Пациентки на ЦРЗ Надежда - тема 54

  • 74 288
  • 745
  •   2
Отговори
# 195
  • Мнения: 629
Бамба,Нандин благодаря Ви bouquet

# 196
  • Мнения: 1 849
Моят съвет е листериоза да се изследва в Национален център по заразни и паразитни болести в София, намира се на бул. "Янко Сакъзов". Самият кабинет за листериоза е извън сградата на НЦЗПБ- като застанеш с лице към сградата, тръгваш вдясно, на около 50 метра от входа е, преди първото кръстовище, в бившия имунизационен кабинет, там изследват и лаймска болест. Работят от 9:00 (може и по-рано, не съм сигурна) до 14:00, изследването струва 26 лв, резултат се получава в петък (работи се в четвъртък), като можеш да го научиш по телефона, а на хартия да го вземеш на място или да ти го пратят по пощата. Има вариант, ако преди това ти вземат кръв във друга лаборатория, да занесеш в НЦЗПБ взет там серум.
Телефона на кабинета е 029446999 вътрешен 224, след като оператора каже да набереш вътрешен след сигнала, направо го набираш, без да чакаш сигнал.
Моята стойност беше гранична, т.е най-вероятно съм се заразила отдавна с бактерията и тя е в латентна форма, в такъв случай, при спадане на имунитета (бременност например) се активира и не ми се мисли какви поразии прави.
Чела съм, че симптомите при активна форма са повишена температура, болки в мускулите и лесно може да се сбърка със сезонен вирус.

# 197
  • Мнения: 2 144
И аз бях с ЛУФ, СПКЯ...само се лъжех и си давах парите по най-видните гинеколози-ендокринолози в София, при които прегледа беше по-скъп от този при Стаменов. И когато си пуснах сама ФСХ и Антимюлеров, сама си записах час в Надежда. Я има, я няма овулация, а и с намаляващ яйчников резерв, я има яйцеклетка, я не. Ако допълнително имате намаляващ яйчников резерв, съветът ми е - директно инвитро. А ако се намеси и щитовидната или някое автоимунно заболяване, картинката става много сложна.

# 198
  • София
  • Мнения: 4 884
Тара, мерси за изчерпателноя отговор, да разбирам че при теб симптоми не е имало? Кабинетът ми е на много удобно място, ще мина да се изследвам, мерси!

# 199
  • Мнения: 1 416
Аз също съм много объркана.Всъщност имам 4 неуспешни ин витро опита.Тази идея с тестовете за ову и на мен ми странна.Наистина незнам вече какво да правя.Бях готова да ходя в Турция,но за съжаление ще трябва да почакам да се поуспокоят нещата.Истината е че Пънче,Кристи, Шакира   ми дават голяма надежда че ще стане чудо и ще бъда мама,въпреки че проблемите ни са различни. Hug Hug Hug

# 200
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Буена - аз симптоми нямах, но моя много близка приятелка загуби две бременности в края на 3-ти, началото на 4-ти месец. След като д-р Шефкетова и назначи абсолютно всички изследвания на нея и партньора и (включително електрофореза на хемоглобин, защото тя е с таласемия минор - средиземноморски тип) и не се установи абсолютно никакъв проблем, аз я накарах след доста четене да пусне листериоза и токсоплазмоза и ако и там няма нищо просто да опитат пак, защото явно е било някакъв каръшки малшанс. Да, обаче, и излезе гранична стойност и в НЦЗПБ са я гледали като извънземно, защото от години не бяха виждали такъв резултат. На следващата седмица отидох и аз и се оказах също с резултат в сива зона, което значело, че съм носител, но в момента е в латентна форма. Д-р Персенска щом ми видя резултата веднага отмени предстоящата ми пункция на ЕЦ, назначи ми Зинат за 10 дни и 20 дни след спирането му пусках нова контрола. Тогава ми направи и микробиологична и имунологична биопсия и едва след добри резултати там продължихме с пункциите.

# 201
  • Мнения: 2 144
Аз също съм много объркана.Всъщност имам 4 неуспешни ин витро опита.Тази идея с тестовете за ову и на мен ми странна.Наистина незнам вече какво да правя.Бях готова да ходя в Турция,но за съжаление ще трябва да почакам да се поуспокоят нещата.Истината е че Пънче,Кристи, Шакира   ми дават голяма надежда че ще стане чудо и ще бъда мама,въпреки че проблемите ни са различни. Hug Hug Hug

Кейла, миличка, ще бъдеш мама, Господ ще помогне, убедена съм.  Praynig
Моля те сега опиши подробно проблема ви. Всичко което знаеш и за което са ти правили изследвания. Тук доста момичета могат да ти дадат съвет. Кой с каквото може, от пътя който е извървял. Питай за да ти отговорят. Чукай за да ти отворят. Все нечия съдба и врата ще е подобна на твоята и ще ти покаже пътя. Убедена съм. Hug Не губи надежда Praynig

# 202
  • София
  • Мнения: 4 884
Пънче, мерси много за инфото Hug
Искам да еи питам и ти и Тара, спомняте ли си преди да се излекувате от листериозата дали сте имали някакви отклонения в обикновената ПКК-примерно повишени лимфоцити/левкоцити?

Искам също да ви питам, ако сте запознати, ако има трихомони, те виждат ли се в най-обикновена микробиология или ърябва да се прави ДНК цервикален секрет ( както ми беше казано)? Благодаря!

# 203
  • Пловдив
  • Мнения: 1 187
Уаууу колко сте изписали! Връщам се да чета и наваксвам. Благодарско за новата тема  bouquet

# 204
  • София
  • Мнения: 10 642
Пънче, мерси много за инфото Hug
Искам да еи питам и ти и Тара, спомняте ли си преди да се излекувате от листериозата дали сте имали някакви отклонения в обикновената ПКК-примерно повишени лимфоцити/левкоцити?

Искам също да ви питам, ако сте запознати, ако има трихомони, те виждат ли се в най-обикновена микробиология или ърябва да се прави ДНК цервикален секрет ( както ми беше казано)? Благодаря!

Трихомоние се виждат на микроскопски препарат. И в седимент на урина също се виждат. За тях не се прави посявка както за бактериите, защото те не са точно бактерии

# 205
  • Мнения: X
Как ги виждат, ако са анаеробни? Не умират ли?

# 206
  • София
  • Мнения: 10 642
Как ги виждат, ако са анаеробни? Не умират ли?
Те не са бактерии, едноклетъчни са, но не са бактерии. Което значи, че не са и анаероби.
Виждат се много добре. В уринен седимент дори се виждат как мърдат.

http://www.drdancheva.com/uploads/com_article/gallery/eca8721f18 … 4a7db66a0eb2a.jpg
Трихомониазата има доста добре изразено кл. картина - пенесто жълто-зелено течение с миризма на риба

Последна редакция: нд, 24 юли 2016, 22:58 от Nandin

# 207
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Пънче, мерси много за инфото Hug
Искам да еи питам и ти и Тара, спомняте ли си преди да се излекувате от листериозата дали сте имали някакви отклонения в обикновената ПКК-примерно повишени лимфоцити/левкоцити?
Не мисля, че съм имала отклонения. Бях минала една пункция вече, ако имаше нещо не както трябва нямаше да ме допуснат до пункция.

Имаше, обаче, нещо, което ми направи впечатление след като минах антибиотичния курс на лечение - спряха да ме болят ставите. Преди това може би поне година - две имах постоянни болки в ставите като от преумора. Не знам дали има някаква връзка.

# 208
  • София
  • Мнения: 4 884
Мерси за отговора, Пънче Hug

Искам да попитам, имате ли идея дали днес мога да се свържа с имунолозите, смисъл на работали са или и те са в отпуск? Мерси!

# 209
  • Мнения: 1 416
Шакира Благодаря ти за подкрепата.Няма да крия,че наистина имам нужда и от съвет и от разбиране и от това да споделя.При мен определено е един мармалад.Водим се неизяснен стерилитет.Според док Стаменов проблема вече е кач. на Я. Пих добавки почти година без резултат.На последния коментар общо взето ми каза че няма какво повече да се направи и че от тук нататък ще е проба-грешка. Ембрионите се скапват на 4-5 ден,иначе имам Я и спермограмата е ок.Направих консултация с друг лекар, който ми каза че имам ПКЯ-според мен обаче това се е получило от стимулациите, и образувам задърж. Ф.Сега се чудя възможно ли е Стаменов да ми е спестил тази информация, ама пък не ми се вярва.Правих биопсия- разширена и е ок,но няма никаква имплантация.И просто незнам..... дали пък  връщаме Е когато  не трябва,защото биопсията показа, че ЕТ трябва да е на 5 ден, но моите трансфери са на 2-3-4 ден Confused

Общи условия

Активация на акаунт