Гласуване за Книга на 2016 година

  • 17 885
  • 182
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
От темата за номинации: Номинации за книга на 2016 г. напред с 4 и повече точки се класираха следните книги:

Аз още броя дните   Георги Бърдаров   9
Лисицата   Галин Никифоров   9
Баба праща поздрави и се извинява   Фредрик Бакман   7
Къщата на духовете   Исабел Алиенде   7
Сянката на вятъра   Карлос Руис Сафон   7
Тайната история   Дона Тарт   7
Три ябълки паднаха от небето   Нарине Абгарян   7
Момичето от влака   Паула Хоукинс   6
Пайнс   Блейк Крауч   5
Щиглецът   Дона Тарт   5
11/22/1963   Стивън Кинг   4
Бежанци   Весела Ляхова   4
Песен за огън и лед   Дж. Р. Р. Мартин   4
Устоите на земята   Кен Фолет   4
Човек на име Уве   Фредрик Бакман   4
Човекът, който не беше убиец   Юрт и Русенфелт   4


Имаме право на три гласа.
Сега при гласуването отпада условието да сме чели книгата през изминаващата година.
Да изберем най-интересната книга, която някои са чели през 2016 година.

# 1
  • Мнения: 24 351
Гласувах за Трите ябълки, Уве и Аз още броя дните Peace

# 2
  • Мнения: 5 358
Гласувах и аз. Бях се притеснила, че ще се издъня с една единствена прочетена книга в анкетата Laughing

# 3
  • Мнения: 24 351
Аз и трите съм ги чела през 2016г.
Но прави впечатление, че отново/ за поредна година/ Стивън Кинг води Whistling

# 4
  • София
  • Мнения: 4 899
От класиралите се книги съм прочела едва три, но и за трите дадох глас, тъй като са много хубави.
Останалите ще си ги отбележа, особено двете с 9 точки; радващо е, че са на български автори.

# 5
  • Мнения: 14 309
Гласувах и аз. Лиляна, благодаря за труда, който полагаш.

# 6
  • Мнения: 11 479
Шест книги съм прочела от номинираните; гласувах за 3 от тях.

# 7
  • Мнения: 811
Тъй като не съм чела никоя гласувам само за книгата на Стивън Кинг , тъй като се утвърди като любим мой автор

# 8
  • Мнения: 6 508
Гласувах и аз .
От списъка съм прочела 9 книги,гласувах за три от тях,като две бяха и в моите номинации.

# 9
  • Мнения: 5 358
Г-жа Рамацоти, това е едва началото. Толкова много гласове има да се дават, че Кинг като нищо ще е извън фаворитите.

# 10
  • Мнения: 46 520
От моите номинации само една влезе.
Освен за нея, давам глас и за "Къщата на духовете"  Heart Eyes

Последна редакция: пн, 02 яну 2017, 23:49 от Не се сърди, човече

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 13 492
Чакам да видя коя ще стане книга на годината. От изброените нито една не съм чела.

# 12
  • Мнения: 4 690
От мен глас за две, четени през 2016 - "Сянката на вятъра" (номинирана и от мен)  и "Три ябълки паднаха от небето", и отдавна четена, но вечна любимка - "Къщата на духовете".

# 13
  • Мнения: 1 107
Прочела съм 6 от изброените, 6 са ми в листата за четене, към останалите не проявявам интерес. Гласувах за Лисицата(беше в моята класация), Сянката на вятъра (четох я миналата година, но ми е много любима) и Тайната история (много се чудих дали да я сложа в моята класация, но в крайна сметка трилогията Къщата на духовете я измести. Затова сега давам гласа си за Дона).

Въпреки че книгата на Кинг ми е много любима и гласувах две години за нея, бих се издразнила ако пак спечели, признавам си Blush Това от друга страна показва колко харесвана е и как набира все повече почитатели.
Много ще се израдвам ако спечели бг автор.

По между другото не мисля, че е уместно да гласуваш за книги, които изобщо не си чел. Няма как оценката ти да е адекватна и коректна. Така си мисля аз, поправете ме ако греша.

# 14
  • Мнения: 15 033
Малка част от книгите съм чела, а от тях само една заслужава да е победител, така че няма да се възползвам от другите си два гласа Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт