"ДВИЖЕНИЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ МАЙКИ" тема 3

  • 29 001
  • 1 114
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 858
Ок благодаря ви  bouquet! Днес съм мало по-спокойна.

# 316
  • Мнения: 1 493
Горе главата ! На детето му е нужна спокойна и усмихната мама !  Hug

# 317
  • Мнения: 1 134
Момичета, едва успях да изчета всичко. Няколко дни без нет и цивилизация и съм изпуснала страшно много неща.
И аз смятам, че отговаряме на критериите за кандидатстване по първия проект.
За втория - не можем ли да замислим някаква идея за домовете - в смисъл нещо, с което да се занимават по- големите деца от там и тези, които вече стават пълнолетни? Някъде около Ст. Загора има нещо подобно - голяма къща и стопанство към нея, в което се настаняват вече пълнолетни сираци, сами се грижат за прехраната си, някои са създали семейства, взаимно си помагат за децата и пр.

"На първия етап организациите желаещи да получат подкрепа от страна на Фонда кандидатстват пред ФРГИ с идея за стопанска дейност." - Мисля, че това е доста широко понятие, все нещо може да ни хрумне... newsm78

Поздравления за номинациите на Роси и Мери - разписах се!
Утре ще ми дават дрехи и обувки за големи момчета. Предполагам, че някои от обувките, специално ще стават и за абитуриенти, защото са от шефа ми  Flutter.
Къде и на кого да ги нося?
Веси, какво стана с пренасянето на багажа от вас? Нужда от нас има ли?
Маатете, не съм много запозната, но ми се струва, че все има някаква пролука в закона. Знам за семейства, на които не им се налага да се развеждат, за да бъде майката личен асистент... Някакав по - особен случай ли сте?

# 318
  • Мнения: 2 125
Преди малко говорих с директорката на дома Св. Параскева. Имат си вече пясък за децата Laughing.
Една жена (не е от Движението), която миналата година е обещала сега се е сетила и вчера са напълнили басейна на дечицата  piasyk dancing.
Лихарска каза, че ще им потрябва може би за двора - ще правят нещо по оградата и ще се обади на мен, на Миленка или на Роси.

Поздравява всички ви и много благодари за това, че мислим за дечицата. Сподели също, че положителната ни енергия много им помага Peace Heart Eyes

# 319
  • Мнения: 1 858

Маатете, не съм много запозната, но ми се струва, че все има някаква пролука в закона. Знам за семейства, на които не им се налага да се развеждат, за да бъде майката личен асистент... Някакав по - особен случай ли сте?



Здравейте! Незнам дали сме по-особен случай но в социалните служби искат и двамата родители да са безработни за да може майката да стане  личен асистент на детето. За нас е немислимо теткото да остане без работа защото съвсем ще го закъсаме само с тези 160 лв.
Следващия вариант е развод, което хич не ни е присърце и на двамата. Таткото да бъде осъден на малка издръжка за да мога аз да отговарям на критериите. Лекарката, която водеше комисията ТЕЛК  каза в никакъв случай да не го пускам на детска. Става така, че нито мога да съм личен асистент, нито да започна работа и увисвам вкъщи без пари и без осигуровки. Осигуровки, които държавата ще търси от мен някой ден ако не се внасят.
Имаше и още един вариант. Шефа на моя съпруг да го пусне за 40 дни в неплатен принудителен отпуск но само фиктивно. Човека не се съгласи защото те всеки ден пътуват и понякога работата им е опасна и ако стане нещо ще съдят собственика на фирмата.
Незнам аз изход не виждам.

# 320
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
СВЕТЛЕ, ще ти се карам аз! Що не питаш в нашия си форум, дето е пълно с асистентки-майки?????

ПЪРВО - нито една от тях не е разведена и на никоя от тях не й се налага! Още по-малко пък да НАПУСКА работа мъжа й?????????????
ПИтай какви документи се изискват - има много теми за това, както и питай Kdti/y/-v - за жалост не помня точния ник /ще търся по-късно и ще пиша/ - тя е соц.работники и емного запозната с процедурите.
Мама Иги е асистент, Светла /kuneto/ беше - сега го прехвърли за да получава майчинство за второто. Мисля, че ПетиаК и Йепе също - но за тях двете не съм 100% сигурна. Всичките са омъжени и на всичките мъжете им работят. За такова изискване като това на ТВОИТЕ соц.работници - за първи път чувам.
ЗАтова пиши им и ги питай - те ще знаят точно какви права имаш и какви документи да подадеш!

Успех и горе главата. И нали писа, че малчо е напълно здрав? В темата за чудесата? Какво стана? Дано все пак се оправи детето!
Целувки и горе главата! И питай във форума за деца с проблеми в седмичната тема - там няма как да те подмине някой! И винаги ще има кой да ти помогне с идея или съвет!

# 321
  • Мнения: 1 134

Маатете, не съм много запозната, но ми се струва, че все има някаква пролука в закона. Знам за семейства, на които не им се налага да се развеждат, за да бъде майката личен асистент... Някакав по - особен случай ли сте?



Здравейте! Незнам дали сме по-особен случай но в социалните служби искат и двамата родители да са безработни за да може майката да стане  личен асистент на детето. За нас е немислимо теткото да остане без работа защото съвсем ще го закъсаме само с тези 160 лв.
Следващия вариант е развод, което хич не ни е присърце и на двамата. Таткото да бъде осъден на малка издръжка за да мога аз да отговарям на критериите. Лекарката, която водеше комисията ТЕЛК  каза в никакъв случай да не го пускам на детска. Става така, че нито мога да съм личен асистент, нито да започна работа и увисвам вкъщи без пари и без осигуровки. Осигуровки, които държавата ще търси от мен някой ден ако не се внасят.
Имаше и още един вариант. Шефа на моя съпруг да го пусне за 40 дни в неплатен принудителен отпуск но само фиктивно. Човека не се съгласи защото те всеки ден пътуват и понякога работата им е опасна и ако стане нещо ще съдят собственика на фирмата.
Незнам аз изход не виждам.

Копирам ти директно от сайта на министерството:

НАЦИОНАЛНА ПРОГРАМА”АСИСТЕНТИ ЗА ХОРА С УВРЕЖДАНИЯ”

 

 

ДЕЙНОСТ “ЛИЧЕН АСИСТЕНТ”

І. Обхват

 

В дейност “Личен асистент” могат да бъдат наемани безработни лица, подпомагани по реда на чл.9 от ППЗСП или отговарящи на условията за отпускането на този вид помощ и полагащи постоянни грижи за хора с увреждания или тежко болни лица.

Безработните лица могат да бъдат включвани в дейността “Личен асистент”, ако отговарят и на следните условия:

- да са в трудоспособна възраст;

- да са членове на семейството или роднини по възходяща или низходяща линия до втора степен, по съребрена линия до втора степен; роднини по сватовство до втора степен; съжителстващи лица по смисъла на  т. 2, § 1 от Допълнителната разпоредба на ЗСП;

 - да живеят в едно и също населено място  с това на лицето, за което полагат грижи;

- да не получават пенсия или да не са придобили право на пенсия.

 

Лицата, нуждаещи се от постоянни грижи, трябва да отговарят на следните изисквания:

- да са лица с 90 и над 90 на сто трайно намалена работоспособност с определена чужда помощ;

- да са деца с 50 и над 50 на сто намалена възможност за социална адаптация с определена чужда помощ;

В случаите, когато лицата нямат определена чужда помощ в ЕР на ТЕЛК/РЕЛКК, но самообслужването им е невъзможно, с решение на изпълнителния директор на Агенцията за социално подпомагане се допуска предоставяне на услугата  по изключение.

 В случаите, при които в семейството се отглеждат две или повече деца с 50 и над 50 на сто намалена възможност за социална адаптация, с определена чужда помощ, и техните родители отговарят на условията на чл. 9 от ППЗСП, в дейност “Личен асистент” могат да бъдат включени и двамата родители.

С решение на изпълнителния директор на Агенцията за социално подпомагане по изключение могат да бъдат наемани в дейност “Личен асистент” и безработни лица, които не отговарят на условията на т. 2.1.1. за участие в Програмата.

При определяне правото на достъп за включване в дейност “Личен асистент” не се взимат предвид като доход:

- месечните помощи за деца с трайни увреждания, получавани на основание чл. 7, ал. 4 от Закона за семейни помощи за деца /ЗСПД/;

- месечната добавка по чл. 43 от Закона за интеграция на хората с увреждания;

- трудовото възнаграждение, получавано от участието в Програмата на  двамата родители от семейства, в които се отглеждат две или повече деца с трайни увреждания,  включени в дейността “Личен асистент”.

 
ІІ. Процедура за кандидатстване

 

            Желаещите да се включат в дейността "Личен асистент" се обръщат към дирекция “Социално подпомагане” по постоянния си адрес. Кандидатите подават следните документи:   

-         Молба-декларация за включване в дейността "Личен асистент", заедно с всички необходими документи;

-    Документ, удостоверяващ, че лицето е регистрирано като безработно в дирекция "Бюро по труда".

На базата на подадените документи комисия от двама социални работници извършва комплексна оценка в дома на лицата - социална анкета за установяване наличие на условия за участие в Програмата.

Работодател по дейността "Личен асистент" са структурите на Агенцията за социално подпомагане.

Работодателят сключва трудов договор с лицето, одобрено за включване в дейността “Личен асистент”.

 
ІІІ. Контрол

Включените в дейността “Личен асистент” лица подлежат на проверка от страна на дирекции “Социално подпомагане” за качеството на извършваната  услуга, съобразно длъжностните им задължения. При промяна в обстоятелствата, при които е сключен трудовият договор по Програмата, наетите лица са длъжни в седемдневен срок да уведомят дирекция “Социално подпомагане”. За това свое задължение, лицата се информират с подписа си при подаване на молбата-декларация за включване в дейност “Личен асистент”.



Нека и другите мами да споделят мнение, но аз не виждам никакво изискване за съпруга ти да е безработен. Изсикването важи само за теб или за двамата - само в случай, че и двамата искате да сте асистенти. Търси си правата и не се отчайвай!!!

# 322
  • Мнения: 2 196
Преди малко говорих с директорката на дома Св. Параскева. Имат си вече пясък за децата Laughing.
Една жена (не е от Движението), която миналата година е обещала сега се е сетила и вчера са напълнили басейна на дечицата  piasyk dancing.
Лихарска каза, че ще им потрябва може би за двора - ще правят нещо по оградата и ще се обади на мен, на Миленка или на Роси.

Поздравява всички ви и много благодари за това, че мислим за дечицата. Сподели също, че положителната ни енергия много им помага Peace Heart Eyes

Аааа,браво,изпреварила си ме с добрите новини. Peace Hug
Пясъка така или иначе е уреден,само да кажат кога и колко им трябва. Laughing

# 323
  • София
  • Мнения: 6 743
Аааа,браво,изпреварила си ме с добрите новини. Peace Hug
Пясъка така или иначе е уреден,само да кажат кога и колко им трябва. Laughing
smile3501, радвам се, че децата ще са доволни .Сега ще има  piasyk , ама поне ще е по-весело на двора  Joy
А я кажете колко струва един такъв камион с пясък да вземем да си организираме за нашите деца, че тук в района пясъчниците са без пясък  Rolling Eyes

# 324
  • Мнения: 1 858
Мама З  Така казват там , ча щом съпруга ми работи не отговарям на изискванията. Трябва да отговаряме на условията за помощи . Там ми казват , че това е само за семейства в , които и двамата родители са безработни. В нашия случай мъжа ми работи и за това не става. Вече ако не сме смемейство става но ние не искаме да се развеждаме. Ще пусна тема в другия форум, дано да намеря изход. Благодаря на всички ви!

# 325
  • София
  • Мнения: 6 743
Крисииииии, как е дечко  Praynig
Сори за ОФФ-а  Embarassed

# 326
  • Мнения: 1 770
Нямаше ме известно време. Толкова много нови теми и изписани страници, че не мога да наваксам, та затова питам:

Има ли някакви конкретни питания към мен, или ако трябва да ме подсетите за нещо....... моля, подсещайте ме, че памет не ми остана......  newsm78  Crazy

# 327
  • София
  • Мнения: 39 762
Ивет имам дрехи за големи, малко по-официални и т.н.

# 328
  • Мнения: 4 195
Крисииииии, как е дечко  Praynig
Сори за ОФФ-а  Embarassed
буха кашля сополи текат но ми счупи клавиатурата и сега повечето букви ги копирам и после пействам за да пиша - явно не е #2gunfire #2gunfire hahaha толко болен щом ми прваи такива мизерии

# 329
  • Мнения: 3 248
Момичета, днес се видях с човека от Неофарма...много отзивчив и благоразположен към нас. Обсъдихме на дълго и широко с какво бихме могли да сме си полезни! Ще кажа само, че става дума за много неща, но в момента не мога да пиша, защото имам друга работа!
Маатете, лекарствата за дечкото са осигурени!!!!! Party Ще ти пиша на лични! Peace
Дайте идея как да разбера колко момичета от домовете, с които работим водят полов живот!? Embarassed newsm78

Общи условия

Активация на акаунт