Епилепсия- ТЕМА 23

  • 91 101
  • 740
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 732
Момичета ,някоя от вас правила ли е ЯМР на детето си без упойка?На нас ни предстои това изследване та четох,че имало апарати от отворен тип и родителя може да е при детето и да му говори,да се виждат един друг и можело и без упойка.В Св.Иван Рилски отворен или тунелен е апарата?Споделете моля ви тези които сте минали през това.

# 511
  • Варна
  • Мнения: 441
На нашия син резонанса беше без упойка. Той е почти на 9 години. Аз бях с него, но той заспа  Shocked. При него продължи доста, събудиха го като решиха, че е нужен контраст. Не знам дали е отворен, има контакт с детето, но влиза в тунел. Във Св. Марина го правиха, във Варна. Как е сега детето?

# 512
  • Мнения: 732
Ами прави пристъпи всяка нощ и поне два в седмицата през деня.Той е на 5 ,но е доста разбрано и търпеливо дете.Иска ми се да не го приспиват,но се чудя ще издържи ли.Колко време продължава?

# 513
  • Варна
  • Мнения: 441
Според мен зависи дали виждат нещо. При нас видяха и предполагам за това продължи повече, с поставянето на контраста около час. Иначе около седмица го подготвяхме какво го очаква.
Вие чухте ли се с доктор от Св. Наум? Нали там назначиха лечението? Според мен най- добре в София да се прави резонанс. Аз съжалявам, че го направихме тук.

# 514
  • Мнения: 732
От Св. наум ни казаха да го направим където решим,но те насочвали към Иван Рилски.Иначе края на март ни чакат за планов прием да видят как ни действа лечението.Днес стигнахме максималната доза на Конвулекаса и след 10 дни са ни назначили АСАТ ,АЛАТ и ниво на валпроат.Тях мисля в Бургас да ги правим.

# 515
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
В Иван Рилски ЯМР е тунелен 2 пъти сме правили резонанс там и двата пъти пъти с упойка, като втория път беше миналата година на 4 г. и 9 месеца, но на моята не мога да й обясня да стои мирно. Според мен на 5 са малки за да стане без упойка но вие си познавате детето. Нашето изследване и двата пъти продължи 20-30 мин. имаме находка на резонанса не е чист. От Св.Наум насочват към Иван Рилски, защото там имат специален протокол за епилепсия, но аз месля третия да го направим в софиямед или в Ситиклиник, там са най-добрите апарати, а и в Ситиклиник мисля че е отворен.

# 516
  • Мнения: 732
Благодаря за информацията!Ще разпитам и в болниците и ще решаваме.Моя е с доста алергии и ме е страх от упойката,а и доста дълго трябва да остане упоен ,но ако се налага така ,ще го направим.

# 517
  • София
  • Мнения: 307
Здравейте, ние имаме 2 резонанса и 1 скенер. Всичките са без упойка. Всяко едно движение оказва влияние. Мигане, облизване и т.н. Въпреки, че на нас Димова ни назначи 2-ри резонанс и то в Иван Рилски като ходихме при доцента от ВМА за разчитане каза, че този от Гърция ни е много по-точен.Не съм сигурна, че Иван Рилски е най-доброто място.

# 518
  • Мнения: 1 334
Димова ни насочи към Сити клиник нас. Само съм с потрес от анестезиолозите. Всичко останало е ок.

# 519
  • Мнения: 732
Zenda, твоето дете на колко години беше при резонансите?Как протече изследването?Разкажи малко по-подробно ако не е проблем.Благодаря предварително.

# 520
  • София
  • Мнения: 307
В Гърция беше много по-добре, защото му сложиха антифони и му прожектираха филмче. Тук няма такова нещо, но пък бях с него и му държах ръчичката. Единственото най-гадно ч , че се чуват много силни шумове като тракане и темп подобни, но детето те вижда. Смятам, че при всеки ще е индивидуално. Но пак казвам колкото повече мърда толкова по-неточен е резонанса и се появяват артефакти и се повтарят изследанията и времето се увеличава. Моят син беше 5г и 8м. Но той е доста дисциплиниран и почти не мърда освен малки облизвания и мигане. Но аз постоянно го напътствах отстрани какво трябва ине трябва. Мисля, че 40 мин бяхме готови. И запомненет при епилепсия упойките не трябва да съдържат адреналин.

# 521
  • Мнения: 109
Здравейте! Исках да попитам някой ходил ли е / пращал документи в Израел и в коя болница/център? Търсих с търсачката и нищо конкретно не ми излезе, освен за руския доктор с биокорекцията, a ние по-скоро търсим просто добър невролог за преглед. Предварително благодаря

# 522
  • Мнения: 732
Благодаря ти Zenda,за споделеното.И ние май клоним към опит без упойка,та да видим ще се получи ли.

# 523
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Честета Баба Марта момичата нека донесе на всички и малки и гореми много здраве и расост.  Hug





И да се оплача ние сме с гнойно възпаление на ухото и антибиотик и съответно пристъпите зачестиха. Изкарахме повече от година без антибиотици но този тъп не ни се размина.  Rolling Eyes

# 524
  • Мнения: 732
Честита Баба Марта на всички смели майки и дечица!Бъдете живи и здрави и много усмихнати!

Общи условия

Активация на акаунт