Птичи гърди

  • 22 490
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 631
Била съм и пациент - с дискова херния съм. Пратиха ме на операция преди 5 години а тогава бях на 22, а и професията ми е тежичка - работех като рехабилитатор в центъра за инвалиди в София. Не искам да я хваля, ( а все пак аз разбирам от тези неща) но нито ме оперираха и цялата бременност ми мина без проблем и сега съм добре- ходя един път в седмицата да плувам и съм забравила, че имам дискова херния (до преди това повярвайте ми първо си носех таза под мишница и второ се напикавах - без майтап).
А от престоя ми там при нея идваха деца със всякакъв вид гръбначни деформитети та всъщност това ми направи впечатление даже исках да се уча при нея, нооооооооо бебето ми беше вече направено и така и не успях.

# 16
Също ти  препоръчам г-жа Тренкова , няма да сбъркаш като отидеш при нея   наистина си разбира от работа , също така прави чудеса  в рамските на възможностите си

# 17
Здравейте . Малко ми е неудобно да пиша за порблема на сина ми точно тук ,тъйкато той не е на 2или 3 години ,а на 15 и има птичи гръден кош . искам да разбера дали има възможност да се коригира този проблем без операция . От скоро сина ми забеляза своя проблем и той му се превърна в комплекс . почна да ходи на фитнес от половин година и сега ще се записва на плуване . Моля ви ,посъветвайте ме какво да правя!

# 18
  • Мнения: 3 698
Здравей,
на моя много добра приятелка бебчето се роди с вдлъбнат гръден кош.Таткото и бабата имат същата вдлъбнатина.Ходиха наскоро до Горна Баня, но бебчо е още мъничък и са им казали само да го наблюдават за сега.Приятелката ми каза, че с всички лекари с които е споделяла са й препоръчвали плуване за детенцето.Естествено зависи от степента на деформация.
Аз също бих ти препоръчала да направите консултация с ортопедите в Горна Баня.Желая ви всичко добро!

# 19
  • Мнения: 1 858

Аз също бих ти препоръчала да направите консултация с ортопедите в Горна Баня.Желая ви всичко добро!


Аз ти препоръчвам същото! В Горна баня са едни от най-добрите специалисти в България. Моята първа братовчедка (която в момента е на 7 годинки) миналото лято претърпя там 2 операции и има още май 3. Искам да ти кажа, че на по това, което постигнаха за сега съдя, че са много добри специалисти. Няма да сгрешиш ако му направите на детето поне една консултация.

# 20
Здравейте, аз съм на 22 години . Имам птичи гърди но до 10 годишна възраст гръдния ми кош е бил нормален ,изкривяването се е полчило с течение на времето . Погледната в профил изглежда наистина ужасно . Може ли на 22 годишна възраст да се вземат някакви мерки колкото и крайни да са те   -гимнастика, операция или е изпуснато времето в което е трябвало да се направи. В последно време този проблем ми се отразва много зле ,вече се комплексирах. Ако някой може да ме посъветва какво да правя или да ми даде координати на специалисти ще съм много благодарна .

# 21
  • Мнения: 1 858
Здравей! Смятам, че за операция не е късно но това го казвам от позицията на обикновен човек. Ще те посъветвам да се консултираш с някой от клиниката в Горна баня в София. Както казах по-напред в темата там са много добри специалисти. Пожелавам ти успех!

# 22
  • Мнения: 189
Дъщеря ми има такъв проблем, но с възрастта се оправя. Тя е на 6.5, но ходи на плуване и от това много се оправиха гърдичките. Иначе ходихме в Горна баня в ортопедията, дадоха ни едни като презрамки с които да я стягаме, за да се приберат гърдите, но тя така се травмираше, че реших да не ги слагам. Сега от плуването има голям ефект, почти не са се прибрали.

# 23
Искам да попитам дали спането има значение ,защото ми бяха казали ,че при този проблем трябва да се спи по корем или по гръв ,а в никакъв случай на страни

# 24
Здрасти! Наистина желателно е да се спи по гръб или по корем  и то на права и по твърда повърхнина матрака е подходящ. Аз избягвам да лятам на страни  спя по корем защото ми казаха че така гръдните кости се притискат но това при мен не дава никакви резултати.

# 25
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
...той ни каза, че единствения начин е операция...

 - "Птичи гърди" е един от характерните белези на "Туберкулиновия Миазъм" - термина е Хомеопатичен, и отразява предразположеност към заболявания на белите дробове и горните дихателни пътища, но не непременно.
 - Обикновено се унаследява, в мн. редки случаи е придобит.
 - Лекува се с Индивидуалното за всеки отделен случай, противо-Туберкулиново Хомеопатично лекарство  smile3529

# 26
  • Мнения: 1 858
Това е мой цитат ако не се лъжа. Прав си за това, че отразява предразположеност към белодроби заболявания! Сина ми е с "птичи гърди" и с Муковисцидоза. Не мога да кажа обаче дали така се е родил (с птичи гърди) или деформацията е придобита в следствие на множеството изарани пневмонии и бронхити.
Искам да те попитам дали си хомеопат и ако да можеш ли да ни помогнеш с информация или както и да е?

# 27
Здравейте! Искам да попитам в случай, че изкривяването е придобито ,а от голямо значение при мен е възраста -22г. можели с фитнес и плуване  да се преодолее проблема  и възможно ли е да продължавам да се изкривявам?Чувала съм , че костите  подлежат на изменения до 26 г. Ходих на ортопед но той почти нищо не ми каза  newsm78освен да правя упражнения които да натоварват гръдните мусколи и да кача килограми.

# 28
  • Мнения: 1 271
извинявам се  Embarassed но как точно изглежда това изкривяване птичи гърди - напред ли е изпъкнал гръдния кош - предварително благодаря за инфото  bouquet

# 29
  • Мнения: 1 858
Да изпъкнал остър. Поне при нас е така, абе прилича на птичи гърди

Общи условия

Активация на акаунт