Отказ на полет, закупен от trip.bg, и връщане на парите

  • 1 735
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте!

Имам закупен полет от trip.bg за САЩ, но вече не мога да пътувам на избраните дати. Излиза доста скъпо да сменям датите, затова се чудя дали не мога да се откажа от полета, но да намеря някакъв начин, чрез който да ми върнат парите от trip.bg. (при отказ на полета не подлежа на връщане на сумата)

На някой случвало ли му се е да му върнат парите за закупен самолетен билет, и ако да - моля за информация относно казуса - какво наложи връщането и как стана то (моля възможно най-подробно).

Благодаря!
Иван

# 1
  • Мнения: 35 968
медицинско свидетелство, в което изрично пише, че не можете да летите поради здравословен проблем до колкото знам е основание да ви бъдат върнати парите

# 2
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте!

Имам закупен полет от trip.bg за САЩ, но вече не мога да пътувам на избраните дати. Излиза доста скъпо да сменям датите, затова се чудя дали не мога да се откажа от полета, но да намеря някакъв начин, чрез който да ми върнат парите от trip.bg. (при отказ на полета не подлежа на връщане на сумата)

На някой случвало ли му се е да му върнат парите за закупен самолетен билет, и ако да - моля за информация относно казуса - какво наложи връщането и как стана то (моля възможно най-подробно).

Благодаря!
Иван

Цитираната trip.bg по всяка вероятност няма вече отношение да ви помогне. Могат да сътрудничат  ако попълните формата им за тази цел.
Освен наказателните такси от компанията, ще имате такива и от агенцията.

Но като цяло всичко зависи от резервираната класа/тарифата и условията на авиокомпанията. Проучихте ли ги ?
В повечето случаи най-евтините и билети от промоции са non-refundable/не се връщат/.
Има варианти при които се възстановяват само летищни такси/при икономичната/.
Висока класа е възможно да има опция анулиране.

Ако не цялата сума, проверете условията и колкото вземете ще е нещо...

Другият въпрос е дали имате  Застраховка за анулация на самолетен билет. Сигурно не, защото иначе нямаше да търсите помощ. При това положение дори заболяване няма да помогне.

# 3
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
Здравейте!

Имам закупен полет от trip.bg за САЩ, но вече не мога да пътувам на избраните дати. Излиза доста скъпо да сменям датите, затова се чудя дали не мога да се откажа от полета, но да намеря някакъв начин, чрез който да ми върнат парите от trip.bg. (при отказ на полета не подлежа на връщане на сумата)

На някой случвало ли му се е да му върнат парите за закупен самолетен билет, и ако да - моля за информация относно казуса - какво наложи връщането и как стана то (моля възможно най-подробно).

Благодаря!
Иван

Здравейте, няма такъв вариант. Закупувайки билета вие сте се съгласили с определени условия на авиокомпанията. Няма вариант за предоговаряне. Или летите, или сменяте със съответните глоби, или анулирате и получавате дребна сума обратно.

# 4
  • Мнения: 5
Здравейте!

Благодаря за отговорите!
Днес получих мейл от trip.bg

Отказ на полет:
Възвръщаеми данъци в случай на анулиране
Възвръщаема сума на пасажер:   115,28 €
Цена за анулиране Trip.bg:   19,99 €
Възвръщаема сума:   В рамките на 30 работни дни след като авиокомпанията одобри анулирането.
Срок за анулиране:   преди вашето заминаване.

Бихме желали да ви информираме, че вашата резервация остава непроменена. Общата цена - ако решите да направите промяната - сега е 251,16 €. Тази сума се равнява на глоба от 180,00 €, 51,17 € - разлика в тарифата на авиокомпанията, и 19,99 € - нашата такса обслужване. Моля имайте предвид, че общата цена за промяна на вашата резервация може да се промени в зависимост от наличието на свободни места.

Също така, бихме искали да Ви уведомим, че не е възможно билета да се използва от друг пасажер.

Обща цена в случай на промяна:   251,16 €

Общо взето - или анулиране и ми връщат 95 Евро от 570 платени, или доплащам 251 Евро, за да си сменя датата за връщане за по-кратък престой...

# 5
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
Точно така е. Това са правилата на авиокомпаниите. Агенцията просто ги спазва, няма друг избор.

Общи условия

Активация на акаунт