RESCUE влияе върху страха и тревожността при децата в училище

  • 8 621
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 434
 "Вълнувате ли се за началото на учебната година?"
Вълнувам се, разбира се. Децата по-малко от мен, тъй като едното е второкласник, а другото е последна година в детска градина. Аз съм учителка в училище и подозирам, че ще ползвам Rescue по-често от децата...

# 61
  • Варна
  • Мнения: 10 802
Вълнувам се от първия учебен ден както всеки нормален родител, все пак освен празник е и ново начало, с много неизвестности и т.н.
Гледам да не предавам вълнението на детето си, за да е спокойно и уверено, че всичко ще бъде наред.
От контролни и изпити дъщеря ми се вълнува различно, в зависимост от сложността на материала и нивото на своята подготовка.
Иска ми се да бъде по-спокойна, защото е прекалено чувствителна, бързо пали и се ядосва понякога без да има голяма причина.

# 62
  • София
  • Мнения: 924
Първият учебен ден ни вълнува. Както казваше баба ни "сите сме притеснени".
Синът ми е чувствителен. Гледам да не показвам притесненията си за него. Говоря му непрекъснато. Стремим се да вдъхнем спокойствие, увереност във възможностите му, търпение, че често пъти е доста припрян. И така...
Успех на всички малчугани!

# 63
  • Мнения: 60
Вълнувате ли се за началото на учебната година? -  двете ми деца се вълнуват.  Аз също се вълнувам не само за първия, но и за последния учебен ден. Синът ми ще  е в седми клас и му предстои една трудна година, изълнена с много притеснения, контрални и изпити в съчетание с настъпващият пубертет. Кагато беше по-малък (в 2-5 клас) всяка година в началота на учебната година имаше проблем с говора (заекваше) и сега се притеснявам отново да не се появи този проблем.

Контролните и изпитите в училище тревожат ли детето ви и как се справяте с това? - Тревожи се за всяка класна, контролна и от притеснение допуска технически грешки.

# 64
  • Мнения: 64
Аз се вълнувам, но не съм разтревожена от началото на учебната година. А малкото ми дете, което сега почва ясла мисля, че просто не осъзнава какво предстои макар да му говоря и обяснявам...

# 65
  • Мнения: 595
Да, много се вълнувам, защото малкият ми си тази есен тръгва за първи път на детска градина, не е ходил на ясла и за него е нещо ново. От една страна се радвам, защото в детската ще намери много нови приятели и ще се забавлява, а от друга страна ми е мъчно, защото сме много привързани един към друг и не знам как ще свикнем да сме разделени по цял ден... определено и двамата ще имаме нужда от RESCUE!

# 66
  • Мнения: 1 179
И аз и дъщеря ми се вълнуваме. Тя е много притеснително дете, такъв е бил и съпругът ми навремето. Тази година ще бъде с нова класна и доста нови учители и отсега сърчицето и се е свило на топка. Има много знания, запомня бързо и с лекота материала, старае се , но от притеснение никога не взема участие и не проявява  сама желание за изява. Много често споделя, че изпитва страх да не сгреши. Аз съм изключително контактен човек и понякога се дразня от това нейно поведение. Искам да и дам повече самочуствие, но засега съм деликатна. не я насилвам.

# 67
  • Мнения: 251
Притеснението ми е най-вече свързано с необходимостта всичко вече да се случва под час.Навреме в училище,лягане навреме,ставане навреме.
За контролните не се тревожа-временните препитвания нямат значение,важен е крайния резултат-децата ми да се превърнат в добри,честни,отговорни и СПОКОЙНИ възрастни хора.Вътрешният мир е от съществено значение.От 2014г. ползваме капките Rescue remedy и лично съм се уверила,че са незаменим помощник за "успокояване на топката"Simple Smile

# 68
  • Мнения: 1 182
Изтеглени са късметлиите, които ще получат награди от RESCUE. Това са:
Sinara                   
katka72                 
♥ HAPPY ♥

Честито!


Очакваме печелившите да се свържат с нас до 20.09.2016 на e-mail: igra@bg-mamma.com, като напишат потребителското си име, електронната поща, с която са регистрирани във форума и координати за изпращане на наградата (имена, адрес и телефон за връзка).

Общи условия

Активация на акаунт