8 клас - в крак със новите порядки и все още със догадки( със щот е поезия)

  • 81 595
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 21 455
Не да се правим, че не съществуват, а да не ставаме участници  в тях. Ако искате да си платите мястото, не питайте във форума. Питайте в училището.
Тук със сигурност има родители на деца, които са влезли по честния начин в изброените училища. Вероятно не им е станало приятно.

# 46
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Да си заравяме главите в пясъка, защото е по-лесно. За съжаление това е животът.

 Корупцията е нещо обратното на заравяне на главата в пясъка ли. Де да ги разбираме ние тез неща от живота. Дет цяла година си скъсахме задника да решаваме, да подкрепяме, да четем. Има и такъв живот Ева Николова.
  
 По въпроса - не ни удостои с информация, защо точно трябва да се премести детето. И не питаме от любопиство. А за да диференцираме какво точно търсите , да не би да ви се предложи нещо неподходящо.
В сайта на РУО София не намерих информация за свободни места, обаче намерих регистър на училищата. Всяко училище с адрес и телефон. Може да направиш запитване по телефона

Последна редакция: ср, 25 окт 2017, 20:59 от A m b e r

# 47
  • Мнения: 2 817
Дами,

когато буквално е застрашено здравето на Вашето дете /да не употребявам по-силни думи/, не мисля, че бихте се спряли пред каквото и да е.
Както и да е, ще търся информация.

Благодаря все пак за мненията.

# 48
  • Мнения: 21 455
Ти не спомена, че търсиш решение на проблем, спомена, че ти трябват:
" Първа английска, Втора английска или в краен случай..."
Дори ако трябва да си платиш за целта.

# 49
  • София
  • Мнения: 5 959
Ева Николова,
разбираме, че сте в проблем, обаче какво точно си очаквала да чуеш като отговор като питаш как да преместиш детето си с подкуп? При това кандидатстването, дето се вика, току-що мина? Не помислихте ли да изберете най-доброто училище за детето според бала му?
Не казваш кое е училището, но сега като нямам справочник за кандидатстване, по спомен мога да ти кажа, че английски паралелки има в 33то училище, 127мо, 7мо, 22ро, 31во, 119то, 138мо. Ако някой друг се сеща за прилично училище с английски, също може да помогне с идеи. Питай във всяко от тези училища дали имат свободни места. Ако пък разполагате с финансови средства препоръчвам да обиколите частните гимназии. Има и не много скъпи и съвсем прилични училища - ЧГ Банкер, Образователни технологии, Меридиан 22, сега за тези се сещам. Питай в темата за частните училища.
Успех!

# 50
  • Мнения: 2 817
министър Дидева, при моя син английският е перфектен и поради тази причина иска да учи в училище с английски. Да си го усъвършенства. След това и втори чужд език. Поради това сме се насочили към тези училища. Друго не иска, пък и не виждам как по средата на срока би могъл да започне с друг език.
Сега, ако положението в сегашното училище стане наистина животозастрашаващо, ще отидем където и да е, дори и в частно училище. Ако трябва и ще го спра от училище. Неговият живот ми е по-важен от всичко.

# 51
  • Мнения: 21 455
министър Дидева, при моя син английският е перфектен и поради тази причина иска да учи в училище с английски. Да си го усъвършенства. След това и втори чужд език. Поради това сме се насочили към тези училища.
И това са единствените училища с първи чужд език английски? Сега виждам, че Жълто цвете е изброила няколко.
Дали се сещаш, че има стотици други деца, на които балът не е стигнал за изброените три училища и много биха искали да учат в тях по причини, сходни с вашите?

# 52
  • София
  • Мнения: 5 959
Значи, ако английският е перфектен (което е малко съмнително за 14 годишен младеж, освен ако не е живял в чужда държава, където е основен), то по-добре е детето да избере друг език за първи като засилено изучаване, а английския да си го доусъвършенства с курс. В ЕГ английският започва от нулата и много дълго време ще му е скучно, но вие си знаете.
Не, че си длъжна да ни даваш отчет, обаче аз пак не разбрах по време на кандидатстването с какъв бал е било детето и как сте избирали училището? На основание на какво са претенциите за желаните от вас гимназии? В темата има майки, чийто деца учат в тези училища и са приети с висок бал от НВО. Малко е грозно да ги питаш директно как да си платя, че да учи детето ми в Първа или Втора английска.

# 53
  • Мнения: 2 817
Жълто Цвете, благодаря за включването.
Сега, ако знаехме какво ще стане и защо избрахме точно това училище....За съжаление, това е положението. И да се обвинявам, няма особен смисъл. Ние също учихме много, ходеше и на допълнителни уроци, учеше си детето. Можеше и по-добри резултати да покаже на матурите, но.....
Да, можеше и друго училище да изберем, но така се случи. Това ми е съвсем удобно до работата, пътуваме отдалеч и това ни е важно. Бях проучила мнения, имахме едни очаквания, пък друго се оказа.

Не разбирам какво толкова се възмутихте с дарението. Знам ли, възможно е да има такива допълнителни бройки в училищата, в които се приема срещу заплащане. Нали в университетите също имаше такава практика, приемаха се студенти срещу заплащане. Другите бяха безплатно.

# 54
  • София
  • Мнения: 5 959
Ева Николова, гледам, че имате доста мнения във форума. Защо не попитахте тук за училищата? Ние ги обсъждахме и аз също питах за английските паралелки, преди окончателно да направим изброра. И какви са тези критерии близко до работата?
Моето дете пътува един час в едната посока до Класическата гимназия в Модерно предградие и локацията ни беше последна грижа. Има деца, които от Люлин пътуват до НПМГ, ТУЕС или Джон Атанасов. На тази възраст децата са големи и е много по-важно качеството на обучението, отколкото локацията.

Платеното обучение в университетите е законово уредено и за него също си има правила, по които университетите приемат. За гимназиите няма такова нещо и никога не е имало. Дарението, за което питате не е законно средство за прием по никой закон или уредба. Това си е чист подкуп.

# 55
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
ЕваНиколова развесели ме Simple Smile 

Цяла година чета как децата учат, ходят на уроци, нямаха грам свободно време. Колко нерви, усилия се изхабиха, за да влезнат децата в желаните училище и хоп, изведнъж идваш ти в средата на Първият срок и питаш как може детето ти да влезне в 3 от Елитните Гимназии в София ей така, както си платиш! Много весело Simple Smile

Предполагам, че ако детето ти учи в някое от тези 3 елитни училища и има сериозен проблем, застрашаващ здравето му, тогава ми се вижда по резонно да попиташ как да го преместиш в някое от другите две училища на това ниво. Ти казваш, че детето учи в кварталното училище и понеже здравето му е застрашено, направо искаш да го преместиш в една от топ 3те гимназии изучаващи английски в София Wink Ако здравето му е застрашено, преместете го в друго училище, което е на нивото на това в което учи в момента, не би трябвало да е проблем.

# 56
  • Русе
  • Мнения: 11 918
 Един път го нарича нормално дарение, след като малко преди това е било Такъв  е животът. Но както и да е.
  
 В езикови училища отиват деца, които искат езикът им да стане перфектен, а не такива с перфектен. Какво точно ще учат първата година тези с перфектния английски, не знам аз. Вече трето и четвърто е на какво точно му се вика перфектен английски.Ама и това не е толкоз важно.

  Сега ако нещо е животозастрашаващо бих си изместила детето на часа. Има и частни училища, като става въпрос за плащане. Та бих потърсила първо там. Стана въпрос за добри деца, защото и такива се търсеха. Отскоро ли сте в София. Не познавате ли такива деца от предишен клас или от друго място, да попитате къде учат те и да се потърси място в училище, където познавате дете, което е доволно от средата. Имаше няколко деца от класа на моя син, които имаха доста нисък бал, но бяха чудесни деца и сигурно средата около тях е приемлива.
  

# 57
  • Мнения: 8 076
По казуса на ЕваНиколова: Ми той и моя учеше, и моя син можеше да изкара доста по-добри резултати на НВО, ма на! Стигна му точно за 2 английска, където е! Ама пък му е далечко... Той искаше испанската, но пусто за мааааалко не не му стигна бала, ама тя му е още по-далечко! Да го бях записала в ПГ по облекло „Княгиня Мария Луиза“.... или пък в 21во, че му е на едно кихване разстояние, а после да искам с малко дарение да го преместя в Испанската!?!
Училища с първи език английски в София бол! Ама как пък в първите 3 по бал само става! И то в обявени свободни места, че откъде да се вземат?!?!
Във 2АЕГ свободни места със сигурност няма, всеки клас е набъбнал до едни 28-30 деца. Не коментирам кой по кой начин е записан, знам само за класа на сина си. Там има 4 деца, приети след третото класиране, 3 от тях са от провинцията, дали пък едното не беше и от чужбина идващо... И за четвъртото той изкоментира, пропуснала съм го през ушите си. В класа си коментират кой-как приет, но май информацията е, че са били с доста висок бал цитирам "Ми те са с бал около моя, биха били приети и на второ класиране със сигурност!"...
Ева, дали сина ти ще се чувства комфортно във вече създаден клас, в който всеки знае с какъв бал са приетите, от кое училище идват и... "парашутист" насред срока?
ПП: Едва се въздържам да бъда много остра по казуса "Зелена светлина за корупцията, когато ми е удобно. В общия случай съм много против!"

# 58
  • Мнения: 4 967
Мда, и мен ме шокира мнението на тази майка.  newsm78 В нашия клас - 9 вече в Първа АЕГ - тази година се появи ново дете, но мисля идва от чужбина. Не знам точно какъв е редът, но дори и това ми се струва леко неприятно - предвид точно положените в седми клас усилия, изпити и нерви. За горното да не говорим.
Моето дете пътува по час и половина в посока, живеем извън София.

# 59
  • Мнения: 2 817
Здравейте отново,

аз спирам да коментирам по моя казус, очаквах помощ и съдействие, явно тук няма да получа такива. Няколко пъти наблегнах, че в случая водещото е наистина опасната ситуация, в която се намира моето дете,  но никой не обърна внимание. Даже на някои им беше и забавно това.

Все пак бих искала да уточня:
1. Балът на сина ми не е нисък, даже мисля, че ако бе останал на трето класиране балът би му стигнал за 32-ро, за Втора английска не съм сигурна, не съм проверявала. Записахме се директно на първо класиране в сегашното училище, с какви мотиви е без значение вече. Балът има ли значение при преместване, приравнителни изпити ли се държат??? Изобщо, ако има свободни места където и да е по какви критерии става приема?
2. Няколко пъти попитах как точно става това преместване, къде точно се публикува информация за свободните места /според Наредба № 10 би трябвало да има информация на сайта на РИО, но аз не мога да намеря такава/.  Къде точно да ги търся тези свободни места?
3. Отново да се върна на дарението - съгласно горецитираната Наредба може да се откриват и допълнителни места. По какви критерии става приема за тези допълнителни места? Защо пък да не става и с дарение, какво толкова лошо има в това, в случай, че детето покрива други изисквания? Не знам и затова питам. В Токуда нищо против нямат дарението, даже е задължително.

Явно няма да получа конкретни отговори по питането ми. Със здраве си останете и успех на децата.

Общи условия

Активация на акаунт