Бъдещи първокласници 2016 - 2017 г. - тема II

  • 78 504
  • 713
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 4 872
 Ние не сме слагали ваксината на 6 години  Sad Децата си бяха говорили за това на кой са я слагали и на кой не , и от тогава синът ми не иска и да чуе да се ходи при личната лекарка. Даже сега не знам как да го убедя да отидем за пробата Манту.
 зелено човече, и моите спомени за ваксините са свързани с училищния медицински кабинет и не са никак положителни.  ooooh!
 
 

# 601
  • Мнения: 21 298
Как точно се прави пробата за манту , забравила съм  newsm78

# 602
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 402
Вчера сложиха тетраксим на малкият, днес е с ужасно подута и зачервена ръка, с температура и кашля...личната каза реакция от ваксината. И ако някой направи нещо в училище без мое знание и съгласие ще си имаме големи разправии...

Охх, ужас!
Много ме е страх, ние ще я правим в понеделник.. При всички ли има такава реакция?
Нас ни забавиха година и няколко месеца, защото я нямало Tired

Лисе, с тънка игла вкарват течност в ръката и трябва да се подуе и зачерви за положителна проба.
Ако, не се е отрицателна, както стана с моя син.

# 603
  • Мнения: X
Ако децата ви реагират алергично на вируси, околна среда и т.н. преди ваксинация можете 3 дни да ги подготвяте като давате Фенистил. И след ваксина още толкова. Това по препоръка на нашата ЛЛ. Моята дъщеря реагира алергично на ухапвания, на вируси (прави веднага бронхиолит или ларингит) и я подготвих преди ваксината. Единствената реакция беше температура за няколко час около 37,5.

# 604
  • Мнения: 154
Аз давам Туя. Тетраксима дъщеря ми го понесе добре, само с леко зачервяване и подуване на ръката. Гледайте да давате лявата ръка, че ги наболява и поне да не е дясната... Днес предстои на малкия да бият Приорикс и съм в тих ужас Sad

# 605
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 402
Мерси!
Моя пие Ериус/при нужда/, не знам дали да давам Фенистил newsm78
Иначе е склонен от ухапвания към алергизиране на мястото...
Пффуу, и ваксини!

# 606
  • Мнения: 9 469
И при двете ми деца отказах ваксините на 6 години. На дъщеря ми позволих само манту да и се направи. Лекарката ни е на ясно, че не желая да ваксинирам децата си от тук нататък.

# 607
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Хъш,различно я понасят децата тетраксима децата.Моето дете беше със съвсем слаба подутина,без зачервено и отекло място,без болки,но пък два дена подържа Т в границите на 38/39 гр.  Confused

# 608
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 402
Мерси, Дев!
Е, аз защо се натискам, ето има други майки, които я отказват...
В смисъл не съм запозната, какъв точно е риска от едното и другото Rolling Eyes
Ако, на някой му се занимава, може ли да ми разясни Hug

# 609
  • Мнения: X
Ериус също става. Нали е антихистамин.

# 610
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 402
Ериус също става. Нали е антихистамин.
Да, но преди това или след ваксината Thinking

# 611
  • Мнения: 1 404
Ние днес сложихме Тетраксим. Казаха ни за мантуто, че ще е другия месец. По мои спомени се слагаше от вътрешната страна на ръката, под лакътя. И аз помня, че повечето ваксини ни ги слагаха при училищната лекарка. Но сега това е отговорност на личните доктори.

# 612
  • Мнения: 21 298
Благодаря ти , Хъш  Hug

Аз днес купих тетрадки още ,химикали и подложка за чина с Елза  Mr. Green

# 613
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Ние днес сложихме Тетраксим. Казаха ни за мантуто, че ще е другия месец. По мои спомени се слагаше от вътрешната страна на ръката, под лакътя. И аз помня, че повечето ваксини ни ги слагаха при училищната лекарка. Но сега това е отговорност на личните доктори.
Нали знаете,че мин.срок разстояние между двете ваксини е 40дни. Peace

# 614
  • Мнения: 19 351
Ериус също става. Нали е антихистамин.
Да, но преди това или след ваксината Thinking
Аз си бих противобясна тази година и ми изписаха ериус половин час преди всяко слагане.

Общи условия

Активация на акаунт