Има ли значение възрастта на родителите?

  • 55 021
  • 837
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 111
Тонка, това беше казано метафорично. Ясно е, че тук всеки си чеше езика. Но ако търсиш повод да се заядеш - проблемът си е изцяло твой.

# 91
  • Мнения: X
Защо обсъждаме 50 годишните родилки? Така или иначе те са изключение, не се срещат под път и над път, поне не и в България.

# 92
  • София
  • Мнения: 23 096
Но ако търсиш повод да се заядеш - проблемът си е изцяло твой.
Точно пък аз нямам цел заяждане заради каквото и да било. Надрастала съм отдавна подобни щения.  Peace

# 93
  • София
  • Мнения: 24 839
Ами за жалост живеем в много провинциална държава, в много провинциален регион, и само с клиширани разбирания и изрази боравим . Мерим се един друг, пък че взехме да си мерим и децата Grinning Нямаме свян и да съдим някой без да го познаваме. Кои сме ние да съдим кой какво и как решил да си живее живота?  Само като прочетеш тази тема и изводите не са особено приятни !
Хайде, ще кажеш, че в другите държави конкуренция няма  и никой с никого не се мери.
Там, като се видят, само се прегръщат и целуват!  Mr. Green

Има тема, има въпрос, за какво е цялата ти тирада, не мога да разбера? newsm78

Но, за да не излизам от темата- едно елементарно нещо има, което няма как да променим, каквото и да направим.
Здравето се влошава с годините, а пенсиите са ниски.
Като родиш късно, точно когато детето има нужда от повече средства за курсове и извънкласни, ти се пенсионираш, а и вече по- често изсипваш едни пари в аптеките.

На днешно време, хората мрат като мухи по на 60 години, нищо че официално средната продължителност "ПРИ РАЖДАНЕ" е 74.

# 94
  • Мнения: X
Абсурд, недей сега депресира темата с черни краски.

Пак казвам, 50 годишните родилки са рядкост, дай Боже да са с добри гени. 35-45 годишните са по-често явление, но възрастта за пенсия я вдигнаха, та пари за челядта ще има. Други доводи?

# 95
  • Мнения: 297
Тонка*, не знам ти какво очакваш от децата си (ако имаш такива), но аз не смятам, че те следва да се грижат за мен, защото съм ги родила. Ние сме си организирали нещата така, че ако (дай боже) доживеем до дълбоки старини и сме болни ще си имаме место в близкия до нас Старчески дом (не това, което много хора в БГ разбират по старчески дом).
Те ако искат могат да си живеят и на друг контитент, като ще е хубаво да ни се обаждат от време на време и да пием по нещо заедно

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 14 406
Всички мрат като мухи, пък средната продължителност 74, не знам как става, сигурно един-два процента избрани живеят по 180 години, също като заплатите у нас, дето 90% бачкали на минималната и два процента - за милиони.
Бай дъ уей, средната продължителност на живота на жените у нас е 78 години, не че е голяма разликата от 74, но 74 е общо за двата пола.

# 97
  • София
  • Мнения: 23 096
Тонка*, не знам ти какво очакваш от децата си (ако имаш такива), но аз не смятам, че те следва да се грижат за мен, защото съм ги родила. Н
О, не нацели човека!  Grinning На мнение съм, че не съм родила дете, за да ми бъде болногледач един ден. Дори и през 3 континента да живее, ще ми е достатъчно да знам, че е щастлива. За съжаление обаче, не всички разсъждават като мен и теб.  Wink

# 98
  • Мнения: 1 034
Майка ми ме е родила на 27, баща ми е бил на 34 и в училище и приятелския кръг бях с най- възрастните / и скучни от тогавашната ми гледна точка/ родители. Сега това е нещо нормално.
Но да има значение, най малкото с това което можеш да дадеш на детето си. Мъжа ми стана татко на 41 години и    осъзна че е трябвало да направи тази "страшна" крачка много по рано, защото можеше да има голям син/дъщеря, изгледан, подкрепа в живота и т.н.
Според мен колкото по рано - по добре/ е говорим над 20 години поне/.

# 99
  • Мнения: 3 789
Тонка*, не знам ти какво очакваш от децата си (ако имаш такива), но аз не смятам, че те следва да се грижат за мен, защото съм ги родила. Н
О, не нацели човека!  Grinning На мнение съм, че не съм родила дете, за да ми бъде болногледач един ден. Дори и през 3 континента да живее, ще ми е достатъчно да знам, че е щастлива. За съжаление обаче, не всички разсъждават като мен и теб.  Wink

Ох, и аз съм на същото мнение, ама за съжаление толкова мнгоо хора не са Sad
На 22 съм и се замислям за деца, искам, но ме е страх. А и още ми се "живее", искам да правя някакви неща, които няма да мога поради дефицит на време, ако имам дете.
И все си мисля, че имам време, хем искам и не мога да взема решение. Половинът ми е на 31 почти и вятър го вее на бял кон, иска да има деца, ама не си даваме зор. Май ще стане когато сме готови, не знам и аз.

Мисля че до 40 е окей, поне от моята гледна точка. Но наистина колкото по-рано, толкова по-добре.

# 100
  • Мнения: X
Божке, майка ми ме е родила на 29 години и никога не ми е изглеждала допотопна, скучна пък съвсем. Родителите ми бяха едни от малкото образовани, сравнено с тези на приятелите и съучениците ми. Начи честно да ви кажа, някои хора направо са се чудили какви кусури да намерят на родителите си.

# 101
  • Мнения: 297
Lana, твоят проблем има решение - малко скъпо, малко риск, но е все нещо - направи си стимулация на яйчниците и събери яйцата докато си /са млади. Има доста места където това се прави. След това ги замразяват и пазят, до момента когато решиш, че си готова. Не е най-доброто решение, струва пари, но ти дава време....

# 102
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Начи честно да ви кажа, някои хора направо са се чудили какви кусури да намерят на родителите си.
Анджък. Това мнение направо обобщава темата.

# 103
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ами за жалост живеем в много провинциална държава, в много провинциален регион, и само с клиширани разбирания и изрази боравим . Мерим се един друг, пък че взехме да си мерим и децата Grinning Нямаме свян и да съдим някой без да го познаваме. Кои сме ние да съдим кой какво и как решил да си живее живота?  Само като прочетеш тази тема и изводите не са особено приятни !
Хайде, ще кажеш, че в другите държави конкуренция няма  и никой с никого не се мери.
Там, като се видят, само се прегръщат и целуват!  Mr. Green


Има тема, има въпрос, за какво е цялата ти тирада, не мога да разбера? newsm78

Скрит текст:
Но, за да не излизам от темата- едно елементарно нещо има, което няма как да променим, каквото и да направим.
Здравето се влошава с годините, а пенсиите са ниски.
Като родиш късно, точно когато детето има нужда от повече средства за курсове и извънкласни, ти се пенсионираш, а и вече по- често изсипваш едни пари в аптеките.

На днешно време, хората мрат като мухи по на 60 години, нищо че официално средната продължителност "ПРИ РАЖДАНЕ" е 74.



Ай стига бе  Laughing
конкуренция в какво  Laughing да си мерят семействата , годините и кой е по-по  Whistling
Тук не се ровчат в чуждите  чаршафи  Simple Smile щом хората са си Ок с избора си  Grinning

Конкуренция в работата , кариерата , спорт , обучение да  Peace
И да като се видат хората се прегръщат ако са познати   Laughing Wink (без целувки)
Не познати се поздравяват , като хората тръгнали в Бг планините на излет (планинарите знаят)

# 104
  • Мнения: 1 034
Божке, майка ми ме е родила на 29 години и никога не ми е изглеждала допотопна, скучна пък съвсем. Родителите ми бяха едни от малкото образовани, сравнено с тези на приятелите и съучениците ми. Начи честно да ви кажа, някои хора направо са се чудили какви кусури да намерят на родителите си.


четеш избирателно
 / от тогавашната ми гледна точка/ . Сега това е нещо нормално.

Общи условия

Активация на акаунт