Препарати за съдомиялна - 9

  • 122 724
  • 737
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 3 328
Ползвам безфосфатните таблетки Cleffekt all in one и праха К класик на Кауфланд. Доволна съм от качеството на измиване. В съдомиялната слагам съдове от йенско стъкло /тави/ - измиват се. Ползвам програма с продължителност около 75 мин. на 55 °С.

# 196
  • Мнения: 960
Да се запиша.
С новата кухня ще пристигне и съдомиялна.
Хубавото е, че техниците ще ми проведат едно начално обучение за котлони, фурна и съдомиялна, но темите ще са ми от полза.
Приятен ден!

# 197
  • Таралежът е птица упорита - докато не го ритнеш, не излита...
  • Мнения: 9
Здравейте! Имам голяма съдомиялна Whirlpool (за 13 комплекта) от около две години. В началото експериментирах с препаратите (Finish, Somat,Gruen Green и пр.),докато не открих Fairy. В интерес на истината след Fairy platinum (за по- упорити замърсявания) и all in one (за не толковя брутално мръсни съдове) престанах да експериментирам. Тези капсули са най- доброто на пазара,миришат страхотно, измиват безупречно, нямам надраскани съдове, а вариантът Platinum поддържа и самата съдомиялна. Използвам сол на Лилд и гланц на Finish на най- ниска степен на подаване, защото въпреки режима 3в1 съдомиялната си изразходва и от тях. Надявям с да съм полезна със споделения опит.

# 198
  • Мнения: 173
Искам да си взема течен препарат за съдомиялна. Освен на Сомат и Медикс,  има ли на друга фирма?
А доволни ли сте от праха на ДМ, който е 10лв. Разтваря ли се добре?
А за кои таблетки на Лидл бяха негативните коментари, нали имало на 2 техни марки?
Благодаря ви много !

Последна редакция: нд, 23 апр 2017, 08:06 от Flower0912

# 199
  • Мнения: 306
Искам да си взема течен препарат за съдомиялна. Освен на Сомат и Медикс,  има ли на друга фирма?
А доволни ли сте от праха на ДМ, който е 10лв. Разтваря ли се добре?
А за кои таблетки на Лидл бяха негативните коментари, нали имало на 2 техни марки?
Благодаря ви много !

Относно праха на DM, ние сме много доволни. Ползваме него - измива добре, разтваря се и не остава никакви следи. Но всичко е индивидуално, защото е имало тук и не чак толкова хубави отзиви. За тази ниска цена - за нас е добър.

# 200
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Аз писах малко назад, че спрях да експериментирам и съм само с прах ДМ и течен Медикс.

# 201
  • Мнения: 407
Искам да споделя моя проблем.
От половин година ползвам съдомиялна. Използвам таблетките на Кауфланд. Доволна бях, но реших да пробвам един нов прах на А1 за съдомиялна. Може би седмица нямах никакъв проблем с него, но вчера когато приключи програмата на 70 градуса 1 час, съдовете бяха покрити с бял слой и освен това и цялата съдомиална е бяла, като покрита с котлен камък.

Дали е от препарата?

След това пуснах същите съдове с изпробваните таблетки, но не се измиха.

Какво да направя? Чакам мнения?

# 202
  • Мнения: 520
Ползваш ли гланц? На мен ми се е случвало нещо подобно, когато гланца ми е бил много намален. Другия вариант е да си сложила повече прах от необходимото. Зареди със сол и гланц и пробвай пак. Ако нищо от това не помогне, значи проблема е в праха.

# 203
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 026
Това не е от гланца  Peace
Принципно се получава от повече сол.

# 204
  • Мнения: 21
Здравейте! Знаете ли, дали ако ползвам течен препарат за съдомиялната и пускам с отложен старт, ще изтича препарата, докато започне програмата?

# 205
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 026
По принцип не би трябвало да изтича.

# 206
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Защо да изтича, нали отделението за препарат има капаче. То запушва както капсулата, така и течния. Отваря се по някое време.

# 207
  • Мнения: 226
И аз се записвам. Имам питане ... на пазара има таблетки, сол, течни препарати и т.н., обаче не ми е ясно всичко ли трябва да се ползва или мога да си избера само един продукт? Направи ми впечатление от коментарите, че някои от мамите комбинират. В момента съм с таблетки 3 в 1, ама миялната съм я пускала само 1 път за проба понеже другия месец се нанасяме. Та бихте ли ми дали информация за какво служат всичките препарати и възможно ли е да се ползва само 1 продукт? Мерси предварително Simple Smile

# 208
  • София
  • Мнения: 38 498
По принцип не би трябвало да изтича.

Обаче моят течен изтича. С Беко съм.

# 209
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 684
И аз съм с Беко и не изтича.

Тони, прочети първа страница на тази тема и ще ти се изясни :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=958946;topicrefid=4

Общи условия

Активация на акаунт