Високи ТАТ и МАТ

  • 2 108
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 152
Здравейте момичета!
След като месеци, дори години страдам от безсилие, лесна умора, сънливост, близки граници на кръвното, лоша памет и чести депресии, днес една невроложка ми пусна всички хормони на Щитовидната жлеза.
Резултатът е висок ТАТ и много ама много висок МАТ. TSH в норма.
Разбира се, че ще си запиша час за ендокринолог, но се чудех какво могат да значат тези високи стойности.

Майка ми е с Хашимото и при нея също MAT беше висок.

# 1
  • Мнения: 170
Вероятно е Тиреоидит на Хашимото (не съм лекар, предполагам по собствени резултати), но не се плашете! Аз имам същото от 10+ години, но в момента нямам оплаквания, заради добра доза на лекарствата Simple Smile
Най-вероятно ще Ви накарат да пуснете още няколко изследвания преди диагноза, за да назначат адекватно лечение (ако има нужда).

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 6 035
Здравейте момичета!
След като месеци, дори години страдам от безсилие, лесна умора, сънливост, близки граници на кръвното, лоша памет и чести депресии, днес една невроложка ми пусна всички хормони на Щитовидната жлеза.
Резултатът е висок ТАТ и много ама много висок МАТ. TSH в норма.
Разбира се, че ще си запиша час за ендокринолог, но се чудех какво могат да значат тези високи стойности.

Майка ми е с Хашимото и при нея също MAT беше висок.
и аз съм така. Хормоните са ми в норма (но нисички), ТАТ и МАТ мнго високи. На двама ендокринолози бях, нямало нужда от лечение щом са добре хормоните.........Но и аз не се чувствам добре. Чета по разни алтернативни фейсбук групи, но не смея да пия каквото и да е на моя глава, пък било то и уж безобидните добавки....

# 4
  • Мнения: 152
Лекаря ми каза да приемам селен по една сутрин и една вечер. Аз започнах и магнезий на своя глава, защото знам, че помага при липса на енергия.

[video][/video]
Здравейте момичета!
След като месеци, дори години страдам от безсилие, лесна умора, сънливост, близки граници на кръвното, лоша памет и чести депресии, днес една невроложка ми пусна всички хормони на Щитовидната жлеза.
Резултатът е висок ТАТ и много ама много висок МАТ. TSH в норма.
Разбира се, че ще си запиша час за ендокринолог, но се чудех какво могат да значат тези високи стойности.

Майка ми е с Хашимото и при нея също MAT беше висок.
и аз съм така. Хормоните са ми в норма (но нисички), ТАТ и МАТ мнго високи. На двама ендокринолози бях, нямало нужда от лечение щом са добре хормоните.........Но и аз не се чувствам добре. Чета по разни алтернативни фейсбук групи, но не смея да пия каквото и да е на моя глава, пък било то и уж безобидните добавки....

# 5
  • Мнения: 1
Здравейте искам да попитам за тези изследвания има ли нещо притеснително
Име на теста (изследване)       Резултат     Единици   Референтни стойности   Метод
fT4       12.5       pmol/l     11.5-22.7 pmol/ml   
TSH       2.57       mlU/l     0.4-4.2 mIU/L   
anti-TPO /MAT/       10       IU/ml     0-35   
anti-Tg /TAT/       20       IU/ml     0 - 40.0

# 6
  • Мнения: 3


Моля дайте мнение, имам час за ендокринолог но след 2 седмици

Общи условия

Активация на акаунт