На море в Турция - тема 45

  • 160 267
  • 779
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 4 446
Не, не са нужни.

# 721
  • Троян
  • Мнения: 85
Благодаря за отговора!

# 722
  • Мнения: 539
Здравейте група! За първи път ще пътуваме за Анталия със собствен транспорт. Искам да попитам за да купим стикер за магисталата и моста големия талон на колата ли трябва да носим?

Ще препоръчате ли къде да направим застраховка за чужбина с асистанс?


Тъй като нашата кола е на дизел ще препоръчате ли от кои бензиностанций да зареждаме в Турция?

Ние си правим медицинска застраховка в Дженерали.

Няма голямо значение през коя компания или брокер правите застраховката,интересувайте се коя е асистиращта компания/чуждестранната компания,която ще ви помогне и плаща/Аз предпочитам това да е АХА

Моля Ви за да не спамим темата пишете ми на лични. Не мога да намеря координати за тази компания АХА.

# 723
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Здравейте ,
 ето и аз ще споделя нашите впечатления от хотел 5* Шерууд Клуб Кемер  в Гунюк. Почивахме там от 20/08/2016-03/09/2016- двама възрастни и дете на 9.

Пътувахме добре до летището в Анталия. Хотелът е на около 30-35 км от Анталия , с трафика  отне около час докато стигнем дотам.
Хотелът се намира на около 2км извън центъра на Гюнюк и на около 5км от Кемер. Планината , в който е сгушен Гюнюк е просто невероятна.
Хотелът се охранява 24 часа  с бариера и охранители.
Рецепцията е голяма , просторна , лобито обзаведено  с много стил . Посрещнаха ни с  сок от нар, локум и ябълки . Има лоби бар , който е също много удачен за кафе или коктейл или два вечер.  Mr. Green
Персоналът - много учтив , говорят всякакви езици , но Английският им е по-слаб , което в  моят случай намаше значение тък като аз съм на Ти  с Руския , но други Английски семейства  коментираха , че им е по-трудно да се разбират. Оформиха документите много бързо и след 5 минути бяхме качени на едно голф бъги с което ни извозиха до стаята. Пиколото  мина през всички зони и ни показа всичко , което трябва да знаем - от ресторантите , до аква парка, спа центъра , баровете , плажа .
Стаите са тип къщички на по 2 или 3 етажа . Ние бяхме  в 7613, което е на втори етаж с балкон. Имахме басейн точно под нас , който беше много добър, чист, водата - чудесна. Много и удобни шезлонги, душове , съблекални. Отдясно ни беше плажа на буквално  20 м  , главният ресторант, магазините, главният басейн , Спа центъра  на не повече от 30-40 м ,  Аква парка ни беше  най - далече -50 м  Grinning Grinning
Стаята ни беше озаведена в ориенталски стил , с много красиви  лампи , чисто . Леглата ( едно Супер кинг и едно голямо единично ) - много удобни . Имахме и меню за възглавници - избираш от менюто и оставяш на камериерката , а тя по-късно ти доставя избраната възглавница. Банята е отделно от тоалетната , което на мен лично много ми хареса. И двете обзаведени с вкус и на високо ниво. Хавлии , халати , пантофи , както и тоалетни принадлежности - както  подобава на 5* хотел. Мини бар  с алкохол зареждащ се всеки ден, безплатен сейф, телевизор, телефон  , кана за чай и кафе  с изобилие от същите. На терасата маса с два стола , прекрасна гледка към басейна , плажа и централната част на комплекса , много тихо.
Храната - в основният ресторант  се предлагаше  много разнообразна храна - турска, руска, европейска изобщо каквото ти душа поиска. Без свинско обаче , което е едно от нещата , които на мен не ми се хареса. Много салати , много трушия , много риба , много десерти ( предимно френски пастички и петифурки. Имаше и баклава , но тя свършваше първо ) Хляб - сигурно 50 вида. Алкохол ( и вносен ) и безалкохолно каквото си поискаш включая айрян. Избягвахме да ходим на вечеря от 7-8 защото беше  много пренаселено . Ходихме след 8 и беше ОК.
Имахме 4 ала карт  ресторанта , всеки от които беше безплатен по веднъж всяка седмица. Трябваше обаче да се резервира маса в часовете между 10-12 на рецепцията , което на мен ми се видя доста неудобно , но пък можеш да си запазиш наведнъж за всички 4 ако искаш.
Използвахме всички 4 - Азиатски , Италиански, Турски и Рибен. Най не ми се хареса Азиатския ( Китайски )

Аква прака беше страхотен - имахме 4-5 големи пързалки и 3-4 по-малки. Единственият недостатък е че нямаше достатъчно надуваеми обръчи и  дебнеш да видиш кой ще си остави и къде. Имаше хора , които не се пускаха , но си държаха обручите до тях , което много ме подразни. До аква парка имашре снак бар  където на обед сервираха храна - салати , бургери , кебап , картофи и прочие. напитки - пак каквито си поискаш . Недостатък - сервират всичко в картонени чаши , коитослед 20 минута започваха да се " разлагат "  За 5*  очаквах най-малко пластмаса , но предполагам  го правят за да намалят  замърсяването като използват резиклиращи се и бързо разграждащи материали.   Mr. Green

Детският клуб - не сме използвали не мога дакоментирам.

Спа центъра и Турската баня бяха невероятни- чисто , с всичките  съоръжения - сауна, парна стая, хамам , студен тангенторен душ .... Всичко безплатно. Допулнителни услуги като специални масажи  се заплащаха.

Анимация - всякаква през деня - от състезания  в главният басейн , йога , аеробика, дарц, стрелба с лък, плажен волейбол и още  доста  други.
Вечерната анимация - беше доста скучна. Хората се забавляваха най-вече с ди джей-я .

Ние се пробирахме по-рано  и плувахме поне час - два вечер да се охладим преди да си легнем.  Басейнът ни беше осветен.

Морето и плажът - по-едър пясък от нашия , но ОК. В морето имаше гладки камъчета и беше по-удобно с аква обувки. Водата - кристално чиста, много солена . За плуващите - задължително с очила за плуване.  Водата беше 32'Ц - благодат !
Гледката от морето към хотела беше спираща дъха. 

Това , което не ми хареса - на места нямаше достатучно персонал и се виждаше как работещите изнемогваха, което съответно  рефлектираше върху качеството на облужването.  част от мъжкия персонал бяха със силно изразен ориенталски манталитет и пренебрегваха жените на опашката пред мъжете.

Прекарахме прекрасни две седмици в Турция . Със сигурност препоръчвам и бих се върнала в този комплекс.







рецепцията



басейна пред стаята ни


гледката от морето за , която споменах



гледката от ресторанта на закуска



главният басейн през вечерта


вечерна снимка от плажа



моят гмуркач

[/img]

# 724
  • Мнения: 1 521
И нашето време дойде Party рано сутринта тръгване

# 725
  • Русе
  • Мнения: 166
Здравейте и от мен.Нашата почивка в Мармарис приключи.Блу Бей Платиниум 5* си заслужи парите.Хотела беше пълен.Имаше араби англичани украинци,турци-малко,последния ден дойде и цяла група руснаци.Толкова щастливи.че пак са в Турция вечерта се накичиха с тениски с турско знаме.Храната беше много вкусна и разнообразна,всяка вечер имаше и различни чужди кухни(мексико,индия ,китай,англия и т.н.)След 11.00 ч. до главния басейн се правеха хамбургери,дюнери ,панирани пил.бутчета ,макарони с разл.сосове,разл.видове салати,туршии,плодове до 18,00ч,.Обедно меню в главния ресторант всеки ден различно,вечерното също.2 пъти на ден по 2 вида риба ,скара.Имаше за обяд и вечеря по 4 вида баклави всеки ден.Имат и сладкарница която работи от 11-18.00 ч.Сладоледи между 14-16 ч, всеки ден.Почистваха всеки ден стаите,сменяха кърпи и хавлии всеки ден.Банята беше пълна с душ гел,шампоан,балсам за коса.Хавлии за плаж безплатно.Мъжът ми не яде много но е супер капризен,но тук храната много му допадна .А на мен промоциите до 70% намаление в магазините най-ми допаднаха.На 30 м.от хотела имаше магазин с марка ЛТБ накупихме 1 куфар с дрехи за всички.9.99 тл.за мъжки тениски от памук ризи от лен .за 300 тл.подновихме гардеробите си за другото лято.Всички сме много доволни,но свърши бързо.Вече ще мислим за догодина живот и здраве.На всички който им предстои да пътуват приятна почивка и много слънчеви усмивки..

# 726
  • Мнения: 6 833
Здравейте  Hug Вече приключи нашата почивка  в Ефталия Марин, Алания и ще разкажа за нея.
Пътувахме с Емералд - самолетна програма. Пътуването беше много бързо и леко, на летището ни посрещнаха представители веднага, трансфера до хотела беше около 2ч, като минахме през 2-3 хотела да оставим няколко човека и ние бяхме накрая.
Резервацията ни беше за Ефталия Вилидж, но на рецепция ни предложиха ако искаме да се преместим в Марин или Аква срещу 40Е. Въпреки че знаех, че имат практика да местят, не бях разглеждала обстойно другите хотели и в бързината избрах Аква, което бе грешка. Изпратиха ни там на обяд, докато ни дадат стая. Обстановката обаче въобще не ни хареса. Ресторантът беше някак мрачен и разхвърлян, приличаше на столова. Хапнахме набързо и се настанихме в стаята, която също не беше нищо особено. Решихме, че искаме да се върнем във Вилидж, тъй като първиначално ни казаха, че ако не ни хареса, имаме това право или пък да видим и Марин. Като казах това на рецепцията, отношението им видимо се промени, започнаха да ме разпитват какво не ми харесва и накрая казаха, че във Вилидж няма места, ако искаме да отидем в Марин или да останем там в по-хубава стая. Тъй като не ми се разправяше повече с багаж и местене по хотели, приехме по-добрата стая, която обаче се оказа същата като другата с има-няма един метър по-широка и гледка към строежа на новия хотел  Stop  
Върнах се на рецепцията и казах, че няма да останем там и ни преместиха в Марин, за което много се радвам. Хотела беше много свеж и приятен, елегантен. Всички от персонала бяха много вежливи.
Стаите се почистваха всеки ден, също сменяха кърпи и зареждаха мини бара ежедневно, бельото го сменяха на 2-3дни.
Храната беше вкусна и разнообразна, ресторанта беше чист и приветлив.
Основно ходихме на детския аквапарк заради детето и беше много забавно. На обяд имахме възможност да се храним в ресторантите на плажа, което е много удобно.
Като единствен минус бих посочила плажа - на влизане в морето има камъни, веднага става дълбоко до около кръста и не е подходящо за деца. А ние сме с малко дете, което много се радва на морето и пясъка и само това би ме спряло да повторим пак хотела, иначе от всичко останахме много доволни. За догодина ще търсим по-подходящ плаж  Peace    

Последна редакция: ср, 14 сеп 2016, 22:08 от Малинка*

# 727
  • София
  • Мнения: 192
Здравейте, вчера се прибрахме и ние.
Ще разкажа малко повече за кошмара на който попаднах тази година, и понеже за хотела няма отзиви тук ще се постарая да не пропусна нещо.
Пътувахме с Емералд, самолета и трансфера минаха нормално.
Water Planet Delux & Aquapark , и добре дошли в 3 звезден хотел, продаден ни като 5 звезди.
Стаята- нормална като размер, мръсно- косми навсякъде,банята с петна по плочките, хавлиени кърпи в стая фемили четири човека-две кърпи, а понякога три, всеки ден се разправях на рецепция. Мини бара -една кола, една фанта, пет води, после зареждат само вода. Смяна на спално бельо- само веднъж, почистването имаше дни в които не бяха влизали в стаята.
Ресторант- храната беше добре, всеки дан имаше риба, пиле и пържени картофи, но плод освен диня, ябълка и слива не видях. Десертите само нишестета, един ден имаше баклава за вечеря, сладолед имаше два пъти само. Един ресторант за целия хотел, маси няма по час и половина висяхме прави, за да вечеряме. Децата се редяха до вратата при отварянето, за да запазят маса. Междинни хранения- само от13 до16 часа на плажа имаше хамбургери, а от 17 даваха вафли и курабий  ooooh!
Обслужващия персонал- ами сякаш аз обслужвам тях, а не те мен. Супер отвратително отношение, да пази бог да ти дотрябва клечка за зъби или пепелник. След поискване на петима льоляви турчуля, просто ставаш и си взимаш, ако си намериш.
Аква парка- добър, но на 800 метра от хотела, е не е много, но е безумно стръмно  #Crazy сутрин отиваш, за обяд пак в хотела, после пак на аква парка, после пак до хотела. Пълно с външни лица, забулени и рунтави. Все едно попадаш в диво козарско племе на Торос Sick Ползваш пързалките на почивки, повече си пазиш багажа.
Плаж-няма, платформа е.
Анимация- под всякаква критика, все едно я няма.
Като цяло хотела беше пълен с местни, които видимо бяха толерирани пред нас- чужденците.
Дано няма повече прецакани като нас, защото аз по- лоша почивка в Турция никога не съм имала.
Ако все пак някой иска да пита нещо ще допълня.

# 728
  • Мнения: 711
Здравейте  bouquet и аз съм от пристигналите вчера със самолетната програма на Емералд. Бяхме в хотел Club Hotel Turan Prince World Анталия Сиде.
За агенцията: Като изключим безаварийните полети и трансфери, не съм доволна от отношението на агенцията от към турската страна. Не искам да изпадам в подробности, но никакъв интерес и никакво отношение.
За хотела: Думата може би е рай (особедно за деца). Прекрасен хотел от типа holiday village, разположен на огромна територия. Бяхме с малко дете, което се забавлява най-много. Няколко басейна, барове, ресторанти. Ресторанта е огромен, климатизиран и голяма тераса, непосредствено до която имаше детска площадка, на която си играеха децата, до като вечеряха родителите им. Това беше безценно! Хем вечеряш спокойно, хем наблюдаваш детето си. Когато пристигнахме, хотела не беше пълен на макс, но като си тръгнахме се пукаше по шевовете, но всичко беше така направено, че никъде не чакаш, не се редиш на големи опашки, места на плаж и басейна достатъчно.
Стаята ни беше малка клубна, нищо особедно, но чиста, за 2Е бакшиш, всеки ден я почистваха, сменяха чаршафите и кърпите още до като сме на закуска. Мини бара беше зареден с фанта, кола, вода и всеки ден едно момче обикаляше и предлагаше още.
Храната беше вкусна и разнообразна, имаше много риба, баклави, кадаифи, телешко, пилешко, алкохола също беше добър. Турската ракия беше йени ракъ, а бирата ефес (качествени). От нищо не се пестеше, винаги имаше по много. Меню детски, меню диетично. И много още мога да говоря, но храната не ни беше фикс идея.
За малките деца: имаше мини клюб с аниматори, при  които можеше да си оставиш детето (безплатно). Рисуваха, оцветяваха, филмчета гледаха, песнички пяха, танци. Там имаше също хубави съоръжения от типа люлки, пързалки, катерушки, кончета.
Аквапарка: Работеше 2 часа до обяд и 3ч след обяд, много добро впечатление ми направи това, че имаше пързалки и басейни предвидени и за най-малките деца около 2-4годишни.
Луна парка: Много се чудех защо работеше само от 16-18:30, в последствие разбрах от личен опит, че децата могат само там да стоят, не искаха да мърдат. Има съоръжения подходящи и за малки деца пак в диапазона 2-4г
Зоопарка: Така и не стигнахме до него.
Анимацията: Имаше много силни вечери, но имаше и една, две, в които не беше нищо съществено.
Плажа: Хубави плътни чадъри, топло море, пясъчен плаж и като стигнеш до морето камъни. Това е един от минусите на хотела, бързо става дълбоко (до кръста). Купихме си аква обувки, след което нямахме проблем с камъчетата.
Искам много да благодаря на един човек, който е от другата агенция Турс клуб, който ме посъветва и подкрепи в избора ми на хотел. Понеже беше много запознат с условията там и ми каза, че ще ми хареса, което се оказа вярно. Срещнахме няколко семейство българи, едните бяха там за втори път, другите за трети. Казаха, че всяка година има все нови подобрения. И аз пак ще кажа, понеже бяхме с малко дете (на 2г), за първи път видях толкова много да е помислено за малки деца. Ааа и забравих да кажа, че всички стълби са направени с рампи и в общите тоалетни има повивалници и малки
мивки и тоалетни.
Беше една страхотна почивка, която мислим да повторим догодина по същото време на същото място, живот и здраве!  Peace

Последна редакция: ср, 14 сеп 2016, 22:01 от Viliianka

# 729
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Страхотни разкази в последните страници, благодаря за подробните описания, на всички са ни изключително полезни и интересни.
Gergana R , съжалявам много за гадната почивка.  ooooh! Сигнализирахте ли на Емералд и ако да, те какво казаха? В такива случаи е от изключителна важност да се подаде оплакване на място, тоест докато си още там. Буквално се пише жалба, че хотелът не отговаря на категорията си и на описанието и я предаваш на посрещащата агенция. Добре е да се направят и снимки. При подобно развитие на нещата, вече на българска територия, агенцията под заплаха от жалба в КЗП, прави отбив в цената и връща пари, но трябва да е имало подадена жалба още на място, това е важно. На мен така след една потресаваща НГ в Хургада, в 5 звезден хотел, от Астрал холидейс ми върнаха 50% от цената на почивката.  

П.П. аз сега съм бременна и чета с огромен интерес всичко, което пишете за забавленията и условията за малки деца, че скоро ще ми е приоритет. Например в Тархан-а имаше една изоставена постройка и реално дори детски клуб нямаше, а гледах някакви снимки, не помня от кой хотел, изключително се бях впечатлила, имаше построена цяла улица с детски забавления, такова чудо другаде не бях виждала. За съжаление не помня името на хотела.

# 730
  • Мнения: 69
Здравейте, вчера се прибрахме и ние.
Ще разкажа малко повече за кошмара на който попаднах тази година, и понеже за хотела няма отзиви тук ще се постарая да не пропусна нещо.
Пътувахме с Емералд, самолета и трансфера минаха нормално.
Water Planet Delux & Aquapark , и добре дошли в 3 звезден хотел, продаден ни като 5 звезди.
Стаята- нормална като размер, мръсно- косми навсякъде,банята с петна по плочките, хавлиени кърпи в стая фемили четири човека-две кърпи, а понякога три, всеки ден се разправях на рецепция. Мини бара -една кола, една фанта, пет води, после зареждат само вода. Смяна на спално бельо- само веднъж, почистването имаше дни в които не бяха влизали в стаята.
Ресторант- храната беше добре, всеки дан имаше риба, пиле и пържени картофи, но плод освен диня, ябълка и слива не видях. Десертите само нишестета, един ден имаше баклава за вечеря, сладолед имаше два пъти само. Един ресторант за целия хотел, маси няма по час и половина висяхме прави, за да вечеряме. Децата се редяха до вратата при отварянето, за да запазят маса. Междинни хранения- само от13 до16 часа на плажа имаше хамбургери, а от 17 даваха вафли и курабий  ooooh!
Обслужващия персонал- ами сякаш аз обслужвам тях, а не те мен. Супер отвратително отношение, да пази бог да ти дотрябва клечка за зъби или пепелник. След поискване на петима льоляви турчуля, просто ставаш и си взимаш, ако си намериш.
Аква парка- добър, но на 800 метра от хотела, е не е много, но е безумно стръмно  #Crazy сутрин отиваш, за обяд пак в хотела, после пак на аква парка, после пак до хотела. Пълно с външни лица, забулени и рунтави. Все едно попадаш в диво козарско племе на Торос Sick Ползваш пързалките на почивки, повече си пазиш багажа.
Плаж-няма, платформа е.
Анимация- под всякаква критика, все едно я няма.
Като цяло хотела беше пълен с местни, които видимо бяха толерирани пред нас- чужденците.
Дано няма повече прецакани като нас, защото аз по- лоша почивка в Турция никога не съм имала.
Ако все пак някой иска да пита нещо ще допълня.

Съжалявам, че сте разочаровани,но не ми стана ясно в кой курорт е този хотел, за да сме си максимално полезни. newsm78

# 731
  • София
  • Мнения: 192
Пропуска е мой  Peace
Анталия, Алания е хотела.

# 732
  • Мнения: 6 833
gergana R, в периода 6-13.09 ли бяхте? Ако е така, сме пътували заедно, спомням си, че много невзрачен ми се видя този хотел като минахме през него.
Съжалявам, че не сте били доволни, дано не се повтаря повече!.

# 733
  • София
  • Мнения: 402
Здравейте и от мен. Последните постове са много полезни, за това реших и аз да разкажа за моите впечатления от нашата почивка в Турция. Бяхме в http://sunishotels.com/TR/Efes-Royal-Palace-Resort-Spa/ в периода 01.09-10.09. За хотелът не мога да кажа нищо друго освен, че е страхотен.Чистотата е на много високо ниво, всеки ден се сменят хавлиите, а спалното бельо ни го смениха 3 пъти. Мини барът се зареждаше всеки ден. Отношението на персонала е единствено и само уважително. Само веднъж ни забавиха една поръчка на лоби бара и след забележка от наша страна ни се извиняваха 10 пъти.
За храната: огромно разнообразие от всичко. Всевъзможни морски дарове /миди, скариди, калмари, риби-печени, пържени,пушени и т.н./ и това абсолютно всеки ден. Много видове сирена, готвени ястия, салати и десерти. Като казвам много, наистина са много. Имаше поне 10 вида плодове отделно от всичко останало. Да не забравя и сладоледите. Абсолютно изобилие.
Закуската и вечерята бяха в основният ресторант, а обяда в други два, които са на нивото на басейните. В единият предлагаха готвени ястия, а в другият неща от типа на бързото хранене/бургери, пържени картофи, салати и т.н./
За плажа: Плажът е приличен с пясък, но има и камъни. Навътре в морето има изградена платформа с много шезлонги. Има и къщички тип Бали, но те са платени.
http://prikachi.com/images/243/8909243q.jpg
http://prikachi.com/images/242/8909242i.jpg Иначе са уникални. Вътре има две легла застлани с най-искрящо белите чаршафи, също така има и мини бар, зареден с бира, безалкохолни и вода.
 През вечер на тази платформа се организираха дискотеки, а в останалите вечери имаше различни забавления/ турска вечер, акробати от Монголия и Китай, Бразилска вечер/.
Басейните са много чисти и хубави.
http://prikachi.com/images/251/8909251p.jpg
http://prikachi.com/images/249/8909249U.jpg
Спирам да пиша, че стана доста дълго, но качвам още няколко снимки.
http://prikachi.com/images/259/8909259w.jpg
http://prikachi.com/images/258/8909258R.jpg
http://prikachi.com/images/256/8909256m.jpg

Последна редакция: ср, 14 сеп 2016, 18:49 от *LIONESS*

# 734
  • Мнения: 2 666

Уточнение !!
Малко по-нагоре пак бе писано за един хотел без да се спомене къде се намира в това огромно море ?
Турция. И този хотел къде е ???????????  Ще врачуваме ли сега или да хвърляме бобени зърна пък каквото се падне. След като основното нещо не е написано за къде става въпрос а само за какво ... просто целият пост си губи смисъла.

Общи условия

Активация на акаунт