Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 17 окт. 2017, 15:20 ч.

Не го обичам вече!

• 39 916
  • 536
  •   2
Отговори
 Здравейте!
Тъй като няма с кого да говоря, реших да пиша тук. Имам час за психолог за другата седмица, но ми се иска да споделя и да се допитам до хора с повече опит. Може би случаят ми е тривиален....
Живея на семейни начала с бащата на двете ми деца от 10 години. Всичко уж е било наред през годините. Винаги аз съм разнообразявала връзката ни, винаги аз съм я носела на гърба си, но вече се уморих. Всъщност се уморих от около две години.Говорила съм с него много пъти, че трябва да съхраним любовта си, но нищо. Той се мобилизира за два дни и после все същото. Страх ме е от много неща...Задавам си много въпроси. Дали трябва да живея с него заради децата? Дали те пък от своя страна трябва да гледат хора, които живеят заедно без любов? Ако се разделим ще страдат ли? Колко време мога да живея с човек, който не обичам? Ако заживея с друг човек пак ли в един момент си отива любовта?
Благодаря на всички, които ще проявят интерес, ще споделят как е било при тях и ще се отзоват със съвет!

# 1
Само да попитам друг мъж има ли в картинката...

# 2
Предлагам да прочетеш съседната тема "Напуснах го" която може би е подобна на твоята

# 3
Да, има друг мъж в картинката от 4 месеца. С него общувам само виртуално. Но през това време още по- настоятелно исках да подобрим отношенията си без резултат.

# 4
Да, има друг мъж в картинката от 4 месеца. С него общувам само виртуално. Но през това време още по- настоятелно исках да подобрим отношенията си без резултат.

Благодаря ти за откровеността.

Това обаче звучи като да си на диета, а да ядеш само торти. Наличието на друг, с когото крадеш мигове, бягаш от рутината, задоволява ти емоционалните нужди, прави ти комплименти и те ухажва, но са ти спестени недостатъците му, само разширява пропастта между теб и мъжа ти.

Много са заблуждаващи виртуалните връзки и на твое място бих внимавала.

Ако си решила да напускаш мъжа си - помисли добре от практична гледна точка как ще се справяш. Финансово, в жилищно отношение, в грижа за децата. Когато решаваш тези проблеми, не разчитай на другия в сметките си.

Честно казано заради виртуална връзка не бих си скапала брака. Твърде много неизвестни има. Да, ще кажеш, че не е заради другия, а заради натрупани проблеми... Но в случая точно другият е катализатор.

# 5
За Интернет запознанство ли става въпрос, виждате ли се?

# 6
  • София
Провет , лично мое мнение , но не прави глупости подари заблуда .
Този човек зад монитора е същият като твоята половинка , само че ти все още не го знаеш , приключи отношение с този виртуален партньор , остани сама с мислите си , ако трябва изнеси се временно от жилището ви ( ако разбира се има къде да отидеш сама или с децата ) , започнете отначало с половинката ти , опитайте се да излизате само двамата , опитайте да сте отново гаджета и ще видиш как нещата ще придобият друг облик.

# 7
Определено виртуалният ти мъти главата.
Прекрати всякакви отношения с него докато не видиш накъде ще тръгне настоящата ти връзка.
Докато онзи те омайва ще виждаш мъжа си със съвсем различни очи.
Ако не се получи, и човекът до теб наистина отказва да работи по проблемите ви, тогава - когато вече си сама - потърси другия.

# 8
  • На Марс
...опитайте да сте отново гаджета и ще видиш как нещата ще придобият друг облик...

тази стратегия не сработва много много Simple Smile

# 9
 Rolling Eyesимам две деца на твоята възраст и сме полуживи с мъжът ми от проблеми,болести и грижи покрай децата.Как ли пък няма да мисля за връзки и ново начало..И как си представяш нещата-две страдащи деца изпитващи липсата на баща си,огромната промяна на която без никаква нужда ще ги подложиш и ти започваща като ученичка връзка с непознат за тях мъж на който хич не му пука за вашите проблеми .
И с новия нещата след много кратко време ще са като с мъжът ти че и по-зле,защото той няма да се съобразява с децата ти,няма да ги обича както баща им и да ги поставя преди себе си.

# 10
Може да звучи лексиконски, но може би просто ти е омръзнал начинът, по който те кара да се чувстваш, начинът по който те вижда..
.... и защото имаш нужда да се огледаш в чужди очи и да там да откриеш една красива и желана жена, ти търсиш...

Но все пак, той вижда това, което ти показваш или си показвала дълго време... и реагира на сигналите, които му подаваш

Може би и ти си спряла да го забелязваш...

# 11
Да оставиш мъжът с който живееш добре и спокойно, защото не ти е толкова интересен и вълнуващ като в първите години на връзката ви е абсолютна глупост за мен.

# 12
  • Бургас
Той се мобилизира за два дни и после все същото.
В какво се изразява тази "мобилизация"? Доколко си наясно с капацитета на мъжа ти да отговори на нуждите ти адекватно и продължително и с какво сегашното положение е различно отпреди, когато си намирала "любов"?  А ти защо не го обичаш вече? Казваш, че сте говорили много пъти,  че трябва да съхраните любовта си. А в какво на дела и жестове се е изразило това и от двете страни?

# 13
  • София
Не не не не. Недей да правиш глупости! Разводи, разделени деца, неделни татковци, самотна майка, стрес, стрес и мъка и тъга, заради неначесани тръпки и фейсбук чатове! Вземи се в ръце и я отрезви малко тая глава. Зарежи го тоя виртуалния, нещата ще станат само по-зле с него в картинката.

# 14
Бях в същото положение като теб. Опитвах се да съживя отношения, които отдавна бяха погубени. С времето разбрах, че няма абсолютно никакъв смисъл и това е невъзможно. Най-важното нещо е човек да се чувства щастлив и обичан, а не да прави компромиси със себе си. Децата са щастливи, когато родителите им са щастливи, няма значение дали са разделени или заедно.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт