Математически турнири - 43

  • 99 384
  • 733
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Математически турнири - 42

К А Л Е Н Д А Р Е Н    П Л А Н
на състезанията по математика, информатика, информационни технологии и
математическа лингвистика през учебната 2016/2017 година


Библиотека със задачи от национални и международни състезания

Математика за всеки - задачи от математически състезания

Информация за състезания и олимпиади по математика

Да учим математика

Задачи от популярни математически състезания

Българският сайт за математика

И още задачи...

Математически турнир " Черноризец Храбър"

Математически турнир " Иван Салабашев"

Математическо състезание " Хитър Петър" - Габрово

Математически турнир " Академик Кирил Попов" - Шумен

Съюз на математиците в България

МОН - олимпиади и състезания

Съвети за състезатели по математика на всякаква възраст:

-Не решавайте трудни задачи в деня преди състезанието;

- Ако задачата ви се стори позната, бъдете особено внимателни, за да не се подведете по повърхностни аналогии;

- Номерата на задачите не винаги съответстват на трудността. Решавайте първо лесните задачи;

- Ако правилата разрешават, задължително излезте в почивка (до тоалетната) поне веднъж, дори да сте готови с всичко. Когато се върнете, прочетете пак условието и решението на всяка задача;

- Стойте до края. Борете се за всяка точка. Записвайте на беловата дори и частични постижения и отговори;

- Някои задачи ще ви се удадат веднага, а може би някои не (тях ще наричаме "трудни"). Именно трудните задачи ще ви помогнат да победите тези, които се отказват, когато не намерят сигурен подход. Упорствайте и намерете решението. По това победителите се отличават от масата.

- Ако дадена задача не ви се удава, прочетете пак условието. Представяйте си нещата образно. Помислете малко дали не сте срещали някъде подобна задача. Не отделяйте повече от 40 минути на дадена задача. Опитайте друга. Хапнете шоколад. Ако дълго време нямате напредък, отидете до тоалетната. Освежете се. Много решения са измислени след разходка до тоалетната (естествено това не значи да стоите в тоалетната в очакване на решение)

Добре дошли! Simple Smile




# 1
  • София
  • Мнения: 30 251
В колко часа ви казаха, че децата трябва да се яват пред училищата (за ЕК)? На нас ни казаха 10:15ч. най-късно.

# 2
  • Мнения: 8 330
Не успях да се включа в старата тема Simple Smile
Така че, първо успех на децата утре на ЕК.

Иначе и аз съм стресната от изнесените бланки в другите държави.
ЕК е международно състезание и поне 50% от задачите съвпадат. Тоест специално за 4 клас е важно информацията да не изтича. Аз видях цели тестове снимани. Както и суми за който могат да се купят отговори.
Та се чудя утре при нас как ще се развият нещата.

# 3
  • Мнения: 1 988
В регламента пише, че в 10:30 децата трябва да са заели местата си.

# 4
  • Мнения: 6 957
Не успях да се включа в старата тема Simple Smile
Така че, първо успех на децата утре на ЕК.

Иначе и аз съм стресната от изнесените бланки в другите държави.
ЕК е международно състезание и поне 50% от задачите съвпадат. Тоест специално за 4 клас е важно информацията да не изтича. Аз видях цели тестове снимани. Както и суми за който могат да се купят отговори.
Та се чудя утре при нас как ще се развият нещата.
Според мен тази година 4 клас ще е съвсем различен от темите на ЕК. Пък и не е чак толкова важно това ЕК, поне за София. Има съвсем малък принос към бала за СМГ. А и подготвените деца ще сбъркат максимум 3 задачи, което са около 6т. към бала от 500. Та този 1% едва ли някой го притеснява.

# 5
  • София
  • Мнения: 30 251
В регламента пише, че в 10:30 децата трябва да са заели местата си.
Мерси! Peace

Къде ги виждате тези бланки, аз търся от любопитство и нищо не намирам. Надявам се детето да не се притеснява и да реши всичко, което може.

# 6
  • Мнения: 58
И според мен тази година задачите за 4 клас ще бъдат изцяло и само български и няма да имат нищо общо със задачите, давани в чужбина. За Варна също не е особено важно, защото точките, които носи са сравнително малко.

Защо ги търсите, ще ги дадете на децата ли?

# 7
  • София
  • Мнения: 30 251
Скрит текст:
И според мен тази година задачите за 4 клас ще бъдат изцяло и само български и няма да имат нищо общо със задачите, давани в чужбина. За Варна също не е особено важно, защото точките, които носи са сравнително малко.
Защо ги търсите, ще ги дадете на децата ли?
Синът ми е първи клас. Отговори и задачи за първи клас не виждам да са изтекли т.е. нас не ни касае. Интересуваше ме за по-големите класове какво са дали в други страни и утре ще погледна задачите от БГ, за да сравня като типове задачи. От чисто любопитство го правя. Дали в различните д-ви типовете задачи са еднакви или са коренно различни.

Тепърва прохождам в образователната с-ма, сблъсквам се с новости, олимпиади и т.н. и чета всякаква информация.

# 8
  • Мнения: 48 126
Не съм търсила и не бих дала на детето

# 9
  • София
  • Мнения: 1 724
Благодаря за новата тема.
Дъщеря ми няма ученическа карта.
Нужна ли е и ако да - дали да й дам международния паспорт? Обаче, ако го загуби... newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 30 251
Аз не бих дала изобщо, а на етап първи клас пък съвсем. Той тепърва започва да събира опит, да изгражда свой стил на поведение на олимпиади, на решаване на задачи, на разпределение на време и даването на готови задачи ще е пагубно.

# 11
  • Мнения: 6 957
Благодаря за новата тема.
Дъщеря ми няма ученическа карта.
Нужна ли е и ако да - дали да й дам международния паспорт? Обаче, ако го загуби... newsm78
Нужна е само за 4 клас. Може бележник вместо лична карта.
Не съм търсила и не бих дала на детето
И аз. Не виждам никакъв смисъл.

# 12
  • Мнения: X
Не съм търсила и не бих дала на детето
И аз. Не виждам никакъв смисъл.
Но има хора, които биха видели. Мисля, че ме разбирате.
А ако задачите за четвърти клас са съвсем различни, изниква въпросът защо се случва това?
Не можеше ли четвъртокласниците да си участват като всички техни връстници от други държави без състезанието да бъде намесвано в приема в МГ? Или е много важно Сава Гроздев да е навсякъде и затова е оправдано една състезателна тема да бъде подменена изцяло?

# 13
  • Мнения: 9 973
Бясна съм!В СМГ ги записах и вместо № 79 са ги писали № 49
Проблем има ли?
А и че по някакъв късмет са в 1 стая  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 48 126
Аз разбрах и мислех да пиша повече, но се отказах
Нещата започват да добиват чудовищни размери

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт