На море в Турция - тема 46

  • 171 363
  • 750
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 48
 Grinning И аз броя дните до 5 октомври,Мармарис,Исвал прайм.Имам въпрос обаче,има ли камъни и трябват ли аква обувки?

# 31
  • Мнения: 3 271
Grinning И аз броя дните до 5 октомври,Мармарис,Исвал прайм.Имам въпрос обаче,има ли камъни и трябват ли аква обувки?
Ако става дума за Идеала .Аз бих си взела.Има камъни макар и да не са много

# 32
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Следя с интерес отзивите за Спайс. Според мен е компромисен хотел и се надявам на реалистични коментари.

# 33
  • Мнения: 6 031
maiche, благодаря за труда!  bouquet

Тази година и аз пропуснах морето в Турция - не заради страх, а за да уважа желанието на мъжа ми да отидем на друго място.
Надявам се другата година да не пропускаме.

Поне бях за няколко дни в Истанбул, та не съм била съвсем без посещение в Турция.  Laughing 

# 34
  • Мнения: 1 602
Благодаря за темата  Hug
Нямам търпение да заминем. Много се вълнувам. Тази седмица ще ходим да си вземем паспортите и другата в края заминаваме  Flutter
Благодаря на всички за отзивите за хотела. Прочетох и всички коментари на първа страничка и всичко изглежда много красиво в разказите , когато и аз се върна или още докато съм там ще пиша за хотела.

# 35
  • Мнения: 413
Поздрави от слънчева Анталия, в Спайса сме, всичко е перфектно, подробен отзив ще пиша като се върна в неделя. Ако нещо конкретно ви интересува, питайте.
Морето е много топло, времето слънчево, всичко е невероятно спокойно и красиво...

# 36
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Весели почивки на всички почиващи  Grinning

# 37
  • Мнения: 48
Grinning И аз броя дните до 5 октомври,Мармарис,Исвал прайм.Имам въпрос обаче,има ли камъни и трябват ли аква обувки?
Ако става дума за Идеала .Аз бих си взела.Има камъни макар и да не са много
Grinning Благодаря

# 38
  • Мнения: 152
Сега намерих време да пиша за нашата почивка в Мармарис. Прибрахме се на 12.09.Пътуването и на отиване и връщане беше перфектно, нямаше висене по граници и др.   подобни. Хотелът - Ideal Prime определено ме разочарова за 5* хотел по отношение на хранене и забавления. Иначе много чисто, почти като в болница, от най - добрите, но дотук. Може би защото бяха свалили цената или от друго, но не ми хареса да се редя на опашка и на три места да предлагат едно и също за храна. Дори на прочутата турска вечер беше повече от постно. За сладкиши и подобни,  направо срамота-нищо.
Като препоръка не бих повторила. Иначе хотелът пукаше по шевовете-беше пълен.

# 39
  • Мнения: 48
 :
Сега намерих време да пиша за нашата почивка в Мармарис. Прибрахме се на 12.09.Пътуването и на отиване и връщане беше перфектно, нямаше висене по граници и др.   подобни. Хотелът - Ideal Prime определено ме разочарова за 5* хотел по отношение на хранене и забавления. Иначе много чисто, почти като в болница, от най - добрите, но дотук. Може би защото бяха свалили цената или от друго, но не ми хареса да се редя на опашка и на три места да предлагат едно и също за храна. Дори на прочутата турска вечер беше повече от постно. За сладкиши и подобни,  направо срамота-нищо.
Като препоръка не бих повторила. Иначе хотелът пукаше по шевовете-беше пълен.
SadРазочарова ме,толкова ли е зле?Аз пътувам на 5октомври за там?

# 40
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Пускам и тук разказ за нашата почивка в хотел Титаник Делукс Белек (ако някои все още не го е прочел във ФБ групите). И такааа. ..... да се отчететем и ние с коментар на хотела в който почивахме през 2016 година.
Първо, малко предистория. След много чудене и размишляване  в началото на годината по-време на ранните записвания се спряхме на Hotel Delphin BE Resort Lara. Както е известно поради малкия брой резервации, хотела тази година не отвори! И пак на ново с резервациите, тук е мястото да благодаря на Петя Грудова от Травел Сийзън,  която заедно с Calipso Tour успяха да ни предложат достатъчно добри варианти за почивката ни.
Дойде деня на нашето заминаване, което беше със собствен транспорт без преспиване през Истанбул. Пътуването премина гладко и спокойно въпреки, че в БГ се създаде някакво излишно напрежение благодарение на което доста хора отмениха резервациите си. Пътуването между друго се улеснява с пускането на третия мост над Босфора което в дадени ситуации спестява време и нерви.
И така около 9 часа пред нас се разкриха  снежно белите контури на, Hotel Titanic Deluxe Belek!
Още със стъпването в хотела ни направи впечатление, присъствието но валета които ти свалят багажа от колата и ти дават талонче след което откарват колата на паркинга на хотела( тук има една подробност за която ще спомена накрая). Хотела е огромен снежно бял на цвят отвън и стилно издържан и не натрапчив отвътре. Влезнахме и много бързо на рецепцията ни чекираха, попълнихме бланките и ни поканиха на закуска.
Започвам от стаите: голяма стая с огромна спалня и голям  разтегателен диван за дете. Леглото беше супер удобно и много добро за спане. Банята достатъчно голяма с душ кабина, козметика дозареждаха всеки ден (четки за зъби, самобръсначка, пили, клечки), мини бара зареден почти изцяло с газирани и бира, сет за кафе и чай, почистването беше добро,  като само един ден забравиха да изчистят. Терасата беше голяма и удобна за сутрешното кафе (като тук е мястото да отбележа еден от малките минуси на хотела) не избърсаха праха на терасата  нито един път за 10 дни. Хотела е нов и все още обзавеждането е почти запазено.
Ресторанти и барове. Основния ресторант е големия коз на хотела, изключителено добре аранжиран и много добре поддържан (с малки забележки към някои от момчетата). Местата в ресторанта бяха разделени в 6 различни зали, всяка една аранжирана в различна тематика. За храната, не искам да се впускам в подробности перфектна, вкусна и разнообразна,  без забележки. Направи ни впечатление, че всички скари бяха на дървени въглища. Много интересен детски ресторант позициониран в един вагон. Външните ресторанти абсолютно всички бяха със сервитьори и можеш да поръчаш от меню. Най-добрия според нас външен се оказа този на плажа, който предлага зашеметяващо вкусна скара. От а ла картите посетихме рибния, в които опитахме най-вкусната риба на жар. Същите работят през деня като обикновени ресторанти в които можеш да хапнеш. Мнооооогоооо... добър Пиде бар с изключителни пидета, лахмаджун и гюзлемета.
Баровете бяха около седем добре позиционирани за да не ходиш много.Външните предлагаха дори по - качествени напитки от вътрешните , което много ни учуди. Алкохола, марков и неразреден, момчетата обслужващи баровете бяха на ниво. Има Ирландски път,  които работи денонощно и предават мачове на живо. Такъв избор от напитки, поне ние досега не бяхме виждали ( това е трета почивка в Анталия за нас).
Плаж..... той е на около 2 километра от хотела , но това въобще, не е проблем както се оказа в последствие. Имате избор с какво да отидете до него, дали със моторна лодка за около 3 мин. или с корабче за около 6-7 мин., доста освежаващо и забавно се оказа пътуването. Плажа е предостатъчен за хотела, имаше празни шезлонги дори на първа линия през целия ден, като общата бройка беше около 700. Отделно имат и шатри които са платени, бар на плажа и шест хладилни витрини пълни със вода и студен чай. Пясъка е с камъчета които в някои дни изчезваха, морето става доста дълбоко на 3 метър. За ресторанта споменах, само да вметна , че след 16 ч. се педлага на самообслужване разни сладки, варена царевица, пакетиран сладолед.
Спа центъра на хотела е зашеметяващ, не сме виждали по-добър.
 В албума, които публикувах може сами да се убедите. В него има: витамин бар, , две сауни, ледена стая, ароматна парна баня, зона с тропическа буря, три басейна с различна температура, турска баня, закрит басейн с топла връзка свързваща го с външния. Външния басейн е малък оазис, разположен сред бананови палми с две големи джакузита в него.
Басейните бяха 6 на брой от които един с олимпийски размери, един основен (най - големия които сме виждали минимум 350 метра дължина) и няколко детски.
Детския център е направен като самостоятелен град с рецепция и може да си оставиш детето сутрин и да го вземеш късно вечер, като не трябва да остане и нотка на съмнение, че ще скучае. Три зали за игри разпределени по години, два кино салона, стая за готвене,  стая за спане, стая за Play Station, отделни басейни и амфитеатър за дневни представления. Имаше и две дървени градчета за игра  едното външно, а другото закрито.
Анимацията е на ниво. Ненатрапчиви аниматори които си вършат перфектно задълженията и които иска може да се възползва от предлаганите игри и забавления. Вечерната анимация беше разнообразна и включваше предимно външни продукции.
Времето в периода от 06.09 до 15.09 перфектно, може би една идея по-топло от нормалното.
Хотела беше пълен на 70%, но дори и след като се напълни на 100 по-време на Байрама не се усещаше много навалица от хора с изключение за около 30 мин. по време на вечерята в основния ресторант.
И така..... с няколко думи, хотел в  които си заслужава да се почива. Разпределение - отлично,  храна - без забележки, питиета -отлични, чистото- много добра, персонал - може и по-добре ( малко сме разочаровани от рецепция и камериерки),анимация - отлична,  СПА-ПЕРФЕКТЕН. С една дума хотел мечта.
Сега малко за един неприятен инцидент. След като решихме да се разходим до Белек и отидохме до валета за да вземем колите, се оказа, че на едната и бяха изкъртили  емблемата. След многобройни разговори с гест рилеишъните и от страна на Calipso Tour,  които направиха и невъзможното( извиняваме се за притеснението на Сезгин и Ибрахим по- време на Байряма) и помоща от страна г-жа Петя Грудова, позицията на мениджъра на хотела беше, че тя сама е паднала ☺😊😀, обещаха евентуално, че ще я изпратят. Времето ще покаже.
След 10 дни на почивка и релакс се оказа, че тръгваме последния ден на Байрам,  което пък от своя страна беше кошмар. На влизане в Истанбул се нахакахме в 125 км. задръстване в което минахме 38 км.  за 5 часа. Да са живи и здрави, че пуснаха новия мост, защото не виждах как ще преминем през него. На границата никъкъв проблем. Извинявам се за дългия пост и грешките, но пиша от телефон - това да е проблема!

# 41
  • Мнения: 152
Сега намерих време да пиша за нашата почивка в Мармарис. Прибрахме се на 12.09.Пътуването и на отиване и връщане беше перфектно, нямаше висене по граници и др.   подобни. Хотелът - Ideal Prime определено ме разочарова за 5* хотел по отношение на хранене и забавления. Иначе много чисто, почти като в болница, от най - добрите, но дотук. Може би защото бяха свалили цената или от друго, но не ми хареса да се редя на опашка и на три места да предлагат едно и също за храна. Дори на прочутата турска вечер беше повече от постно. За сладкиши и подобни,  направо срамота-нищо.
Като препоръка не бих повторила. Иначе хотелът пукаше по шевовете-беше пълен.

Ние не бяхме доволни. Както казах, за сравнение с други хотели, просто сме разочаровани.Важното е да си починете, другото не е толкова важно.  Хотелът беше пълен. Дано ние излезем по-капризни.
Пишете като се върнете.

# 42
  • Мнения: 711
Здравейте, имате ли представа, колко се приспада от автобусния тарнспорт до Анталия, ако се поеме инициативата да се пътува със собствен? Някои агенции нямат тази опция "със собствен транспорт"

# 43
  • Мнения: 431
Здравейте всички любители на почивката в Турция!
Вчера се прибрахме от Алания, хотел Лонисера.
Почивката беше перфектна! Ако има интересуващи се, ще отговоря на всички въпроси.
В момента нямам време да пиша подробен разказ, но се надявам в следващите дни да успея.
Хубава почивка на на всички, на които им предстои!

# 44
  • Варна
  • Мнения: 870
Здравейте!Предстои ни  почивка в Белек-хотелVERA CLUB HOTEL MARE BELEK !Накакви отзиви за него!

Общи условия

Активация на акаунт