На море в Турция - тема 46

  • 171 375
  • 750
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 833
Ние пътувахме с Емералд и ни изпратиха документите около седмица преди пътуването.
На твое място бих се обадила за информация  Peace

Относно бременност, нямам опит, но си мисля, че трябва да пише срока на бременността и това, че няма някаква патология или риск от преждевременно раждане. Като попиташ АГ най-вероятно ще знае какво изискват.

# 61
  • Мнения: 191
Ние пътувахме с Емералд и ни изпратиха документите около седмица преди пътуването.
На твое място бих се обадила за информация  Peace

Относно бременност, нямам опит, но си мисля, че трябва да пише срока на бременността и това, че няма някаква патология или риск от преждевременно раждане. Като попиташ АГ най-вероятно ще знае какво изискват.

Благодаря!

# 62
  • Мнения: 1 602
Трябва да пише в коя гс си и че имаш разрешение от АГ да летиш ( че няма опасност за теб и бебето )
Едва ли ще ти искат документи щом си в 4м ( предполагам коремчето едва ти личи) По принцип искат документи за вече напреднала бременност.

# 63
  • Мнения: 191
Трябва да пише в коя гс си и че имаш разрешение от АГ да летиш ( че няма опасност за теб и бебето )
Едва ли ще ти искат документи щом си в 4м ( предполагам коремчето едва ти личи) По принцип искат документи за вече напреднала бременност.
И аз така мисля, но все пак предпочитам да се подсигуря. Летяла съм в 6м преди години и никой нищо не ми е искал, но сега като знам мисля да нося някакъв документ. Благодаря ти Simple Smile

# 64
  • Мнения: 192
Ние пътувахме с Емералд и ни изпратиха документите около седмица преди пътуването.
На твое място бих се обадила за информация  Peace

Относно бременност, нямам опит, но си мисля, че трябва да пише срока на бременността и това, че няма някаква патология или риск от преждевременно раждане. Като попиташ АГ най-вероятно ще знае какво изискват.


Благодаря, ще изчакам и днес и утре ще им се обадя!

# 65
  • Варна
  • Мнения: 10 567
Привет от Кефалука,пътешественици  Hug
За съжаление днес е последния ден от страхотната ни почивка,хотела е прекрасен,много слънце и много вятър,хубава храна и много забавления,като се прибера ще пиша подробно  Hug

Маги,прибрахте ли се,всичко ок ли е? Hug

# 66
  • Мнения: 630
Прибрахме се от почивка в Турция,беше страхотно.Само за едно съжалявам -че до сега не сме ходили там.Бяхме с кола,по-късно ще пиша подробно.На тези които се чудят ще кажа да тръгват,наистина е много хубаво.Моите хора не искаха и да чуят за там,сега правят планове за следваща ваканция там.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 870
Здравейте!На 7.10-пътуваме за Алания!Защото се оказа ,че времето само там ще е топло!Хотелът се казва STELLA BEACH HOTEL5*!Някакви отзиви да ми кажете!

# 68
  • До морето
  • Мнения: 7 069
Здравейте, някой вече разглеждал ли е новогодишните оферти? Има ли някой празнувал НГ в Анталия? Притеснявам се 4 дни децата какво ще правят ВЪВ хотела? Има ли достатъчно забавления за тях?

# 69
  • Мнения: 7 605
Ние бяхме за една цяла седмица в Белек, вкл. за НГ. Избрахме хотел с голяма инфраструктура, за да не скучаем ако времето е лошо (дъжд). И наистина не сме скучаели нито миг, а имаме само едно дете, т.е. тя си няма брат или сестра с които да си играе. Носихме различни карти и играхме в лоби бара, посетихме вътрешния басейн (гледай да е отопляем и по-голям от локва), когато времето беше слънчево (имахме 2-3 дена дъжд), се разходихме на плажа. В хотели ни имаше и мини клуб, работеше си нормално, та детето можеше и там да отиде. Можете и да направите една екскурзия, хем няма да е така горещо както през летните месеци  Wink

# 70
  • Мнения: 3 941
Здравейте,
През ноември ще съм в Кушадасъ . От фирмата, организираща екскурзията ми искат 45 евро за ходене до Ефес и Дома на Дева Мария. Множко ми се струват newsm12
Та дали тогава ще  работят все още  уличните агенции, към които да заявим такава екскурзия, която може би ще е такава цена, но в лири..

# 71
  • До морето
  • Мнения: 7 069
Ние бяхме за една цяла седмица в Белек, вкл. за НГ. Избрахме хотел с голяма инфраструктура, за да не скучаем ако времето е лошо (дъжд). И наистина не сме скучаели нито миг, а имаме само едно дете, т.е. тя си няма брат или сестра с които да си играе. Носихме различни карти и играхме в лоби бара, посетихме вътрешния басейн (гледай да е отопляем и по-голям от локва), когато времето беше слънчево (имахме 2-3 дена дъжд), се разходихме на плажа. В хотели ни имаше и мини клуб, работеше си нормално, та детето можеше и там да отиде. Можете и да направите една екскурзия, хем няма да е така горещо както през летните месеци  Wink

Благодаря ти!

# 72
  • Мнения: 186
Здравейте и от мен, няколко дни не можех да се оттърся от почивката ми тази година, сега вече реших и аз да пиша.
Резервация в новия хотел в Дидим - Акуасис, аген;ия Емералд, резервирах Ноември 2015 за Септември 2016г. Ранна та ранна резервация! Благодарна съм, че успях да намаля от 12 на 7 нощувки в средата на лятото.
Малко по-подробно:
Резервирахме къщичка около басейните, настаняване за двама възрастни. Това беше, а и в момента е най-скъпия вариант за настаняване за двама. Разликата беше около 20 евро на ден, но реших че гледка от прозореца към собствен басейн си заслужава, още повече, че на всички снимки тези къщички са заобиколени от малки басейни, стаите на първия етаж са с директен излаз в басейна, тези на втория - длизаш по стълбички и си в собствен басейн. Дотук с илюзията!
Пътувахме със собствен транспорт, пристигнахме около 14 часа, почти веднага ни дадоха ключовете, наши приятели бяха в основната сграда, стая изглед градина. Бяха дошли малко преди нас и се бяха настанили, казаха че стаята е най-хубавото нещо на хотела - голяма, просторна с огромна тераса, гледка към входа на хотула и частично море от високия им етаж.
С малка голф количка, заедно с багажа, служител на хотела ни закара до нашата стая.
 И тук .....о, ужас! Къщичката е една от последните в края на огромното пространство на хотела, граничи с оградата на хотела, стаята  която казаха, че е нашата, на втория етаж, с гледка към "нищото" около хотела. Излязох на терасата и пред мен се откри огромно пространство от храсталаци, тръстика, някакъв черен път и в дъното някакъв рибарски залив, където имаше рибари с въдици.
Поне така ми се струваше от моята гледка.
Няма басейн, няма хотел, няма алеи, няма цметя, няма барчета, нищо няма.
Да пред къщичката отпед има басейн, но той е за ползване от предните стаи, не че някой щеще да ми направи забележка , ако бях легнала на евентуално свободен шезлонг, но по тази логика може и всеки със стая промо или някаква друга да ползват басейна. Нищо против всеки да ползва всичко така и трябва но защо платих толкова скъпа цена за възможно най-лошата стая? На всичко отгоре, канализацията не е както трябва и миришеше в цялата баня и стая на канал. В банята няма вентилатор, а едно малко прозорче, което гледаше в една тъмна дупка в която минаваха канализационните тръби.
Ужасен смрад! Сифонът за оттичане беше поставен така, че острани зееше неизмазана дупка, в която можеше да ми пропадне пръстът на крака и де се нараня, казаха ми че ще вземат отношение и ще го оправят. Изобщо от 7 дни поне 2 си изкарах на рецепцията.
Отивам на рецепция с молба да ми заменят стаята с такава в основната стая, независимо че там стаите са по-евтини. Отговорът : Не става!
Представителката на Емералд говори нещо с тях, но и тя не можа да направи нищо.
Оказа се, че предлагайки ни тези стаи от българската агенция Емералд, са ни продали нещо много скъпо, което вероятно са платили много евтино.
Защото тези стаи, езерните, били на различни цени в зависимост от гледката.
Да, ама в сайта на Емералд, няма такова разграничение за езерна двойна стая!
Всичките са хем делукс, хем стандарт!
Платила съм DELUXE LAKE STANDARD ROOM, това което ми дадоха не зная като какво да го оприлича.
Говорих и с офиса в София със служител Огнян, който с две думи ми каза - това е положението, жалвайте се където си искате!
Петнадесет години пътувам в Турция, поне осем пъти от тях през Емералд и това беше отношението което получава българския клиент.
Най-жалкото беше, че само българите ни настаняваха в тези стаи, турци, белгиийци и разни други чужденци, пристигайки дори след нас ги настаняваха в стаите с гледка към басейна!
Приключих завинаги с Емералд!
Стана много дълго, тягостно и мрънкащо, но трябваше да излея насъбраното!
Пуснах жалба в хотела и веднага още от там и жалба към Емералд.
 Познайте дали някой ми отговори?
Като цяло хотелът не е нищо особено, в никакъв случай не е 5 звезди, храната доста еднообразна и некачествена, доста мръсничко, захабени мокети и изцапани стени с вино, които едно латексче за половин час ги оправя!
И нещо хубаво : Много, ама много добър сладкар!
Прекрасни петифури, баклави, козуначени сладкиши, баници.
Всичко беше рекрасно с изключение на опитите им за нещо като пудинг, крем карамел или някакъв друг крем.
Хубавото е, че от този хотел отидохме в Кефалука в Бодрум.
Въобще не бих си позволила да ги сравнявам, Кефалука си е Кефалука!
Не се отказвам от Турция, вече се оглеждам за лято 2017г. но само нещо проверено и естествено БЕЗ ЕМЕРАЛД!
На всички които почиват в момента и на тези, които им предстои, желая слънчеви и спокойни дни!

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
От Емералд е редно да ви върнат разликата в парите, които сте платили уж за по-хубава стая. Лошото на Емералд е, че се чувстват монополисти и хич не им пука, че има недоволни клиенти. Работят на принципа "Ако не си ти, ще е някой друг". И аз бях им пуснала жалба заради отвратителното пътуване до Мармарис. Бяхме натъпкани като сардели в автобуса. Коленете ни опираха в предните седалки и нямаше място да мръднеш.
Относно хотела - уж чисто нов хотел, а с подобни недостатъци. Просто недопустимо. Лошо започват  Confused

# 74
  • Мнения: 1 602
Здравейте от слънчева Турция. Пиша ви от хотел Тюрбан, Мармарис. Настаниха ни в къщичките които не са нищо особено. Лично на мен не ми харесват. Осветлението е супер слабо. Имаме 2 нощи лампи и това е. В банята по същия начин. 2 лунички които едвам светят. Ако трябва да се обръснеш не виждам как ще стане.

Храната е много и готвят вкусно , бих казала доста вкусно.

Анимация няма никаква. Дори и за децата.

Плажа е гаден. Не ми харесва. Има камъни.

Видях , че апартаментите са големи и хубави и ги препоръчвам.

Зареждат само с вода от първия ден нищо че сме ултра оу инклузив
Това е за 2 дни. Когато се прибера ще пиша повече.

Общи условия

Активация на акаунт