Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 2

  • 208 322
  • 1 064
  •   2
Отговори
# 795
  • София
  • Мнения: 1 546
Благодаря ти, ще погледна. Но първо ми се искаше да се ориентирам евентуално за марка, вид, размери и от там да не се лутам много а направо да търся и поръчвам. То и с англ. съм на Вие но мъж ми ще помага. макар, че много ми се иска да направя покупките без него, че като почне да ме пита за кавао, защо и т.н. нямам много нерви за убеждаване.  Mr. Green просто действам.  Peace

# 796
  • Мнения: 16

Съхранявам храна в едни стъклени съдове на Пирекс, имам 2 и горе-долу ми вършат работа.

Не успях да намеря нищо на Пирекс освен капаци. Може ли малко повече инфо за тях?

# 797
  • Мнения: 6 713
Имаш предвид съд с капаци ли?
Аз имам 2 съда без капаци и горе-долу ми се събира остатък от храна, е 1 л. не е супер достатъчно,но ги ползвам. Какви са тези с капаците, може пък да има по-удобни от моите - моите се водят мерителни кани.
http://www.arc-international-cookware.com/sites/default/files/im … _measurejug1l.jpg

Сега и аз ги поразгледах - това ли имаш предвид?
http://www.arc-international-cookware.com/sites/default/files/im … dish_standard.jpg
доста удачно ми се вижда.

# 798
  • Мнения: 2 677
Такива със зелен капак бяха пускали преди в Била на някаква промоция с точки. Чак съжалявам, че си взех само един - много ми е удобен.

# 799
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
веднъж малко ми хвана ръжда едно тиганче, ами супер внимавам да не го намокря.

във въздуха също има влага и затова ти е ръждясало.
след като го почистиш, слагаш малко олио на една салфеткаи хубаво го натъркваш. после може да обереш излишната мазнина с друга салфетка. така не ръждясва.

стомана 18/0 ок ли е? newsm78

# 800
  • Мнения: 0
Аз ще си позволя да споделя малко от моя опит с тиганите, нещо което не срешнах нито тук, нито в първата част на темата. От години ползвам само метални тигани, включително за яйца, омлети, палачинки без никакво залепваме. Просто си има начин на "запечатване" на тигана. Първо го нагряваш празен, правиш му воден тест, след което слагаш мазнината(след което може напълно да се махне) и става незалепящ. Работи безотказно!!! Ето връзка нагледно как става http://www.youtube.com/watch?v=544maUkN09o. или напишете "how to make a stainless steel fry pan non stick" в чичо Google или Youtube има достатъчно материали. ...За чистенето пръскам с обезмаслител или медикс грил, оставам го за известно време и всичко си пада само. Стомана е все пак ..нищо му няма и е практически вечен особено ако е със сандвич дъно.
.... Ето и още връзки за тези, които са позабравили руския:)))
http://wholelifestylenutrition.com/videos/how-to-cook-on-season- … on-stick-surface/.....http://voices.yahoo.com/how-turn-stainless-steel-pan-into-nonstick-1928768.html

# 801
  • София
  • Мнения: 1 402
aum7, как се справя с палачинките?

# 802
  • Мнения: 16
Имаш предвид съд с капаци ли?
Аз имам 2 съда без капаци и горе-долу ми се събира остатък от храна, е 1 л. не е супер достатъчно,но ги ползвам. Какви са тези с капаците, може пък да има по-удобни от моите - моите се водят мерителни кани.
http://www.arc-international-cookware.com/sites/default/files/im … _measurejug1l.jpg

Сега и аз ги поразгледах - това ли имаш предвид?
http://www.arc-international-cookware.com/sites/default/files/im … dish_standard.jpg
доста удачно ми се вижда.

Имах предвид каквито и да е съдове на Пирех. Чичко Гугъл показва само това на български

http://apteka.framar.bg/30034060/%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BC% … -28-%D1%81%D0%BC-

Е и аз не търсих подробно де Simple Smile
Бих си поръчала нещо на тази марка ама  само от БГ сайт, че с чуждите езици  съм скарана.

# 803
  • Мнения: 0
Не залепя нищо, в това число и палачинки. Аз си правя повече от Американските, че някакси по ми допадат и нямам никакъв проблем. Тънкостта е да свикнеш на правилното нагряване и от там никакъв проблем.

# 804
  • Мнения: 0
Процедурата се прави всеки път след като се измие тигана и се ползва на ново. На същият принцип е и незалепващото покритие на чугунените съдове, така наречената патина, затова и при чугуна се препоръчва да не се мие с препарати за да не падне мазния слой. Това съгласете се не е много хигиенично и затова рядко използвам чугунени тигани макар, че имам няколко и гладки и оребрени тип грил.При загряване на сухо стоманата се разширява, поема мазнината след което де свива и става като стъкло. Отнема не повече от две минути да се нагрее преди да се омазни. Водния тест е важен, защото ако тигана се нагорещи прекомерно при сипването на мазнината ще загори и дъното ще стане кафяво, особено при масло, зехтин екстра върджин и други с по-ниска точка на горене. Аз не го правя всеки път, защото съм засякъл време (около 2  мин,) за което котлона ми на трета степен достига необходимата температура за конкретния тиган, след което сипвам мазнината, омазнявам и пак я махам и забърсвам с хартия от кухненската ролка. На клиповете, които съм качил по-горе много ясно и нагледно е показано.

# 805
  • София
  • Мнения: 1 402
аз бих пробвала, имам си стоманен на цептер, с дебело дъно; на клиповете нямаше пример с палачинки, изгледах и няколко допълнителни в нета; американските имат яйца и то в повече, затова ме съмнява, че палачинки без яйца ще се получат на стомана; гледала съм клипчета на сравнение межу незалепващ, стоманен и чугунен тиган - най-добри стават на чугунен; чугунът също има свой начин на почистване; ще пробвам въпреки всичко - на няколко места попадам на коментари от хора готвачи, които казват, че хората, които ползват незалепващи съдове не могат да готвят:) никога не е било уточнявано точно защо го казват, но тази техника със стоманения тиган повдига малко завесата Simple Smile благодаря за споделеното

# 806
  • Мнения: 0
Аз наистина споделям нещо, което знам от практически опит. Дал съм сума и пари за тефлони, керамики и всякакви други покрития(последно купих Silit profesional - 28" za blizo 190,00 лв.) и все имах проблеми. Може би защото съм мъж и ме домързява да ги чистя веднага след ползване после като взема да ги търкам все нещо пада от покритието. Стоманата само я напръскам с обезмаслител, пяна или препарат за грил и я оставам вечерта и на сутринта всичко пада. ...Кой можел да готви, кой не това по-скоро е въпрос на его и суета. Ние сме на този общ хал от "професионалисти" и "експерти". Важното е човек да е любопитен, да търси и да експериментира. Първият път като пробвах нагрях много тигана, сложих зехтин, загоря веднага. Това само ме амбицира гледах внимателно клипчетата за водния тест и видях нещо, което първият път не забелязах, че водата се трябва да се събере в една сфера ако се пръсне на много значи е прекалено горещ. Успех.

# 807
  • Мнения: 0
На това видео най-добре(поне за мен) е обяснен водния тест ---- http://www.youtube.com/watch?v=CB-SCA1reqE

Последна редакция: сб, 16 ное 2013, 14:40 от aum7

# 808
  • Мнения: 1 732
aum7, техниката , която си описал е сходна с тази за обработка на чугуна. Преди доста време бях пускала линк за стоманата на de Buyer с Mineral B Element. Тиганите им ги характеризират като незалепващи, а са стомана.  Mineral B Element е восъчно покритие, но така или иначе в клипчето, с което ги рекламираха, се показваше обработка с нагрято масло.  
 
Нещо интересно, наскоро попаднах и на нов вид чугуни / мисля, че бяха на Le Creuset- , които пък не се нуждаят от характерната им  (сложна ) поддръжка. Simple Smile

# 809
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Няма нищо ново в Le Creuset, просто са емайлирани и поради това отпада сложната поддръжка, като при "суровия" чугун, но и при тях стои въпросът с умението да боравиш с Т, в противен случай залепва.
Майка ми прави яйца, омлет и палачинки в стоманен тиган с двойно дъно, не залепва и стават наистина уникални, но при Цептера ѝ не се получава при положение, че реално разлика няма.
Лично аз моите съм ги отписала, за мен това са най-измислените съдове

Общи условия

Активация на акаунт