Интериорен и екстериорен стил по аматьорски -53

  • 118 910
  • 740
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 678
clevermary   ,занималнята ми е с ламперия.Получи се много светло и приятно,самата ламперия не изолира,под нея сме сложили фибран  newsm78 мисля че беше.Поставя се бързо,лесно и чисто,ние викахме майстор,но преспокойно можеше и мъжа ми да се справи без проблем.
 В събота мога да ти я щракна,да видиш как стои цялостно.
Да, ще ти бъда много благодарна да видя как стои. Всъщност не се изразих правилно за изолацията, ние имаме отвън такава, имах предвид евентуално по-малко шумна музика от съседа диване, избягване на майстори. И под нея ще се сложи фибран. Но за себе си не съм решила дали искам, друг е въпроса дали ще се преборя. Ще чакам снимката.

# 451
  • Варна
  • Мнения: 4 057
В момента съм на тема Антре и търсих актуална тема, но не намерих. Искам да си измисля мебелите и да ги поръчам и затова търся идеи. Има ли такава тема, ако някой знае ще съм благодарна.
дай размери, а най-добре снимка. Какво харесваш като стил и какво ти е необходимо. Имаш ли вграден гардероб и т.н.

# 452
  • Sofia
  • Мнения: 291
Като споменахте антре....ако в антрето е паркет, а не гранитогрес дали ще е голяма драма? За мокрите обувки ще направя място да се слагат да не са директно на паркета, а при влизане така или иначе винаги бършем с парцал....

Някой има ли ламинат/паркет в антрето и проблем ли е?

# 453
  • София
  • Мнения: 5 477
clevermary   ,занималнята ми е с ламперия.Получи се много светло и приятно,самата ламперия не изолира,под нея сме сложили фибран  newsm78 мисля че беше.Поставя се бързо,лесно и чисто,ние викахме майстор,но преспокойно можеше и мъжа ми да се справи без проблем.
 В събота мога да ти я щракна,да видиш как стои цялостно.
Да, ще ти бъда много благодарна да видя как стои. Всъщност не се изразих правилно за изолацията, ние имаме отвън такава, имах предвид евентуално по-малко шумна музика от съседа диване, избягване на майстори. И под нея ще се сложи фибран. Но за себе си не съм решила дали искам, друг е въпроса дали ще се преборя. Ще чакам снимката.
Ще снимам,но в събота.
Иначе честно да ти кажа за детска стая бих избрала тапети или някакъв топъл цвят латекс.По уютно ми се струва.Иначе пак казвам,че ламперията си я харесвам.Ще я видиш.

2016,не бих сложила паркет,колкото и да се бърше,какъвто и да е паркета,мисля че ще се понадуе в един момент.

# 454
  • Мнения: 1 678
Като споменахте антре....ако в антрето е паркет, а не гранитогрес дали ще е голяма драма? За мокрите обувки ще направя място да се слагат да не са директно на паркета, а при влизане така или иначе винаги бършем с парцал....

Някой има ли ламинат/паркет в антрето и проблем ли е?
Ние сме с ламинат в антрето - коридор и в кухнята вече 10-тина години, няма проблем. Ако ме изпреварят моите хора с мокрите си обувки , бърша ламината. Не се е надул.

# 455
# 456
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Като споменахте антре....ако в антрето е паркет, а не гранитогрес дали ще е голяма драма? За мокрите обувки ще направя място да се слагат да не са директно на паркета, а при влизане така или иначе винаги бършем с парцал....

Някой има ли ламинат/паркет в антрето и проблем ли е?
Ние сме с ламинат в антрето - коридор и в кухнята вече 10-тина години, няма проблем. Ако ме изпреварят моите хора с мокрите си обувки , бърша ламината. Не се е надул.

И ние бяхме с ламинат в България, а също и тук, в квартирата. Мокрите обувки се събуваха и слагаха в килера, а ламината се забърсва и готово. Никакви повреди или надуване.

# 457
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
И ние сме с ламинат навсякъде. Пред входната врата имам едно малко "килимче-изтривалка" 80 х 80, на което стоят обувките, не сме имали проблем.

# 458
  • Мнения: 6 294
Здравейте, ще помоля и аз за малко помощ.

Стената над този диван ми седи много празна. Диванът е дълъг 220 см и нямам нито толкова голяма картина (около 160 см), нито много на брой по-малки. Мислех за снимки, но не им е там мястото, аз поне не го усещам... За над камината също нямам идеи, но предполагам като сложим нещо на сената на дивана, може и да не се наложи да мисля и за там newsm78
Скрит текст:
Последно се замислих да направим нещо такова, но не намирам подходящ тапет, че килимът е на цветя...
Скрит текст:
или
Скрит текст:

Трябват ми и някакви възглавнички за дивана ако сте мяркали нещо подходящо, ще се радвам да споделите Blush

Другият ми проблем са завесите. Мнооого си ги харесвам и тъкмо ги сложих и напаснах със столчетата, когато купихме килимите (любов от пръв поглед са ми, но ми беше много трудно да се преборя с ММ, който като ги купихме и сложихме, след пробата на 6 други килима преди това, с които се опита да ми замаже очите, попита: "Е сега най-накрая доволна ли си?!"), та сега те и седалките на столчетата се бият с него. Чудя се с какви да ги сменя или да ги оставя така newsm78. Пробвах средно тъмно сиви завеси, но не ми харесаха. Чудя се дали да взема изчистени бежови като тези
http://www.ikea.bg/textiles/Curtains-and-blinds/Curtains/16711/17842/
Мога да пробвам освен с по-светло сиво, но ме притеснява, че тънкото перденце леко бежавее newsm78
http://www.ikea.bg/textiles/Curtains-and-blinds/Curtains/62766/91142/


Ето така седяха сивите
Скрит текст:

Сега е така
Скрит текст:

Килимчетата  са еднакви под двете маси.

И последно питане. Мислите ли, че фототапетите са демоде newsm78 Чудя се в едната спалня. която е в различен стил от останалата част от апартамента да сложам такъв НАД леглото:

Скрит текст:

Ужасно дълъг стана поста, но ако на някой му се занимава да коментира и помогне, ще съм благодарна за съветите bouquet

Повече снимки има тук:
https://photos.google.com/share/AF1QipNLqfiGxCpW5EFA6yndYt49Bfo3 … YbWxoYWwyYnRhZnRR

П.П. Понеже по-рано се коментираха "протрити" килимчета, ето на този бяхме се спрели, но като го сложихме за проба се отказахме, че нещо бозаво ставаше. Много го харесвах и него
Скрит текст:


Последна редакция: чт, 02 фев 2017, 12:09 от drago_2008

# 459
  • Мнения: 1 522
drago килима от къде ти е който е под масата ?

# 460
  • Мнения: 6 294
drago килима от къде ти е който е под масата ?
Има го на две места на една и съща цена се продава препоръчителна от вносителя http://www.kilimia.com/2016/novini/novi_kilimi2016 и https://www.aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=49&pid=111073&sgid=49. Този ми е под холната масичка, а под трапезната е 200/290 см по спомен около 575.00 лв беше някъде. Води се Argentum рози синьо-лила моят, но го има и в още 2 разцветки.

Последна редакция: чт, 02 фев 2017, 12:04 от drago_2008

# 461
  • Мнения: 2 157
drago_2008, първият вариант (в златно) ми харесва повече и мисля, че ще се вързва стилово с камината, но не и в яркото златно, което е на картинката. По-скоро нещо в бронзовата гама.
Честно да ти кажа, седалките на столчетата едвам ги виждам на втората снимка. Сегашните пердета имат някаква шарка май? Някак си изчистените стари пердета ми изглеждат по-добре. Бежови пердета не мисля, че ще седят както трябва. Цялата стая ще започне да бледнее, а е добре да има някакъв контраст в цветовете.
За фототапета - май не им е минала чак модата (виждала съм някакви скорошни изпълнения), но аз лично съм против. Изглежда ми пресилено и изкуствено. По-добре вземете картина с подобно изображение. Има принтирани, в рамка. Виждала съм в @Home, но не знам колко големи ти трябват.

Иначе не мога да отворя линка със снимките.

# 462
  • Мнения: 6 294
emerald_eyes, сега вече трябва да се отваря линка към албума. Завесите са бежови с очертания на рози, такава е и дамаската на столчетата.

Не съм се спряла на конкретно тези тапети показани за декор с дивани, а по-скоро на идеята, но НЕ мога да харесам подходящи за нашето помещение, за да осъществя този замисъл Whistling

Последна редакция: чт, 02 фев 2017, 11:57 от drago_2008

# 463
  • Мнения: 2 157
Вече се вижда албумът. Peace
Имаш прекрасен дом. Влюбих се в малките плочки в кухнята! Heart Eyes

След като разгледах снимките - сегашното перде ми харесва в комбинация със столовете. Не съм вече сигурна за килима обаче. Някак си той ми "бяга" от останалата стая. Thinking

# 464
  • Мнения: 6 294
Мерси Hug
Ами още малко като поседят най-много да им свикна, а на пролет с ММ имаме споразумение да навиваме килима, за да си се радва на паркета  Joy. Отначало без килима под трапезната маса всичко беше ОК, ама е леко студен пода, защото отдолу са гаражите. Честно ако знаех, че тръбите на парното ще топлят така приятно и през паркета, щяхме да навием навсякъде подово и тогава нямаше да имаме такава нужда от килимчета Laughing
Имам и детска стая да нареждам и балкона за игра към нея, но към средата на месеца ще мога и с тях да се похваля. И за там ще ми трябва килимче, че двете които имам няма да паснат като размер и стил...

Общи условия

Активация на акаунт