АГ-гр.Русе

  • 129 081
  • 727
  •   1
Отговори
# 90
Здравейте,
Мислех си, че поне в Ескулап нещата са по-наред, отколкото в АГ-то, но след това, което чета и след това, което аз преживях в родното АГ бих посъветвала всички бъдещи майчета: Ако имате тази възможност -не раждайте в Русе.
Моите патила в русенският АГ комплекс започнаха на 07.08. миналата година. Постъпих в патологията, бременна в началото на осмия с близнаци, защото бебетата изоставаха, без контракции или каквито и да било признаци за предстоящо раждане. Трябваше само да направят няколко вливания. Прие ме д-р Велков. Противно на всякаква логика, човека на два пъти ме бръкна, при това страшно грубо, първо да видел каква е ситуацията, а вторият път -защото забравил да вземе секрет. От този момент нататък корема доста стабилно почна да ме боли. След това ме смъкнаха на видеозон, където д-р Минчева 40 мин. стабилно ми притиска корема, защото не можела да измери бебетата /в последствие се оказа, че се е отлепила плацентата от това мерене/.  Два часа, след като постъпих в АГ вече бях с контракции, за които нито една от двете акушерки, които следяха тоновете на бебетата и които видяха контракциите на записа, не счете за необходимо да уведоми лекарите. Пуснаха ми една системка и нещата горе-долу се нормализираха. Към 5 сутринта обаче ми изтекоха водите. Събудих дежурната акушерка, която ми обясни, че сигурно си внушавам и просто имам някакво течение, и че след малко ще дойде да види за какво става въпрос. Дойде към 6 и 30 и чак тогава уведоми дежурните лекари.Те пък решиха, че трябва да задържат ситуацията 12 часа, за да ми поставят нещо, което било за белите дробчета на бебетата. Пропуснах да кажа, че ми е правен серклаж и че никой не махна серклажният конец. Когато най-после към 8 сутринта решиха, че все пак май трябва да раждам, конеца вече хубаво ме беше срязал.
Смъкнаха ме в Изото, защото нямах документите, необходими за раждане. И пак не махнаха конеца още час. Когато най-после се сетиха за него, вече така ме беше нарязал, че на всяка контракция ми идеше да пищя. За мой "късмет" израждащият лекар отново беше д-р Велков. Появяваше се на 30 мин. и пак изчезваше на някъде. При едно от появяванията му казах, че имам напъни, но той естествено не ми повярва и пак изчезна. След 5 минути родих първото бебе на леглото, в присъствието само на 1 акушерка, която се побърка жената- мене и второто бебе, което трябва да се роди ли да гледа или това, дето вече се беше родило. Второто вече се роди на магарето, отново без лекар. Той самият се появи малко по-късно и взе да ме оглежда какво имам за кърпене. Второто бебе обаче не изплака, когато се роди. Акушерката го шляпа, обвдишва и какво ли още не, но то така и не започна да диша. На третата-четвъртата минута жената направо взе да моли доктора да го види, а той най-невъзмутимо и отговори: "Спокойно, бе, след малко ще дойдат детските. Те ще го видят." Появи се детската сестра на ИЗО-то грабна бебето, както е голичко и изчезна. Върна се след 15 минути. Най-дългите и най-страшните 15 минути в живота ми, през които вече бях отписала второто бебче. Започна с думите "Живо е". Нищо друго не исках да чуя в този момент, освен тези две думи.
Патилата ми не свършиха до тук. Трябваше и да ме зашият. Имах едно единствено външно шевче. В момента, в които си мислех, че всичко вече е свършило, докторът каза да викнат анестезиолог. Попитах за какво му е, а той ми отговори:" Ами шийката на матката виси през влагалището". Та с две малки, недоносени бебета, такъв кърпеж падна..... Не знам колко вътрешни конеца имам, но като падаха броях възелчетата. След 12-тото спрях да ги броя. Отделно се оказа, че докато съм била под упойка ми е правен и кюритаж, за които никой не благоволи да ми каже. Видях го после в епикризата.
С бебетата минахме през големи перипетии, докато оцелеят. От отлепената плацента са вадели съсиреци от нослета, от трахеи и от къде ли още не. Бяха на апаратно дишане, после дълго бяха в кувьози, лежахме много в "Дом майка и дете". Сега, слава Богу, всичко вече е зад гърба ни. Бебчетата ми са живи и здрави, въпреки намесата на русенските акушер-гинеколози.
Та моят съвет е : Ако имате възможност -не раждайте в Русе

# 91
  • Мнения: 15
Здравей Мирка,
Това, което си преживяла в АГ Русе е един  кошмар, който сигурна съм никога няма да забравиш. Радостта от всичко е живите и здрави дечица. Твоят случай доказва още веднъж, че в АГ Русе работят бадна некадърници.
Искам да те помоля да ми пишеш на личния адрес: aneta_stoyanova@abv.bg
Група жени сме решили да направим всичко възможно русенки да получаваме качествена медицинска помощ, особено когато даваме живот.

Моля те пиши!

# 92
  • Мнения: 49
Здравейте,
Съвсем скоро и на мен ми предстой раждане на първата ми дългоочаквана рожба. С интерес започнах четенето на темата, но докато стигнах до края косите ми настръхнаха. Моля се всички, на които им предстой досег с АГ - Русе да имат щастието да попаднат на хора и да излязат от там живи, здрави и невредими.
Съвсем скоро разбрах, че в АГ-то е настъпила някаква промяна относно ражданята там - плащат се някакви пари на болницата и отделно на анестезиолог /не, че преди не са се плащали, но сега били регламентирани/. Отворих страницата на МБАЛ - Русе, да прочета пише ли нещо по този въпрос
http://www.mbal.rousse.bg/index.php?option=com_content&task= … 58&Itemid=158
Който я отвори може да прочете безбройните хвалебствия. БРАВО!  Whistling

Ако някоя маминка минава по тежкия родилен път през АГ-то и може да сподели свойте скорошни преживявания, ще бъда много благодарна.







 

# 93
  • Мнения: 14 133
epita  за цените е най-добре да отидеш да питаш в самото АГ. От последните мнения става ясно, че все още е желателно, да не кажа задължително да ангажираш доктор за раждането, за да си по-спокойна за теб и бебчо. Аз работя с д-р Зарзаланов. Раждах нормално преди почти 4год. и си бяхме вкъщи с бебо още на 3-тия ден. Не ми е взел и стотинка, защото вдигнах кръвно няколко дни преди термина и се наложи да ме прибере по спешност да предизвиква.Въпросния д-рВелков ме изписа преди да са изтекли задължителните 48часа за наблюдение, от което моят доктор едва не припадна от смях  Joy
Лека бременост и раждане!!!!   bouquet

# 94
  • Мнения: 772
искрено се надявам да няма повече майки които да се оплакават от обслужването в аг.и двата пъти в които ми се е налагало да постъпвам там не мога да се оплача от персонала.може би е просто късмет защото много негативни мнения чета напоследък.ако е вярно докторите просто са за #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 95
преди по-малко от месец родих в АГ-Русе. Изключително съм доволна от отношението на целия персонал към мен и дъщеричката ми
Съгласна съм напълно и при мен отношението на сестрите и докторите беше много човешко  но безпаричието наистина е основната причина за мизерията.

# 96
  • Русе
  • Мнения: 856
Преди месец и половина раждах в АГ- то.Бях с уговорка при др.Христова - много съм доволна от нея и направеното ми секцио.
Плаща се 200лв. на болницата за доктор,който идва извън работно време да те изражда.
Не съм доволна от детските сестри  с изключение на една пълничка с очила.Всички други са много груби.

# 97
  • Мнения: 49
Благодаря на всички майчици за споделените съвети. Каточели е най-добре да се насоча към определен доктор, поне за по-голямо мое спокойствие. Виждам, че макар и малко, но има майки който не са останали с лоши спомени от там, дано и аз да съм сред тях.
Радвам се, че има такъв форум където можеш да попитш и да получиш съвет за всичко, което те притеснява.  bouquet

# 98
За раждане вАГ-Русе,ако си извикаш лекар се плаща 200 лева,а за акушерка 100 лева.Става въпрос,ако не са на работа в момента.Това всичко е официално прието,а ако не ангажираш никого не се плаща.И отношението на персонала не е толкова лошо.Колкото до условиата са задоволителни за тази стара сграда. Laughing ooooh! baby_neutral

# 99
  • Мнения: 603
Родих в АГ-Русе. Няма да се повтори. Ако трябва на Луната ще отида, пак няма да раждам там.
Аз и бебка сме добре. В смисъл самото раждане не беше кой знай какво, но обстановката е ужасяваща. Една жена до мен почна да ражда на леглото (а й казаха - ще родиш утре сутринта), а бебка "се роди" със счупена ключица. Още кънти в главата ми звука от удара на детето в желязната тава, която подложиха под мен при раждането.

# 100
  • Мнения: 1 735
Родих в АГ-Русе. Няма да се повтори. Ако трябва на Луната ще отида, пак няма да раждам там.
Аз и бебка сме добре. В смисъл самото раждане не беше кой знай какво, но обстановката е ужасяваща. Една жена до мен почна да ражда на леглото (а й казаха - ще родиш утре сутринта), а бебка "се роди" със счупена ключица. Още кънти в главата ми звука от удара на детето в желязната тава, която подложиха под мен при раждането.

Истина  ли е това? Наистина ли ги мързи да  поемат малкото беззащитно бебе в ръце?
Определено не са наред тези хора!  #Crazy

# 101
  • Мнения: 117
Родих в АГ - Русе
И ако  ми се наложи пак там ще родя!
Какво са виновни медицинските работници за порутената сграда?
Там отиваме за да раждаме, а не за удобства!
Всеки си прави такива в къщи, но никой не може да роди там!
Родих секцио.  24 часа имаше човек до мен.
Пари на никого не съм дала, получавам учителска заплата и предпочитам да  я харча за детето си !
Единствените ми лоши спомени са от санитарките <не от всички>. Но имали желаещи да са на тяхно място  newsm78
БЛАГОДАРЯ ВИ МИЛИ ХОРА РАБОТЕЩИ ТАМ  ЗА РАДОСТА КОЯТО СПОДЕЛИХТЕ С МЕН!   bouquet

# 102
  • Мнения: 79
Здравейте майчета!Преди 10 дни родих в Ескулап и съм много доволна ,родих секцио и се възстанових за 24 часа. По време на самата операция имаше около 5-6 човека, които се грижеха за мен и докторка ,2 сестри ,които поеха бебенцето ми. Благодаря на доктор Шишкова и на анестезиолога доктор Лефтеров ,който също е много важен .Доста мислих къде да родя, понеже имам опит от АГ и се радвам ,че тук сред вас намерих правилното решение.Благодаря ви . Heart Eyes

# 103
  • Мнения: 1 735
Родих в АГ - Русе
И ако  ми се наложи пак там ще родя!
Какво са виновни медицинските работници за порутената сграда?
Там отиваме за да раждаме, а не за удобства!
Всеки си прави такива в къщи, но никой не може да роди там!
Родих секцио.  24 часа имаше човек до мен.
Пари на никого не съм дала, получавам учителска заплата и предпочитам да  я харча за детето си !
Единствените ми лоши спомени са от санитарките <не от всички>. Но имали желаещи да са на тяхно място  newsm78
БЛАГОДАРЯ ВИ МИЛИ ХОРА РАБОТЕЩИ ТАМ  ЗА РАДОСТА КОЯТО СПОДЕЛИХТЕ С МЕН!   bouquet

Мило момиче, никой не говори и не претендира за сградата. Въпросът е в отношението.
Разбира се, че там работят и много добри специалсти, но има и такива ,на които можеш да бъдеш щастлива, че не си попаднала! Просто шанс...  Rolling Eyes
Също така, това че отиваш да раждаш, не означава че не си човек и че нямаш право на удобства.  Wink
И не е вярно, че никой не може да роди вкъщи.В много държави това вече е най-добрата практика-с медицинско лице и линейка отпред разбира се. В БГ това не е законно, но се надяваме и това да преборим рано или късно.
А раждането в болница е практика от 40-50 год. само!!!
Малко се отклоних с това, въпросът е че ако ние не си потърсим правата ,никой няма да ни ги даде наготово. А именно правото на човешко и нормално отношение,каквото заслужава всяка жена ,която дава живот!   bouquet

# 104
  • Мнения: 15
Скъпа mergo,
Мнението ти за АГ Русе е ВПЕЧАТЛЯВАЩО! Нека твоето раждане да е на хаерлия! Нека всяка една жена влязла в АГ Русе излиза с толкова положително отношение както теб. Това означава, че откакто я има петицията за повишаване качеството на медицинските услуги в АГ Русе, нещата в АГ Русе се случват към по-добро за пациентката. Peace
А колкото да санитарките, всеки си избира професията, според квалификацията си!  И е длъжен да я упражнява отговорно! Затова не ги съжалявам, но и не мога и не искам да съм на тяхното място.
И аз се обръщам към ония мили хора от АГ Русе, помогнали на mergo  да остане с толкова добри впечатления - САМО ТАКА, МИЛИ ХОРА, ТОВА Е ВЕРНИЯТ ПЪТ ДА ПРЕВЪРНЕТЕ АГ РУСЕ В ПРЕДПОЧИТАНО РЕНОМИРАНО ЛЕЧЕБНО ЗАВЕДЕНИЕ!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт