Хормонални изследвания - 5

  • 85 009
  • 729
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 35 950
Хормонални изследвания  


Полови хормони  
LH -  Лутеинизиращ хормон  - 3 ден от МЦ
FSH - Фоликуло-стимулиращ хормон - 3 ден от МЦ
E2 - Естрадиол -3 ден от МЦ

Prolactin /PROL/ - Пролактин - на чист ден от МЦ

Testosterone /Ts/  - Тестостерон
4 Androstenedione - Aндростендион

Progesterone /PROG/  - Прогестерон  -  на 7 ден след доказана Овулация

Хормони на ЩЖ:
TSH ( Тиреотропен Хормон )  - на чист ден от МЦ
FT 3 ( свободен Т3 )  - на чист ден от МЦ
FT 4 ( свободен Т4 )  - на чист ден от МЦ

Антитела на ЩЖ:
ТАТ анти тиреоглобл. антитела / anti-Tg /
МАТ анти микрозом.антитела / anti TPO /

Хормони на НбЖ:
DHEA-S  -  Дехидроепиандростерон -сулфат
17-OH Progesterone  -   17-OH Прогестерон - на 3 ден от МЦ

Хормони на панкреаса
Insulin / Серумен Инсулин /

Показатели за ЯР:
Inhibin-B / Инхибин Б / - 3 ден от МЦ
AMH  / Анти-Мюлеров хормон/ - 3 ден от МЦ


Справка за Изследванията - по договор с НЗОК, 2012г

Лабораторни тестове - промо пакети

Старата тема
 

# 1
  • София
  • Мнения: 4 884
Благодаря за темата! И тук пак да питам прогестерон 19 ( реф 4- 25) на 23ти ден БЕЕз доказана овулацията ок ли е ? Мерси предварително!

# 2
  • София
  • Мнения: 35 950
Благодаря за темата! И тук пак да питам прогестерон 19 ( реф 4- 25) на 23ти ден БЕЕз доказана овулацията ок ли е ? Мерси предварително!
Добре е, имало е О.  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 4 884
Много благодаря, Денис! Дисега излиза, че всички хормони са ми супер, утре ще пусна пакета за щитовидна, тестостерон и глюкоза+инсулин, по твоя препоръка  Hug

# 4
  • Мнения: 1 433
Пчелно млечице някой пил ли е и как се приема? Попаднах на статия, че съдържало някакъв хормон, но докато се наканя да задам въпроса и ми се изпариха подробностите. Беше в една статия за хранителен режим подобряващ фертилността. Ако някой има представа, нека сподели мнение Hug

# 5
  • Мнения: 1 782
Приема се сутрин на гладно, с кибртена клечка гребваш колкото зрънце - между леща и грах ... слагаш под езика и чакаш да се стопи. Не е от най-приятните. Може да се смеси с мед - 10 грама мелчице на 1 кг мед. Може да се сложи и прашец. Колкото приемаш - толкова почиваш. Да кажем три месеца приемаш, три месеца почиваш. Съдържа всички витамини, минерали и аминокиселини познати. Страхотно полезно е.  Peace

# 6
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Здравейте!
Имам следния въпрос:
Ако си пия Л-тироксина сутринта преди изследване на ТСХ, ФТ3 и ФТ4, ще излязат ли големи разминавания в резултатите? Известно ми е, че това не се прави, но все пак питам.
Някой пробвал ли е това?
Налага ми се да си пия дозата, защото ако пропусна да я пия дори в часа, в който я пия обикновено и я изпия по-късно, получавам ужасни ектрасистоли, които ме държат месеци след това, а искам да се изследвам.
Някакви препоръки?
Всъщност бих желала да знам най-вече нивото на ФТ3.
Приемът на дозата Л-тироксин сутрин преди изследването променя ли много стойността на ФТ3 конкретно?

Последна редакция: сб, 04 юни 2016, 00:02 от afrikancho

# 7
  • Мнения: 590
Намери лаборатория, която работи рано сутрин, например в Надежда може да се изследваш още в 7 сутринта.

Последна редакция: сб, 04 юни 2016, 23:42 от GERy@K

# 8
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Проблемът е, че аз си пия дозата в 6, после пак заспивам и ставам към 8 окончателно. Ако я изпия в 8 дори, два часа по-късно ме почват прескачания... И то на такива кризи, които ме държат по няколко часа иии така седмици, дори месеци наред... А с изпита доза в 6 часа имам много малко прескачания, не ми пречат изобщо на ежедневието.
Иначе служител на лабораторията ще дойде утре в 8 часа в нас, ама пак ще си изпусна дозата в 6 и ще стане мазало...
Знам, че за ТСХ няма значения дали си пил хормона, или не. Знам, че за ФТ4 и ФТ3 е важно да НЕ си го пил преди изследване. Затова ме интересува ако някой знае дали се получват твърде големи разминавания в резултатите на ФТ3 при изпит и неизпит хормон сутрин.

# 9
  • София
  • Мнения: 10 642
Ще има разминаване, нали точно това вкарваш в организма с хапчетата!
Все едно да ти включат система с глюкоза и да изследваш нивото на глюкозата в кръвта.

# 10
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Благодаря за отговорите.  Simple Smile
Изследвах се, рискувах и не пих хапчето.

# 11
  • Мнения: 18
Здравейте!  Преди месец си правих изследвания на TSH -  резултатът ми бе 8.54 mIU/L при референтни граници 0.27-4.20. Започнах да пия Л- тироксин, първо няколко дни по 0.25мг, и вече съм на 0.50мг. На 30.05. трябваше да ми дойде, но.. още го няма и малко се притеснявам да няма някакъв проблем. Имам болки в кръста, тия два дни едвам лежа в леглото, лицето ми е в пъпки, но липсва. Като прочетох, че от Л-тироксина може да се надебелее и рязко спрях сладкото, от 10 дни вече не съм яла абсолютно нищо сладичко  Embarassed Grinning и като цяло намалих почти всякаква храна, а до преди седмица бях и болна. Понеже знам, че последното може да окаже влияние и видях, че са ми останали 10 хапчета дуфастон, мога ли да пия заедно  с Л- тироксина, за да го предизвикам или не е препоръчително да се смесват?

# 12
  • Мнения: 1 932
Здравейте!
Имам следния въпрос:
Ако си пия Л-тироксина сутринта преди изследване на ТСХ, ФТ3 и ФТ4, ще излязат ли големи разминавания в резултатите? Известно ми е, че това не се прави, но все пак питам.
Някой пробвал ли е това?
Налага ми се да си пия дозата, защото ако пропусна да я пия дори в часа, в който я пия обикновено и я изпия по-късно, получавам ужасни ектрасистоли, които ме държат месеци след това, а искам да се изследвам.
Някакви препоръки?
Всъщност бих желала да знам най-вече нивото на ФТ3.
Приемът на дозата Л-тироксин сутрин преди изследването променя ли много стойността на ФТ3 конкретно?

Аз също пия Л-тироксин. От д-р Начев знам, че при бременност не трябва да се пие хапчето преди иследване. Ако не си бременна няма значение дали е изпито или не е.

# 13
  • Мнения: 153
Моята ендокриноложка ме предупреждава всеки път да не го пия преди изследване.Не съм бременна.

# 14
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Много ви благодаря за отговорите.
Реално и аз знам, че не трябва да се пие хормона, но исках да попитам дали случайно някой някога го е пил и се е изследвал, и дали е имал голяма разлика в нивата на ФТ3 и ФТ4.

Общи условия

Активация на акаунт