дълъг панталон? Засега съм сложила в куфара само рокли, поли и къси панталони. И едно лятно яке ще взема. Ама панталон/дънки?
Куфарът на гръб ли ще го носиш до Дидим? Мятай в торбата едни дънки и не го мисли повече. По-добре да имаш и да не ти потрябват, отколкото да ги нямаш, а да ти трябват.

Абсолютно е така! Благодаря ти! Слагам!

Общи условия

Активация на акаунт