Не мога да се отърва от колита - 2 тема

  • 16 974
  • 89
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 944
Да, ясно ми е аз затова сега не ходя по лекари. Говоря за случая от преди да забременея, тогава като ме гледа гастроентеролог само това ми изписа и нищо не каза. И дори ме убеждаваше, че проблем няма при мен, едва ли не си внушавам.

# 76
  • Мнения: 11 744
Нямам никаква идея защо се е случило така с теб.
Досега без лекарства не са ме изпращали. Винаги с болки съм била и съм пиела минимум по 45 дни хапчета, по-често 2 месеца и още около месец след това все някакви за храносмилането, газогонни и т.н. А болки съм имала и по 3-4 месеца понякога.

# 77
  • София
  • Мнения: 1 365
Бях при д-р Доротея Станчева. Да, възпалението на червата може да се види на ехограф, малко трудно, но се вижда, реално най-добрата диагноза е с гастро- или колоноскопия.
Ами изписа ми за 1 месец нексиум, ксанацид, спазмомен, ензи мил и пробиотик вая. За мен това е огромно количество лекарства, но до колкото разбрах, сериозното е нексиум, другите са един вид помощни.
Една приятелка казва, че да, докато ги пия всичко ще ми е наред, но после пак ще се заповторят нещата, особено при стрес, а аз съм много нервен човек, пък и не се храня здравословно, въпреки че изключвам пържено, мазно, пикантно, алкохол, както и посъветва лекарката.
Чувала съм, че жълтия кантарион действа много добре при възпалителни процеси в храносмилателната система, освен това и успокоява нервите. Но не е подходящ за бременни и кърмачки, някой пробвал ли е?

# 78
  • Мнения: 11 744
Отразява се добре, ако не пиеш други лекарства. Има свойствата да намалява действието на доста групи лекарства.
Като цяло лечението е еднотипно при всички и се изписват по 4-5 неща. Ензими за храносмилане, 1 на протонна помпа, като Нексиум, пробиотик, нещо за газовете, чат пат цинарикс. Това какво ще се случи след като изпише хапчетата, не е меродавно за всички. При мен също се е случвало, както е писала приятелката ти, но не всеки път.  Диетата е много важна в случая и тя лекува. Понякога съм правила по-дълъг курс на лечение и след хапчетата на протонна помпа съм карала само на добавките и режим на хранене, докато се успокоят нещата.

# 79
  • Мнения: 944
Merelenda, какъв режим на хранене правиш при такива ситуации?

# 80
  • Мнения: 11 744
Ям това, което стомаха понася. Няма правило и определена диета. Нещо ако не ти дразни и ти понася добре, независимо какво е, хапваш него.

# 81
  • Мнения: 944
Ясно, значи трябва да забележа кое как ми понася... Напоследък забелязвам, че като вечерям към 17:30-18ч и се чувствам по-добре вечер.

# 82
  • Мнения: 11 744
Точно така. Не смесвай много храни и ще усетиш.
На някои хора млечни не им понасят, а други нямат проблем да си ги хапват. Други не могат никакви пресни зеленчуци да ядат, а при трети няма проблем с тях.
На мен по едно време ми понасяше само варен и печен картоф, препечен бял хляб, сок на компот от кайсия и чат-пат изкиснато в топла вода сирене. Само с тези храни нямах типичните болки в червата , особено след хранене, киселини и дразнене на гастрита, а понякога и премаляване преди хранене.
Някои хора се чувстват ок хапвайки пилешко, зеленчуци, препечен хляб, ориз, а имат проблем само с бобови храни и по-тежки меса.
Ще усетиш сама.
Аааа, желирани десертчета действат добре. Може да се желира мляко с плодове, компоти, или просто да се консумира желатин. Прави филм и успокоява и черва и стомах. Вместо еспумизан Wink

# 83
  • Мнения: 944
Благодаря за полезната информация. Това за желатина не го знаех. Ще се възползвам:blush:

# 84
  • София
  • Мнения: 1 365
Взела си едно тефтерче и си записвам кога какво съм яла, защото бързо забравям. Така най-лесно можеш да си проследиш кое как ти действа, въпреки че има вероятност веднъж да нямаш реакция от дадена храна, друг път да те съсипе, има и други фактори, които са от значение. При мен примерно има значение дали дрехите ме стягат, дънките са ми просто непоносими за носене, уж са мой размер, но като седя усещам как ще почне да ме присвива, най-често болките ми се появяват късния следобед - привечер и докато не легна - няма оправяне.
Направо не мога да повярвам как някои хора карат главно на мазно и пържено и им няма нищо...

# 85
  • Мнения: 944
И при мен има значение дали ми стяга нещо на корема. Затова и спрях да ходя с дънки. Аз мислех, че е заради диастазата, която имам и заради пъпната херния, все пак затова и корема ми е доста по-голям и отпуснат от преди и мисля, че затова и ми е доста некомфортно и после чак се издувам и ме боли.

# 86
  • Мнения: 490
здравейте моите симптоми са гадене,подуване на стомаха,трудно изхождане,оригвания,газове,обложен език и сухота в устата ,казаха ми ,че имам раздразнено дебело черво/гледаха ме на ехограф само/ но мен ме съмнява това да е проблема има ли някой със същите симптоми като моите

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Не ти ли изписаха нещо и за стомаха? Гадене,оригване,обложен език...това е гастрит.От него често се получава и запек.

# 88
  • Мнения: 490
така ли ами сухотата дали може и тя да е от това изписаха ми лактафлор опти и газдеп

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ами опитай.Ако не помогне,пак иди на лекар.
Киселини(кисели оригвания) имаш ли?

Общи условия

Активация на акаунт