Паспорт на дете.

  • 2 265
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 413
Трябва да вадим паспорт на детето. Аз съм с постоянен адрес Варна, настоящ Русе. Бащата е с постоянен и настоящ Русе. Предполагам, че детето се води на моите адреси. Във Варна ли трябва да ходим или може и по адрес на бащата?

Благодаря предварително за отговорите

# 1
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Трябва да вадим паспорт на детето. Аз съм с постоянен адрес Варна, настоящ Русе. Бащата е с постоянен и настоящ Русе. Предполагам, че детето се води на моите адреси. Във Варна ли трябва да ходим или може и по адрес на бащата?

Благодаря предварително за отговорите


детето не се прехвърля автоматично на ничии адреси  Peace

вижте на кой адрес сте го записали при раждането и го прехвърлете на този, който ви е най-удобен сега  Peace

# 2
  • Мнения: 4 413
При раждането ходих в община Русе, за да я запиша тук. Казаха ми, че детето се води автоматично на адреса на майката. Казаха ми, че ако искам да сменя адрес на дете, ставало автоматично, като си сменя и моя  ooooh! Тогава оставих нещата така.

За еднократна помощ при раждане съм подавала документи във Варна. От тамошната община само ми извадиха документ за свързаност с дъщеря ми. Нищо повече не съм правила по нейните адреси.

# 3
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
излъгали са те, но това не е важно   Peace

детето ми се води на адреса на баща си, след година баща му смени адреса си, но детето се е водило още няколко години на стария адрес  Blush само, моят адрес е в друг град Blush

сменихме и неговия адрес, когато преиздавахме паспорта му Peace

# 4
  • Мнения: 2 480
Трябва да вадим паспорт на детето. Аз съм с постоянен адрес Варна, настоящ Русе. Бащата е с постоянен и настоящ Русе. Предполагам, че детето се води на моите адреси. Във Варна ли трябва да ходим или може и по адрес на бащата?

Благодаря предварително за отговорите
По лична карта съм във Варна, бащата - София. Имам настоящ в София, детето ни е родено в София. Паспорта трябваше да го вадим във Варна.
Така че, ст. Добри, никой не е излъгал Деската.

# 5
  • Мнения: 4 413
Ясно, значи единия вариант е да ходим във Варна, а другия да сменя адреса на детето и да е с адреса на бащата.

Благодаря

# 6
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
не е вярно, че детето трябва задължително да е регистрирано на адреса на майката  Peace
вече обясних откъде знам, че е така.

вадите паспорта във Варна, защото сте записали детето на адреса си във Варна  Peace 

# 7
  • Мнения: 2 480
не е вярно, че детето трябва задължително да е регистрирано на адреса на майката  Peace
вече обясних откъде знам, че е така.

вадите паспорта във Варна, защото сте записали детето на адреса си във Варна  Peace 


Crazy Добре  Peace
Тук въобще не става въпрос за това. Няма как да върнем времето назад, когато детето е записвано на въпросния адрес. Свършен факт. Деската пита, в сегашното положение, къде трябва да се издаде паспорта.
Ама ти си говориш твоите си....

Последна редакция: вт, 10 яну 2017, 11:00 от commala

# 8
  • Мнения: 19 689
Тъй като раждах скоро, да си кажа и аз Simple Smile По адрес се водех във Варна и, въпреки че актът за раждане на детето беше от София, автоматично адресната му регистрация беше на моя адрес, тоест Варна. За целта или трябваше да ходя до там заедно с бащата и детето, или да сменя адреса. Смених ги, защото иначе щеше да е лудница Crazy

Адресът на бащата си беше в София.

# 9
  • Мнения: 4 413
Момичета, благодаря много за отговорите. Разбрах какво трябва да направя, бяхте ми много полезни.

Ще сменим адреса на детето най-вероятно, ако ни домързи да пътуваме. Иначе не е проблем и във Варна да правим документи, така или иначе баба и дядо се радват на гости винаги  Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 19 689
Само не забравяй, че трябва и тримата да сте там  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 413
Да да, това ясно. Благодаря все пак.

# 12
  • Мнения: 1 806
Аз да питам / извинявам се, ако е коментирано/- Възможно ли е да се извади лична карта на дете / не паспорт/- преди навършване на 14 години. Благодаря

# 13
  • Мнения: 1 122
Аз да питам / извинявам се, ако е коментирано/- Възможно ли е да се извади лична карта на дете / не паспорт/- преди навършване на 14 години. Благодаря
Издаване на лична карта

Общи условия

Активация на акаунт