На море в Турция - тема 46

  • 171 366
  • 750
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 48
Явно, да. Дори си мисля, че говорихме с вас относно храната в хотела преди обратния полет.
Grinningможе
Сетих се,на летището,пред тоалетните май говорихме с вас. newsm78

# 136
  • София
  • Мнения: 4 446
Да, точно там.  Grinning

# 137
  • София
  • Мнения: 452
По съвет на Мис Юли, прехвърлям тук впечатленията си за хотел "Джакаранда Империал" (Jacaranda Imperial) от 45-ата тема за Турция.

С пресни впечатления съм от Джакаранда Империал, на 16.10. се върнах оттам. Прекрасен комплекс! Намира се в село Гюндооду, на 8 км от гр. Сиде, до гр. Манафгат, област Анталия.
Май хотелът е пуснат съвсем отскоро на българския пазар, собственост на немския концерн ТУИ (TUI).
Накратко, истински петзвезден хотел по западните стандарти. Направен от умни хора - уникален вътрешен дизайн, елегантен, красив и отвън, качествено изпълнение на строителните и архитектурните решения, удобен за бебешки и инвалидни колички. От двете страни на хотела има и еднофамилни "къщички" със собствено басейнче - казват, че са поносимо по-скъпи от хотела. А стаите в хотела са големи, по 20-ина квадрата. Посетители - предимно немскоговорящи, холандци, датчани и подобни. Открит вече и от руснаците. Българите да сме били под 20-ина души, поне тази смяна.
Изключително изгодна оферта ни предложи фирма "Турс клуб" (в София, но знам, че има филиал и в Пловдив). За по-малко от 600 лв. ултра ол инклузив през октомври се радвах на разкошно лято (28-32 градуса), пре-преобилна разнообразна храна, огромен плаж и басейн, различни безплатни глезотии като канго джъмп, подводен фитнес, пилатес, аеробики разни, гмуркане в басейна, анимации за деца. Има възможност за тенис на маса и корт, футбол, но не знам дали са платени услуги, май не. Заплащат се водните атракции - возене на банан, возене с парашут, водни ски, джет, но цените са поносими. Но всеки ден имаше безплатни часове за возене с банана (сутрин за деца, следобеда - за възрастни).
Всяка вечер в амфитеатъра - програма за възрастни, след това музикална програма, съчетана с танци в открития огромен бар. Минус е, че 99% от тези програми са на немски, чат-пат обръщат и по някоя английска или руска реплика. Въпреки тези шумни мероприятия, шум до хотела не достига. Сигурно и затова беше пълно със семейства с бебета.
Направи ми впечатление, че сутрин и вечер всички сервитьори си сменяха униформите - нещо невиждано за българския хотело-ресторантьорски бизнес. Цветовете им дори се подбираха в зависимост от тематиката на вечерята, примерно Френска вечер, Вечер "Черно и бяло" и т.н. Салоните на ресторанта са огромни, няма опасност да висиш на опашка някой да освободи маса. Има огромен основен ресторант и още един на открито по-близо до плажа, който допълнително се ползва на обяд.
Ужасно много персонал, който се грижи да нямаш грижи.
Плажът е на стотина метра, огромен, с много шезлонги и шалтета (безплатни естествено), с огромни сенници. Препоръчително посещение - юни, септември-октомври, тъй като юли и август горещините достигали и до 50 градуса. Разбрахме, че немците ходели и през зимата, тъй като нямали проблем да се къпят в морска вода с температура 18 градуса.
Един от малкото курорти в Турция с пясък - и на плажа, и в морето. От хотела до плажа има и автовлакчета.
Хотелът има спа център, с безплатни сауни и турска баня. Е, има и платени екстри като лекар, фризьор, масажи. Градината - голяма, много красива, с поддържана зеленина и цветя.
При ултра ол инклузив алкохолът се лееше непрестанно, и не само в ресторанта, но каквото и да пробвах, все ми приличаше на едно и също сладникаво нищо, но с различен оцветител. Единствено турската ракия си заслужаваше (ракЪ), виното - горе-долу.
За хигиената - чисти се всеки ден, сменят се кърпите, а плажните кърпи можеш да си сменяш всеки ден безплатно.
Разбира се, предлагат се екскурзии дори до Памуккале, разходка с лодка или "пикник" с яхта, където се разглеждал руини от подводен град. Интересно, че не се предлага разходка в Дискавъри клуба, който се намира между Сиде и Манафгат, т.е. на 15-ина км от хотела. Представлявал голям парк с динозаври в естествена големина и е готино да си заведеш детето. Струвало около 20 т. лири на човек и туристът сам трябва да си го организира, което не е трудно, тъй като има маршрутка за 4 лири, която минава пред хотела и те води директно до атракцията.

Най-добре е да знаете малко немски или английски, за да комуникирате с персонала - ще ви отговорят с типичната азиатска любезност и отзивчивост.

Благодаря на "Турс клуб" за разкошната оферта, благодаря и на собственичката на фирмата, че в известна степен ни компенсира във връзка с проблем при настаняването. Тук - един съвет. Ако искате подробности за почивка в Анталия, в София търсете Иво Петров (който е и екскурзовод), а за всички оферти и технически подробности - Димитрова. Компетентни и експедитивни. Избягвайте контакти с Георги, който ще ви излее 1 терабайт информация за 2 минути и няма да ви даде възможност да зададете своите въпроси. Ако все пак успеете, ще получите назидателен отговор от глас, пълен с досада, че "лелката" не схваща веднага; освен това лъже.

* Изписвам Манафгат (Manavgat) с "ф", защото транскрибирам, както е прието в българския.

Последна редакция: чт, 20 окт 2016, 16:03 от iv6

# 138
  • Мнения: 2 787
И аз да споделя нашите впечатления от почивката ни в Spice Hotel & Spa, Belek, почивахме 01/10-08/10/2016, пътувахме с Турс клуб. На отиване пътувахме с луксозен автобус /2014 г/ Мерцедес с мониторчета на всяка седалка, границата я минахме за 10-15 минути, въпреки че точно в този петък сутринта е имало акция на граничния пункт. Пътувахме доста добре, задръстването в Истанбул минахме за около 40 минути, насладихме се и на новия мост, пристигнахме в хотела точно в 6,30 сутринта, пътуване 20 часа - 1350 км. Казаха ни, че можем да отидем на закуска, нямаше гривни. Закусихме и почнахме да разглеждаме. Настаниха ни в 10,30 ч в т.нар. фамилни стаи, това е една сграда до тези на ВИП къщичките.
Стаи – големи, с 2 отделни огромни легла, голяма тераса /бяхме на 1 ет/, банята с вана, заредена с шампоан+балсам+лосион за тяло+душ гел+пяна за вана /6-7 шишенца/+клечки за уши+тампон за грим и мини пиличка за нокти. В хладилника ежедневно зареждаха 6 кенчета безакохолни на Кола+2 бирички /малцови 100%, много хубава/. Почистваха ни ежедневно сутрин, спалното бельо го смениха 3 пъти, хавлиите ежедневно. Перфектно почистване, правиха ни фигурки на леглото 2 пъти, както и пеперуда от пердето. Единствено имаше проблеми с картите за стаите /даваха по 2 на стая/, особено ако са държани до мобилен телефон, но нямаше проблем камериерките да ни отворят. Единият ден не можах да затворя, вратата се отваряше, та чакахме един техник 15 минути да дойде да оправи, но камериерката се отзова, повика супервайзорката си, и ни каза че ще остане лично докато не дойдат да я оправят, тъй като ние трябваше да ходим до града.
Хотелът – стилът е ориенталски, има много лъскаво и предимно в златистата гама, огромна територия, много зелен, като градините с дръвчета от нар даже, палмите, много китайски рози, зеленината, всичко се поддържа в перфектно състояние – видяхме и косене, и събиране, и торене, и поливане, и подкастряне, изключителна грижа за градините. Чистотата на много високо ниво навсякъде в комплекса.
Хранене – има основен ресторант, бар на басейна, бар на плажа – 2 бр –малък за кафе и чай и голям с всякакви напитки+ядки и на обяд храна фаст фууд. Навсякъде освен коктейли, каквито се сетиш, имаше прекрасно шампанско, айс кафе, машини за айран, и турско кафе. Освен това на платформата на плажа имаше хладилник за вода и един кош пълен с кенчета с безалкохолни напитки и бира. Имаше 2 жени които правеха гюзлеме от 11,00 до 16,00 ч – с различна плънка – 3-4 вида кайма, картофи и сирене. Храната като цяло много вкусна, много риба, 3-4 вида, задължително по един вид месо-телешко, пуешко/пилешко, и няколко пъти агнешко, както и 2 пъти имаше агнешки дроб на скара. Имаше и диетичен бюфет, както и бюфет за малки дечица с детски пюрета в бурканчета, плодово прясно мляко и др. Десерти – много плодове от сезона – диня, пъпеш, сини сливи, грозде, банани, ябълки, круши, нар. Многооо, ама многоо баклава и обед и вечер, и невероятно вкусна печена тиква полята с тахан – честно, аз която тиква ям само в баница, да предпочета тиква пред баклава, наистина беше страхотна. Сервитьорите разнасяха напитките, без проблем можеш да си поръчаш колкото и каквото поискаш, но те ти носят желаните напитки. Може би храната не беше кой знае колко разнообразна, и може би се усещаше някаква икономия /понеже чух такива коментари/, но за нас беше супер.
Плаж – голям, с прекрасен пясък, водата чиста, топла, но бързо става дълбоко. Имаше големи тенти с шезлонги/т.е. няма индивидуални чадъри/ места общо взето имаше, лошото е че някои като фърлят хавлиите,  изобщо не се появяват на плажа, ние понеже по цял ден бяхме на плаж ни направи впечатление. На басайните, които са огромни, места имаше доста, иначе водата много чиста, има и хубав басейн за мъничета с дълбочина от 0,00 до 0,40 м. Имаше и някакви пързалки, но не много големи. Имаше и детски кът, както и къщичка за катенца, които са доста на територията на комплекса. Интересното беше, че видяхме и костенурка, и таралежи. Плажът се чистеше непрекъснато от сутрин до вечер, масичките се забърсваха сутрин от един човек, който не сядаше цял ден да събира боклуци и да оправя шезлонги. Самият пясък не видях да се чисти, но не беше и мръсен, мисля че и хората пазеха.
Хотелът се намира на около 25 мин.пеша до градчето Белек, което освен магазини , има и фонтан, и някаква църква, мъничко градче, цените са като за Анталия, скъпичко е. Иначе костенурката карета-карета ни казаха, че е символ награда и по улиците може да се видят костенурки, има и табели как да се отнасяме с тях. Ние посетихме и Експото в Анталия, много ни хареса, беше едно различно пътешествие, и сме впечатлени доста, видяхме и вечерното шоу на фонтаните, за наш късмет го бяха изместили по рано. Качихме се и на кулата, която е около100 м /18 етажа и гледката беше удивителна. Допълнителните екскурзии ни се видяха доста скъпи – 1 дн ескурзия с корабче беше 60 долара Crazy.
За нас беше прекрасна почивка, имаше доста българи, но като цяло съм приятно изненадана от нашите туристи този път, имаше и малко румънци, турци, от бившите съветски републики, за уикенда хотелът беше пълен на макс, иначе като че ли не чак толкова.
Анимацията – имаше разни гимнастики, за децата дискотека и след това за възрастни различни шоута, но ние не сме привърженици, и не мога да кажа дали са добри.
Като цяло изключително сме доволни от почивката, добра организация от страна на фирмата, единствено като минус отчитам, че първият ден трябваше да се появи местния гид, който щеше да дойде в 8,00 ч, после в 13,30, и така и не се появи. На другия ден го издирвахме няколко пъти, и със съдействието и на Иво, се намерихме, после човекът си даде личен вайбър и комуникацията беше по-лесна. Връщането беше също добре, хубав автобус, пуснаха ни SMS за часа на връщане – 15,00 ч на рецепция, автобусът дойде в 15,10 и хоп 2 хубавци ги няма, чакахме ги 20 мин, и накрая ги намерихме на плажа. На всяка почивка имаше закъсняващи с по 15 минути, направо такива хора, не знам, но като цяло се прибрахме за малко над 20 часа живи и здрави. И готови за догодина

Ако има въпроси съм на разположение,
И с огромна благодарност към Winterflame Hug bouquet, благодарение на която доста неща ни бяха познати и си ориентирахме по-добре.


Съжалявам за провалената почивка на нашата съфорумка в Аквасис, но ние имахме същия проблем през Май/ Юни и лично смятам, че проблемът си идва от Емералд. Мисля ,че го споделих, но не помня тук дали писах подробно.
И ето разочарованите хора от Идеал прайм, ние бяхме миналата година края на Септември, много доволни, та не знам дали почивките от сезон до сезон си приличат Thinking

# 139
  • Мнения: 630
Jane,много хубаво си го описала,аз нямам търпение пак да отидем.

# 140
  • Мнения: 28
Намерих и аз най-накрая време да споделя впечатления за Роял Тадж Махал в Сиде
https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297968-d7246278-Review … ranean_Coast.html

За Емералд споменах вече , че си променяха цената както им е кеф, но бях напреднала с времето и в крайна сметка пак с тях пътувах. Много кратки почивки правиха и малко изнервиха обстановката....но почивката я компенсира. Жената , която ни посрещна от страна на турската агенция , не ни е занимавала с екскурзии, като чу за кой път ходим в турци ни остави на мира  Laughing
Хотела
Страхотен комплект, издържан в стил Индия от начало до край. Чистота до безобразия /чак ме хвана срам, че аз не чистя толкова/. Много любезен персонал - с изключение на това, че говорят предимно немски /предимно и гостите са немско говорящи/, а аз не владея този език и малко се наложи със жестономичната да се настаняваме, но се справихме. Пристигнахме към 7:00, настаниха ни в 10:00, за първи път чакам, но предполагам е заради избора на стая с гледка към морето.
Хотела е разположен в центъра на града и е удобно за разходки и сувенирен шопинг, разполага с огромен ресторант, места винаги се намират дори за пушачи навън , като нас. Огромен басейн, олимпийски басейн и релакс басейн, както и детски. вътрешен също. Хотела разполага с чудесен фитнес за хора, които имат интерес. Спа-то също беше чудесно - безплатни хавлии, парна баня, сауна.
Хотела е до Роял Драгон и ползват един и същ лунапарк - разкошен, както за деца /батути, блъскащи колички/ така и за възрастни - гондоли, влакчета, виенско колело и всякакви адреналинови изкушения.Има и чудесен аква парк - 10 пързалки.
Пред хотела , както и пред другите имаше къщички за котки и прекрасна алея за разходки.
Стаите - чисти и много големи, почистване всеки ден, зареждане на мини бар и консумативи за баня - всеки ден. Лебедчета по леглото и розови листенца - през ден. Има си кафеварка, кафе, чай, безалкохолни, бира. Както и хотела изпраща на всички гости комплимент в стаята - плодове опаковани и баклави /много хубав жест/. Странно ми беше само, че гардеробната е в банята....но нищо фатално
Плажа -  срещу хотела с бар и ресторант на плажа за обяд , ако не ви се ходи до главния ресторант. Пясъка е фин, а плажната ивцица голяма и чиста. Плажа е с тенти и шезлонги. Има и платени водни спортове.
Храна, барове и т.н - 4-5 а-лакарта не запомних точно посетихме индийския и беше ного приятен, заплаща се 10 евро на човек. Основния ресторант разполага със всичко, за което си помислите от пити мед, до миди и суши. Има и различни тематични вечери - мексиканска, турска и т.н
В лобито има марков алкохол , който влиза в цената по другите барове /нощен, пул бар и няколко преходни/ си е турски, но не сме имали проблем , тъй , като не сме големи пиячи. Има си и меню с коктейли и т.н . Мъка ми беше , че няма еспресо, както в предишния ни хотел, но се преживява, има машини на нес кафе с еспресо , но това за мен си е чисто нес кафе.
Анимация
Ми малко спорна....предимно немски език и малко нескопосана , но в крайна сметка не съм и отишла за това. Хареса ми , че три дни в седмицата има жива музика на плажа и е доста забавно.
Ако някой има някакви въпроси, ще отговоря  bouquet
и няколко снимки:

http://www.img-share.eu/main/image_view/IMG_1888JPGkNbKelp.jpg.htm
http://www.img-share.eu/main/image_view/IMG_1904JPGuSedG4k.jpg.htm
http://www.img-share.eu/main/image_view/IMG_2082JPGD571yTS.jpg.htm
http://www.img-share.eu/main/image_view/IMG_1819JPGoBhKAVq.jpg.htm

# 141
  • Мнения: 413
Jane, много се радвам че сте си изкарали добре, в което не съм се и съмнявала!
Браво, че са ви закарали толкова рано в хотела, нас ни разтакаваха много и пристигнахме към 11ч. , но най-грубото беше, че ни взеха от хотела в 8:00ч на връщане, и после ни разкарваха до 12ч до обират хора от другите хотели! Реално си тръгнахме от Анталия след 12:00ч, а ни взеха толкова рано и последния ден не можахме нито да се порадваме на хотела, нито даже да закусим като хората. Много грубо от страна на агенция Дорис! Имам и други забележки към тях и догодина май ще се пътува с друга агенция.

Вас кога ви взеха от хотела на тръгване?

# 142
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Дарки,радвам се,че ви е харесала почивката Hug

Уинтър,така практикуват,най-далечния хотел винаги губи,последен го оставят и първи го прибират Peace

# 143
  • Мнения: 63
Здравейте, може ли някой да ми помогне? Става въпрос за това, че детето ми е абитуриент 2017г. и вече започнаха от тур. агенции да им предлагат Турция. Много се колебаят децата дали да предпочетат Турция или Слънчев бряг. В Турция им предлагат хотел Онурия Кларос в Кушадасъ, някаде в нета го намирам като Арея Кларос, мисля че е един и същ хотел по снимките, но отзивите за него са доста стари. Ако има някой, който го е посител по-скоро ще се радвам да даде отзиви, че да им помогна на децата с избора им. За Слънчев бряг ми е ясна обстановката, така че остава да разбера същата и за Турция, та да ги ориентирам донякъде. Много благодаря на всички, които ще се отзоват. Hug 

# 144
  • Мнения: 136
В нашия автобус пътуваха 10 човека, които бяха в Онирията (става въпрос за периода от 1 до 8 октомври). Сред тях имаше и по-млади и по-възрастни. Всички бяха много доволни от престоя си. Знам че всичко това са косвени впечатления, но би ви помогнало донякъде. Иначе, основният минус, който бих могъл да отчета, на Онирия е, че плажът му е каменист. За сметка на това пък има плюсове - собствен аквапарк, съвсем неотдавнашно реновиране... Имайте предвид и че хотелът е доста отдалечен от Кушадасъ, където най-вероятно ще искат да отидат вашите деца. По-близо е Йоздере (на около 3-4 километра), но там има само магазини и едва ли би им било интересно.

# 145
  • София
  • Мнения: 4 294
Плажът на Онурията (сега Ария кларос) е чист пясък и въобще не може да се нарече каменист.
Говоря от собствен опит  Peace За мен единствения минус - хигиената, иначе във всяко друго отношение - давам плюсове  Laughing

# 146
  • софия
  • Мнения: 112
Онирия е прекрасен хотел, бяхме миналата година, изключително сме доволни, плажът не беше каменист, за тази година не мога да кажа, но наистина дискотеки наблизо няма,  а Кушадасъ е на известно разстояние. В самият хотел си има дискотека, открита е, с изглед към морето, определено си  заслужава Simple Smile)

# 147
  • Мнения: 1 030
Ние сме били в Онирия през 2014г., след това беше продаден и вече е Ария.
Това беше най-лошата ми почивка в Турция. Изключително мръсно, захабено и храната не ставаше. От вида в който беше хотела, бях сигурна, че следващата година ще го продадат.
Всъщност най-хубавото нещо беше точно плажа-пясъчен и бавно става дълбоко. Имаше сносен басейн с морска вода и разбира се аквапарк, но също захабен.
Иначе комплекса е голям, бил е с много хубаво СПА /доста захабено беше/ и изобщо идеята му не е била лоша, така че ако са вложили пари и са набрали повече персонал, може и да се е пооправило.

# 148
  • Мнения: 63
Много благодаря! bouquetЗлатни сте! Ще им предам написаното, пък те да вземат решение, дано то да е правилното и да си изкарат чудесно.  Peace

# 149
  • София
  • Мнения: 452
Jane2013, много се хвалят от х-л "Спайс".
Нашите рейсове до "Джакаранда" (Сиде, Анталия) си бяха обикновени, на отиване - с достатъчно място и за дългите крака, на връщане - малко като сарделки, 50 места (!?!)
Въпреки обещанието, смс никой от българите в хотела не беше получил, изнервихме се с чакане 3 часа, а можехме да го оползотворим в плаж.

Що се отнася до преминаването през Истанбул, минахме го в най-пиковия час и естествено се влачихме над 2 часа и половина.
Разбирам, че в края на всяко пътуване "Турс клуб" пуска анкетни карти, вкл. и кога да тръгва рейса от началната точка. И хората пишат, че предпочитат да тръгват следобед, за да преминават Истанбул в късните часове на денонощието, когато задръстванията са много по-малки. Въпреки това "Турс клуб" пуска рейсовете от сутринта да пътуват и съответно задръстванията на мегаполиса са им в кърпа вързани. Та въобще някой чете ли ги тези карти, се питам?!

Но хотелът, почивката и цената й  компенсираха тези дребни, типично български препятствия.

Общи условия

Активация на акаунт