Кой какво сервира снощи - кой какво ще готви днес? - 5

  • 36 944
  • 739
  •   1
Отговори
# 270
  • Sofia
  • Мнения: 21 635
Снощи както писах -


....и умишлено направих повече супа, че напоследък много сухотииски манджи...., та довечера ще повторим.
Яхууу.. днес няма да мисля за ядене !  Hands Clap

# 271
  • София
  • Мнения: 35 950
Днес ще готвя печено пиле с картофи
(сол, червен, черен пипер и розмарин)
 и таратор.

# 272
  • Мнения: 3 537
Снощи пържени тиквички с кисело мляко
Днес задушени пресни картофки с копър и чесън

# 273
  • Мнения: 1 063
Днес ще сме само на таратор и салата от картофи и кисели краставички.

# 274
  • Мнения: 47
Вчера пилешка кавърма на Меги, но с мои допълнения, а днес свинско с ориз, с много лук и подправки на фурна. Вече е готов и мирише вкусно!

# 275
  • Мнения: 1 492
а днес свинско с ориз, с много лук и подправки на фурна. Вече е готов и мирише вкусно!
  Peace Същото Grinning Само дето току що разбрах, че ще имаме гости и ще трябва други работи да готвя/салати,мезета/

# 276
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Вчера стар боб, днес пиле с ориз на фурна и салата от червени печени чушки  Grinning

# 277
  • Мнения: 1 708
Днес печена наденичка,пресни картофки,салатка домати и краставици и мляко с ориз!

# 278
  • Мнения: 2 609
вчера - пица
днес - пипер с доматен сос, сирене и саламче
утре - ще метна едни картовки на фурна, остана и от саламчето Wink

# 279
  • Мнения: 262
снощи:
спагети по китайски с гъбки, морковчета и пиле, зелена салата с варени яйца и плодово мляко
днес:
пиле със зеле, таратор и печени гъби

Как правиш спагетите по китайски?

# 280
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Вчера ориз Хепи и скумрия на скара и салатка, днес ще е пак ориз Хепи и пълнени гъби с кайма и кашкавал.

# 281
  • Мнения: 1 063
Днес агнешко, но още не съм решила как.
Вчера ориз Хепи и скумрия на скара и салатка, днес ще е пак ориз Хепи и пълнени гъби с кайма и кашкавал.
-ще споделиш ли рецептата за този ориз?

# 282
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Днес агнешко, но още не съм решила как.
Вчера ориз Хепи и скумрия на скара и салатка, днес ще е пак ориз Хепи и пълнени гъби с кайма и кашкавал.
-ще споделиш ли рецептата за този ориз?

Имаше го във форума тук нейде, ама аз го имам копиран и ето рецептата, да ме извини момичето, което я е пуснало, че не цитирам и името й  Embarassed, но й благорадя, много вкусно е наистина!
цитат:

   "Ориз със зеленчуци на Хепи"


 
Ще се опитам да го напиша точно, преди време успях да убедя един техен бивш готвач да ми даде рецептата. Но не ти препоръчвам да го правиш на дъщеря си, защото има глутамат.

Първо се прави т. нар. сосче от 1/4 ч.л. сол и 1/4 ч.л. натриев глутамат с  1чаша бяло вино. Това се смесва в шишенце (с капачка, защото се съхранява така до изразходването му) и се разбива добре.

В тиган се запържва леко накълцано на ситно зеле (около шепа) - с разбъркване през цялото време. Като се посготви (до степента да не е съвсем сурово, но лекичко да хрупа) - абе както е като ви го сервират, се слагат царевицата, граха и морковите (всичко - от замразените) и се запържват още малко. В същия тиган се чуква едно яйце - леко се запържва и тогава се разбърква със зеленчуците. Идеята е да остане на по-едри парчета. Накрая се добавя сварения предварително ориз (в количество за 1 порция) и пак се запържва с бъркане. След около 1 - 2 минути се слагат 2 с. л. от "сосчето" и се разбъркват добре.

# 283
  • Мнения: 4 370
Аз малко ходих да раждам и сега не готвя много - много. Вчера правих кренвирши с кашкавал и доматен сос на фурна, таратор и малко шопска салата.
Днес искам да направя печени чушки с картофи, сирене и яйца, но свеки ми се домъкна и ми твърди че не се правели така. Да видим кой ще надделее.

# 284
  • Мнения: 2 922
Аз малко ходих да раждам и сега не готвя много - много.
Laughing
Честито бебче!

Аз снощи направих пак пица, защото имах един блат и други продукти, а и бяхме сами с детето и ме домързя да готвя.

Днес искам да направя нещо с нахут - ще търся рецепта, ако някой има, може да я сподели  с мен  Hug

Общи условия

Активация на акаунт