RESCUE влияе върху страха и тревожността при децата в училище

  • 8 615
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 180
БЕЗ ПАНИКА В ПЪРВИЯ УЧЕБЕН ДЕН

Първият учебен ден идва с много емоции и вълнение за всички първокласници и техните родители. Ако предстоящият старт на учебната година причинява силно вълнение или тревожност на малкия ви ученик, то решението е универсалната комбинация от цветни есенции RESCUE на д-р Бах. Продуктите от серията влияят благоприятно върху неочакваните и спешни пристъпи на уплаха, страх и паника при децата вкъщи, в детската градина или в училище. Препоръчват се преди посещение на лекар или зъболекар, детска ясла или градина, при смяна на училището или града, при стрес от пътуване със самолет, при уплаха от животни и звуци и други състояния на страх. Бързо и ефективно помагат  за възвръщане на вътрешното спокойствие при малки и големи. Могат да се приемат във всички форми (капки, спрей, пастили) неограничено в рамките на деня, през 15 минути до ефект. Подходящи са за всички възрасти, независимо от първоначалната нагласа, без опасност от предозиране и не водят до привикване.



С продуктите от серията ще се справите резултатно с кризисни житейски ситуации – различни видове страх, тревожност, панически атаки, пристъпи на ярост и гняв, загуба на близки, неразбирателства. Всеки дисбаланс може да бъде елиминиран чрез капките RESCUE.

Те са класическа форма, която е изключително подходяща както за постигане на бърз ефект, така и за продължителност на действието. Директният прием на капки осигурява ефект в рамките на 5 – 15 минути, който се изчерпва за около час-два. Ако се приемат в чаша вода, действието им продължава около 4 часа, но първоначалното усещане на успокоение настъпва след 20 – 30 минути. Две впръсквания на RESCUE спрей директно под езика елиминират тревожността и страха преди плашещо събитие, като гарантират бърз ефект (до 10 минути), който се изчерпва за час-два.

Приятният плодов вкус на пастилите ги прави особено желани от малките. Предлагат се с вкус на касис. Един пастил е достатъчен, за да се справи с вътрешното напрежение при децата,  чиято поява е причинило очакване на нещо вълнуващо или плашещо (първи учебен ден, тържество, рецитал, концерт, контролна работа, тест, изпит). Препоръчително е да не се сдъвква, а да се изчака да се разтопи след поставяне в устата. Действието настъпва до 20-тата минута.



Оригиналните продукти от серията RESCUE на д-р Бах са в отличителен жълт цвят и носят логото на фирмата производител Nelsons.

Ще ги намерите в аптеките. За повече информация посетете: www.rescue.bg

Чуйте на живо баховия терапевт д-р Диана Милушева
Кога: 8 септември (четвъртък)
Къде: Vedra School – Училище за здраве за деца и родители в детска градина Германи (кв. Малинова долина)
Регистрирайте се за лекцията на vedraschool.bg
Тема: Как да помогнем на детето лесно да се адаптира към социалната среда - в детските ясли, детската градина и училище

Vedra School е училище за здраве за родители и деца!
В поредица тематични лекции водещи здравни специалисти и фармацевтична компания "Ведра Интернешънъл" представят иновативни подходи за запазване на енергията, младостта и дълголетието. Окончателното здраве е постижимо и изборът за по-добър живот е у вас, намерете ключа. Темите са интересни и полезни, а след всеки семинар можете да зададете и своите въпроси към лекторите експерти. Акценти в предстоящите теми са: атопичният дерматит, ролята на пробиотиците при антибиотично лечение и Баховата терапия при хиперактивните деца.

През летните месеци Vedra School провежда своите семинари в немска детска градина Germani в подножието на Витоша (кв. "Малинова долина", ул. 16). Така, докато родителите се информират за иновативни методи и продукти за здраве, децата ще плуват и лудуват на чист въздух в компанията на квалифицираните педагози на Germani. Специално за малчуганите сме подготвили забавна занимателна програма с интересни атракциони – скачане на батут, уроци по плуване, занимания по рисуване и моделиране, игри на открито. Със сигурност вашите малки палавници няма да скучаят!

Вижте всички теми на Vedra School на www.vedraschool.bg


Участвайте в играта на RESCUE
Отговорете до 04.09.2016 в настоящата тема на един от двата въпроса: "Вълнувате ли се за началото на учебната година? Контролните и изпитите в училище тревожат ли детето ви и как се справяте с това?"
Трима от всички включили се с коментар ще получат като награда RESCUE капки и пастили.

Последна редакция: вт, 30 авг 2016, 11:59 от Mamma

# 1
  • София
  • Мнения: 709
Страшно много се вълнувам! Детето ми ще тръгва на ясла, а не сме се разделяли и е много привързан към мен. Аз ползвам пастилите за себе си засега и се надявам да действат и на него.

# 2
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 778
Всеки родител се вълнува, това дава влиание и на детето.повече време прекарано заедно обаче кара детето да бъде по-спокойно Simple Smile

# 3
  • Мнения: 47 986
"Вълнувате ли се за началото на учебната година? "
Вълнувам се много. Децата ми посещават много класни и извънкласни дейности, графикът е доста сложен и за нас, и за тях, особено в началото, докато се напаснат нещата. Имаме и значителни разходи- учебници и помагала, специфични изкисвания за тетрадки, спортни екипи и прочие. На едното дете предстоят изпити, а промениха закона и системата за кандидатстване. Другото пък ще е с нов класен ръководител и се вълнува. Като цяло началото на учебната година е доста стресов период за всички. Иначе тържествата на 15 са прекрасни и вълнуващи. Аз винаги ги посещавам и придружавам децата си, а и харесвам изявите на останалите дечица, тържествената празнична атмосфера...
"Контролните и изпитите в училище тревожат ли детето ви и как се справяте с това?"
Едното ми дете( по-голямото) много се притеснява. При контролни не толкова, но при устни изпитвания или при важни изпити много се притеснява. Никога не участва по свое желание в никакви олимпиади и състезания. На една матура беше плакала известно време преди да започне да пише. На едно обикновено писмено събеседване преди няколко дни също. Не от незнание, напротив, пълна отличничка е, а именно от страх и притеснение. При устни изпитвания изпитва усещания, подобни на паник атака. Обмислях среща с психолог миналата година, но тя категорично отказа. Мисля да пробвам цветните есенции на Бах, дори и да не ги спечеля. Ако не друго, поне ще й вдъхнат психологическа увереност. Струват ми се много подходящи за нея. Би могла да ги носи със себе си и да ги ползва при нужда.

# 4
  • Мнения: 376
Вълнувам се,разбира се. Каката ще бъде втора група в градината и малко или много след ваканцията ще има отново емоции и вълнение. По малката ми дъщеря ще тръгва за първа година на ясла и там ще има още повече моменти на адаптиране.

# 5
  • Мнения: 1 796
Имам първокласничка и разбира се вълнувам. Тя е чувствителна и също доста се вълнува. Заедно ще се учим как да овладяваме напрежението и стреса в училище.

# 6
  • Мнения: 1 988
Вълнувам се от началото на учебната година, детето също. Тази година го приеха в ново училище и вълнението е още по-голямо.
До сега не се е притеснявал от контролни и изпитвания- дано и занапред да е така.  Simple Smile

# 7
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
"Вълнувате ли се за началото на учебната година? Контролните и изпитите в училище тревожат ли детето ви и как се справяте с това?"

Вълнувам се заедно с бъдещата първокласничка  за  бъдещия учебен старт на годината  Heart Eyes
Старая се да не изпадам в тревожност,защото неминуемо го усеща и детето ми.
Споделяме плановете за деня,общуваме повече при първа възможност.

# 8
  • Мнения: 610
Вълнувам се и мисля,че бих се справила с помощта на универсалната комбинация от цветни есенции RESCUE на д-р Бах.

# 9
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
"Вълнувате ли се за началото на учебната година? Контролните и изпитите в училище тревожат ли детето ви и как се справяте с това?" - Разбира се, че се вълнуваме - и родители, и ученици. Предстои ни начало в ново училище, с нови съученици, учители. Всяка такава промяна за децата е стрес, а и за нас. Изпити и контролни синовете ми не ги притесняват толкова, колкото мен. Справят се с лекота, но въпреки всичко, напрежението и вълнението не можем да ги избегнем. Можем само да ги сведем до минимум. Нужно е много търпение и общуване. Peace

# 10
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 850
Дъщеря ми ще е в първи клас и се вълнувам сигурно повече от нея. С позитивизъм и подкрепата, която и даваме, надявам се, че няма да имаме прекалено стресови ситуации.

# 11
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
"Вълнувате ли се за началото на учебната година? " Вълнувам се и то много, дори повече от моето момче, при все че ще е втори клас пак усещам, че емоциите ми ще вземат връх.
Контролните и изпитите в училище тревожат ли детето ви и как се справяте с това?" Въпреки че се опитва да не го показва, преди всеки тест в първи клас го усещах, че се притеснява. Всяка сутрин когато го изпращам на училище му казвам, че го обичам и че знам, че може и знае всичко и ще се справи блестящо.

# 12
  • Мнения: 1 622
Вълнувам се умерено. Но детето се притеснява.
Говорим вечер.

# 13
  • софия
  • Мнения: 25 464
Аз не се вълнувам особено, а детето по-скоро няма търпение да започнат.
Контролните и изпитите много я притесняват дори и добре да се е подготвила, и да знае. Говорим си, знае, че резултатите не са въпрос на живот или смърт, но все още не може да контролира емоциите си. За това информацията за rescue ми е полезна и ще купя.

Последна редакция: чт, 25 авг 2016, 16:26 от zvanche

# 14
  • Мнения: 2 069
Вълнувам се много.
Притеснява се и се разстройва, ако не се е справил.
Говоря, обяснявам, гушкам...

Общи условия

Активация на акаунт