На море в Турция - тема 44

  • 157 763
  • 787
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 1 054
аз успях, прехвърлих си резервацията от Турция за Гърция само срещу 40 лв. наказателна такса" резервация", сега отивам в друга тема за Гърция, че да видя какви са отзивите за там и моят хотел ако някой е ходил. До тук с кахърите ми за Турция, съжалявам но..........не мога да рискувам с децата.

# 781
  • Мнения: 369
аз успях, прехвърлих си резервацията от Турция за Гърция само срещу 40 лв. наказателна такса" резервация", сега отивам в друга тема за Гърция, че да видя какви са отзивите за там и моят хотел ако някой е ходил. До тук с кахърите ми за Турция, съжалявам но..........не мога да рискувам с децата.
Към коя ТА си? И аз това предложих,но за съжаление от Емералд ми отказаха.В никакъв случай не искат да ми върнат парите Close

# 782
  • Мнения: 3 284
Има нова тема.

# 783
# 784
  • София
  • Мнения: 17
Здравейте! Макар и малко по-късно, също искам да се включа в темата за Tarhan Beach Club и да споделя какво точно ни се случи, тъй като имам всички основания да вярвам на споделеното описание. Всяка година почиваме в Турция в различни хотели, винаги на ранни записвания по доста по-ниски цени. Тази година се спряхме на Majesty Club Tarhan  в Дидим, курорт, който много харесваме. Семейство сме с две деца. Още през ноември се опитах да направя резервация, но се оказа, че българските фирми не предлагат за клуба настаняване 2+2. Ядосах се и писах директно до хотела. Мениджърът ми отговори незабавно, като обясни, че за български фирми не се предлагат такива стаи, но може да ни направи резервация по цени за ранни записвания и ни предложи оферта от 1200 лв, но в Евро за всички на база Ultra All. Естествено, че веднага приехме. Направиха ни резервацията, но ни съобщиха, че ще платим на място, в евро и дори не ни поискаха капаро. Няколко пъти питах, дали не съм разбрала добре / тъй като имахме възможност директно да захраним сметката на хотела в турска банка/, но всеки път ми отговаряха да не се притесняваме за нищо. След месец - два поисках да видя някакви отзиви за хотела и се оказа, че страницата не се отваря, а домейнът е за продан. Изненадах се и се опитах да се свържа с мениджърите, но не успях. Разпитахме различни фирми и най-накрая ни обясниха, че хотелът е фалирал и е продаден от веригата Маджести, на нов собственик. Свързахме се с новите мениджъри, но се оказа, че нямаме резервация, или поне не разбраха питането ни, тъй като се оказа, че никой не говори английски или руски, като ние междувременно се отказахме от почивката в Турция, защото ни попадна изгодна оферта за Гърция. От две български агенции и една чуждестранна ни предупредиха, че не гарантират за качеството на услугата, тъй като новият собственик само е потвърдил направените резервации, но много е свалил цените и на редовните записвания. Пълни хотела, защото най-вероятно иска да го използва тази година за последно в този му вид и след това да го реновира като му вдигне звездите.  Хотелът спря да се предлага на английски, немски и френски туристи. За съжаление, може би качеството му наистина е доста ниско, защото наши познати бяха на почивка там преди 3 години и разказваха невероятни неща: 24 часово обслужване, детски бар, сладоледени колички навсякъде, невероятен салатен бар с каквото си поискаш, да не говорим за току що изпечените хлебчета - около 10 вида и т.н. Забавления за възрастни и деца от страхотни аниматори. Качествен алкохол и безалкохолни напитки. Но пък и цената му отговаряше на четиризвезден хотел.  Тогава за нашето семейство с две малки деца беше почти 2000 лв. с настаняване във фамилна стая. В заключение искам да кажа, че може би имахме късмет да пропадне резервацията ни, защото тази година твърдо се отказваме от Турция. Най-вече ни притеснява, че режимът "Извънредно положение", дори като административна мярка, включва точка, според която, всеки / местен или чужденец/, може да бъде задържан за 30 дни от полицията, ако има подозрения спрямо него,  без обвинения до изясняване на възникналите въпроси. Отделно са възможностите за атентати или брожения... Но всеки е в правото си да избира мястото и времето на своята почивка.

# 785
  • Мнения: 45
Какво ще кажете за Айвалък, малко по-близо ? По-точно хотел, ако има почивали в района.

# 786
  • Мнения: 100
Здравей! Предстои ни почивка в същият хотел от 12.10.2016г. Прочетох какви ли не отзиви - от крайно недоволни особено от руснаци ,до много добри. Всеки търси различни неща и съответно като не ги получи се чувства разочарован. Ние сме за активна почивка , без напрежение и с хубава обстановка. Вашите отзиви са положителни, но ме притесни че хотела бил в доста занемарено състояние.

# 787
  • Мнения: 3 951
Здравейте,
През ноември ще съм в Кушадасъ . От фирмата, организираща екскурзията ми искат 45 евро за ходене до Ефес и Дома на Дева Мария. Множко ми се струват newsm12
Та дали тогава ще има все още  от уличните агенции, към които да заявим такава екскурзия, която може би ще е такава цена, но в лири..

Общи условия

Активация на акаунт