Доминикана , Бразилия или Бали

  • 2 469
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,с приятеля ми обмисляме екзотична почивка през зимния период за по-дълго,и не знам коя да избера.Не съм била нито в Доминикана ,нито Бразилия и Бали,ходила съм на други места , но не и тези.Проявяваме интерес към точно тези.Понеже обмисляме престоя да бъде по-дълъг се притеснявам дали ще има какво да правим, не ни се лежи по цял ден на плажа.И другото което ме притеснява сигурността ни като чужденци.Четох доста противоположни мнения.Моля ,който ги е посетил за мнение.Благодаря предварително на всички newsm03 newsm03 newsm03 newsm03 newsm03 newsm03 Simple Smile

# 1
  • Мнения: 4 335
Навсякъде има какво да се прави, аз мога да изкарам година в Бразилия без да стъпя на плаж и без да повтарям, само пари да има. Всъщност от 10 г живея в Бразилия и още не съм видял и половината неща, които са ми интересни. Все пак вие си решавате какво искате да правите, Бали и Доминикана са острови, а Бразилия е половин континент.
За сигурността, ако се вземат предпазни мерки всичко ще е ок, ама ако не желаете да вземате предпазни мерки, в Бали е най-безопасно. В Доминикана има най-малко какво да се прави, ако не искате плаж.

# 2
  • Мнения: 5
Благодаря за отговора  Simple Smile А между Сао Пауло и Рио , къде е по-добре ? Какво имате в предвид под предпазни мерки? Моля ви разкажете ми малко повече.

# 3
  • Мнения: 4 335
За туризъм Рио разбира се, в Сао Пауло няма много смисъл да се ходи, ако не сте по работа там.
То е писано много, общо взето внимавате като в голям космопитен град, а не като в швейцарско село. Не демонстрирайте богатство, бижута, скъпа техника, не носете много пари в брой с вас, наблягайте на картите и 50тина реала за такси. Не ходете по места, които изглеждат много зле или много безлюдни. Ако местни ви кажат да не минавате отнякъде, ги слушайте. Ако въпреки всичко ви спрат и ви заплашат с оръжие си давате всичко и не се правите на отворени. Това е.
Иначе в Бразилия има всичко, освен ледове, зима и много високи планини. Разбира се разстоянията са огромни.
Колко време е "за по-дълго"? Бали и Доминикана са места за по седмица, освен ако обикаляте и по съседните острови, примерно Ява, Сингапур, Куба.

# 4
  • Мнения: 5
За по-дълго 1-2 месеца.Информацията ми е полезна,благодаря.Гледах обзаведени апартаменти,струват ми се доста скъпи или явно не търся на правилното място.Мислим сами да си организираме всичко,досега така сме процедирали.

# 5
  • Мнения: 4 335
А, да, скъпичко е, а Рио е най-скъпо... Особено ако включва нова година или карнавала. То по-добре да останете месец на едно място и останалото време да обикаляте, но зависи как харесвате... Може би да питате собствениците за отстъпка, при положение, че седите повече време.
Мисля, че по принцип в Азия е най-евтино

# 6
  • София
  • Мнения: 1 676
Бях за 10 дни в Сао Пауло миналата година.  Blush Очарована съм. Искам пак Twisted Evil

# 7
  • София
  • Мнения: 350
Moni1000 в Бразилия още не съм ходила, но в Бали и Република Доминикана бях. Харесаха ми и двете, но Доминикана си е повече за почивка и мързел. В Бали има много за гледане, вкл. и съседния остров Ява. Повече подробности можеш да прочетеш в блога ми: http://diana-cacaotours.blogspot.bg/  Peace

# 8
  • Мнения: 943
Аз съм била и на трите. Точна така важно е какво се търси.Лежане и плаж или обратното?

# 9
  • Мнения: 5
Krasimor,обратното

# 10
  • Мнения: 5
Благодаря за мненията  newsm10

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Здравей !
Аз съм ходила в Доминиканската република и в Бразилия/Рио/. В Бали не съм била. Ако трябва да избирам бих избрала Бразилия отново. В ДР извън хотелите е голяма мизерия. А за Куба мислили ли сте? Преди 10 години бяхме там и с удоволствие бих ходила още, и още....

# 12
  • Мнения: 2 108
Запис за да ви чета

# 13
  • Мнения: 72
Здравейте, момичета!
Отдавна търся готин ритрийт за изтока и ми изникна една реклама за йога ритрийт в Бали. Проблема е, че изобщо не съм чувала агенцията, която организира почивката и се чудя как да я проверя до колко е надеждна. Ще съм благодарна за всякакви идеи и асистенция по въпроса дори.
#почивка #бали

Общи условия

Активация на акаунт