АГ-гр.Русе

  • 129 118
  • 727
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 820
Zdr skupi maiki !Nqkoq ot vas 6te moje li da mi kaje kakvo 6te trqbva da si vzema za rodilnoto?Tova mi e parvo rajdane i ni6to nz.Ako nqkoq znae 6te moje li da mi napi6e?6te sam vi mn blagodarna Praynig Wink

Ами следните неща, поне според мен:
-лична карта, изследвания от ЖК, копие от ЛК на мъжа ти; амбулаторен картон; копие от акта за граждански брак
-2 нощници; чехли - сухи и за баня; кърпи; тоал.принадлежности; еднократно бельо; превръзки за бременни; свещички Профенид; помпа за кърма; подплънки за кърма, сутиен за кърмачки, чорапи, химикал (тефтерче), чаша, лъжица, мокри кърпи, мобилен телефон, зарядно, фотоапарат, пари
- за бебето - памперси, мокри кърпи, пудра, сапун

 май за това се сещам  newsm78
Леко раждане!

# 301
Здравейте всички майки и бъдещи майки  Grinning Имах намерение да раждам в частната клиника в Русе,но ми казаха че ражденето там е 1000 лв.  Sad а не мога да си го позволя!Бихте ли ми дали съвет в родилното при кого да родя и Д-р Симеон Симеонов добър ли е?Засега при него си ходя от 3 години и съм доволна но не знам при него ли да родя!!!Моля ви пишете ми на имейла ми : bockin_88@abv.bg  baby_neutral baby_neutral baby_neutral

# 302
  • Мнения: 820
Здравейте всички майки и бъдещи майки  Grinning Имах намерение да раждам в частната клиника в Русе,но ми казаха че ражденето там е 1000 лв.  Sad а не мога да си го позволя!Бихте ли ми дали съвет в родилното при кого да родя и Д-р Симеон Симеонов добър ли е?Засега при него си ходя от 3 години и съм доволна но не знам при него ли да родя!!!Моля ви пишете ми на имейла ми : bockin_88@abv.bg  baby_neutral baby_neutral baby_neutral

Д-р Симеонов не работи в АГ.

# 303
  • Мнения: 758
д-р Симеонов се пенсионира, но предполагам че срещу заплащане може да дойде.
Щом ходиш при него можеш направо да го попиташ. Ако ти откаже тогава питай пак Simple Smile

# 304
  • Мнения: 4
здравейте,момичета.аз съм в 36 г.седмица и все по-често се замислям да раждам в Тутракан.чух доста добри нещ Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyesа за докторите там.интересува ме колко струва раждането/секцио/,при условие ,че съм осигурена
моля ви ,помагайте,че не ми остава никакво време...................
благодаря.....

# 305
Blagodarq ti mn!  Simple Smile Wink DAno vsi4ko mine normalno Praynig

# 306
  • Мнения: 471
аз родих на 06.01
ето актуален списък че много неща ми носиха допълнително

За МАМА
- л. карта!
-телефон + зарядно;
-сапун + сапуниерка;
-Тоалетна хартия - поне 2 ролки;
-хавлия - голяма за баня;
-- хавлия малка - за ръце; за гърди;
-вода
- нещо за хапване;
- термометър - за да не ползваш техните;
-дамски превръзки за родилки- има едни мн хубави точно с/у родилното- поне 50 броя;
- пари- монети за ТВ- 3.50/24 4аса;
- 120 лв за упойка ако иската- слагат я след предварително плащане!
- помпа за кърма
- паста/четка за зъби
- шампоан- има баня ( след 4 дни престой.....)
- бивацин или оксикорд за шевовите;
- 2 нощници - по тънки че е мн топло там;
- чаша , вилица, лъжица


ЗА БЕБО
- пямперси по 8 на ден ( престой мин 3 дни )
- спирт 70 % за пъпчето
- пудра за пъпче - ТОПОЦИН
- мокри кърпички - 1 пакет (но голям че иначе се карат)
- Сапун бебешки
- Олио за бебето
- домакинска хартия - 2 ролки


Голяма част от нещата за бебето са според мен излишни особено домакинската ролка
но казват "от ХЕИ" ни казаха само с тва да си подсушаваме ръцете

# 307
  • Мнения: 758
Явно това е актуалния списък   newsm78  то много нещо искат тези хора бе, преди две години не беше така.
Както и да е единствено бих допълниля, че можеш да си вземеш бебешки мокри кърпички и за теб, защото (от личен опит) може да ти е некомфортно да се забърсваш с т.хартия.
Леко раждане

# 308
  • Мнения: 471
То ако имаш шевове те карат след всяко ходене до WC- да се миеш със сапун за да са мокри конците и да не ти дърпат много


А и да допълна ПРОФЕНИД СВЕЩИЧКИ- много облекчават болката
към 6 лева от всяка аптека

# 309
AZ SAM DOVOLNA OT PRESTOQ SI V AG RUSE I NE MISLQ 4E TRQBVA DA PLA6TAM NQKAKVI 1000 LV ZA 4ASTNA BOLNICA  KOQTO IMA CVETNI 4AR6AFI I VISOKOPLATENI LEKARI.DOVOLNA SAM KAKTO OT AKU6ER-GINEKOLOZITE TAKA I OT PEDIATRITE.NO NIKOGA NQMA DA ZABRAVQ I EDNA SESTRA VIDIMO NAI-MLADATA,KOQTO OBSLUJVA6E BEBENCATA,MISLQ 4E BE6E SISI BEKIROVA,ZARADI TOPLOTO I OTNO6ENIE KAKTO KAM MAIKITE,TAKA I KAM BEBENCATA.I TRQBVA DA VI KAJA 4E KOGATO TQ BE6E NA SMQNA VSI4KI MAIKI BQHME MNOGO SPOKOINI 4E BEBENCATA NI SA OBSLUJVANI KAKTO TRQBVA I NE PLA4AT.ISKRENO I BLAGODARIM!!!!

# 310
  • Мнения: 4 111
AZ SAM DOVOLNA OT PRESTOQ SI V AG RUSE I NE MISLQ 4E TRQBVA DA PLA6TAM NQKAKVI 1000 LV ZA 4ASTNA BOLNICA  KOQTO IMA CVETNI 4AR6AFI I VISOKOPLATENI LEKARI.DOVOLNA SAM KAKTO OT AKU6ER-GINEKOLOZITE TAKA I OT PEDIATRITE.NO NIKOGA NQMA DA ZABRAVQ I EDNA SESTRA VIDIMO NAI-MLADATA,KOQTO OBSLUJVA6E BEBENCATA,MISLQ 4E BE6E SISI BEKIROVA,ZARADI TOPLOTO I OTNO6ENIE KAKTO KAM MAIKITE,TAKA I KAM BEBENCATA.I TRQBVA DA VI KAJA 4E KOGATO TQ BE6E NA SMQNA VSI4KI MAIKI BQHME MNOGO SPOKOINI 4E BEBENCATA NI SA OBSLUJVANI KAKTO TRQBVA I NE PLA4AT.ISKRENO I BLAGODARIM!!!!


Аз пък в Ескулап не съм чакала определена сестра да бъде на смяна, че да бъда спокойна! Бях спокойна през цялото време Simple Smile

# 311
  • Мнения: 702
Такаа, дойде и моят ред да се разпиша тука.
Възмутена съм!От вси4ки невероятни специалисти, при които ходих!Все по 4астните им кабинети, за да съм сигурна 4е 6те ми обърнат внимание!Д-р Рудницки - моето моми4е ни6то ти яма, върви си лекувай хормоните!Д-р Дуваджиев - ни6то - изпо=иса ми дуфастон. Д-р Хуб4ев - ами, утре ела то се прави лапароскопия за два 4аса и после 6те те изпи6ем - без да ме попита каквото и да е за цялостното ми здравословно състояние, за алергии и т.н. Д-р Шишкова - добро отнояение, никаква компетентност!Три пъти ходих при нея, поне тя видя не6то, жалко 4е не позна!Мойто моми4е това е фоликул, не се притеснявай, бъди щастлива и си живей живота!
Реалната ситуация: извънмато4на бременност, която никой не видя!6тото са супер специалисти, със супер техника!Ми то 6те им извади о4ите, ама те не го забелязват!Сама си назна4их изследвания, сама си из4ислих в коя седмица съм/6-7г.с./, сама си поставих диагноза и сама се обадих на д-р Л.Бой4ев, който въпреки натоварения си график, все пак се оказа 4овек и ме прие. Евала!Не само на него, а и на вси4ки хора, които работят в АГ Тутракан!Ако не бяха бързата им намеса и истинския професионализъм, няма6е да съм между живите!
Веднага ми издаде направление, за спе6но приемане - не платих ни6то, на никого, нито 4ерпих, нито давах на сестри и санитарки!А вси4ки заслужават!Даже и санитарките!Направиха ми вси4ки изследвания, след това лапаро, след това ме изписаха и вси4ко бе6е като по у4ебник!Няма6е глупости, няма6е грубо отно6ение, което да те сма4ка о6те пове4е отколкото собствената ти мъка!Нямаяе го онова гадно мазно злобно: "Като си отваря краката не рева нали?"Независими 4е си омъжена или пък и да не си съвсем съзнателно сте искали дете. Абе какво да ви кажа хора - това в Русе не са лекари, не са специалисти, това са търговци, ама те поне добре да се справяха и с тази търговия!Това са хора от бялата мафия!Не им пука, не ги интересува!4удя се въоб6те как спят но6тем?!
бЛАГОДАРЯ НА ДОКТОР Л.БОЙ4ЕВ, Б.БОЙ4ЕВ, ПРЕСЛАВСКИ, ДИМОВА И ВСИ4КИ, СЕСТРИ И САНИТАРКИ, КОИТО СЕ ПОГРИЖИХА ЗА МЕН:)НЯМАМ ДУМИ!ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ НЕВЕРОЯТНИ СА!

# 312
Искам да кажа, че според мен в Русе почти няма добри специалисти. Има малко специалисти, но и те имат само частни кабинети, т.е. трябва да разполагаш с доста пари, за да не се притесняваш за здравето си и даже за живота си. Дано не ми се налага да родя в АГ Русе, защото само като погледна отвън ми става лошо, прилича ми на затвор. И това, което съм чувала за АГ Русе ме отвращава - отношение и компетенция. Аз родих преди 10м. в Сливен в МБАЛ "Хаджи Димитър" - болницата на Пенков. Това е частна болница и не съм платила 1 ст. Освен това акушер-гинеколожката, която ми води консултациите по време на бременността дойде да ме изражда без да съм я молила и без да й платя. Отделно всяка сутрин идваше да ме преглежда:кървене, шевове, гърди, матка и т.н. Донесоха бебето 9ч след раждането и постоянно беше при мен. Кърмех го когато си искам. Стаите са с по две легла и две съседни стаи имат една обща баня и тоалетна, но навсякъде блести от чистота. Навсякъде дограми, теракоти, щори и т.н. Имаше даже и през ноща чистачка и сто пъти влизаха да чистят. Никой не ми е предлагал да раждам с упойка и това за мен е голяма глупост. Болките са най-силни докато почне раждането, по време на самото раждане почти не изпитваш болка и чрез тази упойка вредиш на детето даже и на себе си, защото много по-трудно раждаш. И никой не ме е рязал предварително и затова имах само 2 шева и отделно самите конци бяха от тези дето сами падат и затова не се е налагало да ходя да ми ги махат. Сложиха ми упойка след като родих като почнаха да ме шият, но и за това не ми взеха пари. Всичко беше идеално. Списъкът, който ми дадоха за родилния дом беше много малък : доколкото се сещам 2 памперса за майката, 1 пакет памперс за бебето, 1 термометър, 1 глюкоза /но не ми взеха/, мокри кърпи за бебето, 2 шишета за бебето, 1 кутия NAN долу горе това беше. Друго каквото ти си прецениш си вземаш, но те не ти искат даже всичко което беше останало ни върнаха. Отношението им също беше много добре, така че ако ми се наложи пак бих родила пак там
или поне в Тутракан. Ако имате други въпроси можете да ми пишете.

# 313
  • Мнения: 471
Ако има някой поистрадал от ескулаб русе,
и има желание да пише!
В края на месеца  имам дело срещу тях за средна телесна повреда
(перфорация по време на кюртаж)

мами кажете, не мълчете!
не може тази касапница да продължава!

# 314
  • Мнения: 132
записвам се и почвам да ви чета

Общи условия

Активация на акаунт