Колко често давате пюрета с моркови?

  • 4 002
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 680
Никога не съм се притеснявала от морковите в зеленчуковите и месните пюретата. Обикновенно в почти всяко пюре, което давах имаше моркови.
Но избягвах и преди и сега да му давам сок от моркови и плодови пюрета с моркови, защото зам, че морковът запича. А и той си хапваше достатъчно моркови в останалите пюрета.
И сега в детската кухня почти всеки ден слагат моркови в храната.


 Peace Peace Peace

# 16
  • Мнения: 765
 Ние се захранихме с морков и досега присъства почти всеки ден в менюто. За 1-ви път чувам , че може да предизвика проблем и то при  минималните количества пюре , които поема .  newsm78

# 17
  • Мнения: 3 698
Давах всеки ден, защото наистина присъства в почти всички пюрета.После тена на дъщеричката ми започна да става едва доловимо оранжев и по препоръка на педиатър ограничих моркова и тиквата.Сега давам през два-три дни.Яде пюрета на Хип, има такива без морков и вече нямаме проблем с това.

# 18
  • Мнения: 202
Почти всеки ден,защото хапваме заленчукови пюрета на обяд,но смятам,че няма проблем,защото е в малки количества.

# 19
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
И на мен ми беше много странно, защото на един каталог на пюрета имаше отделна колона за това дали съдържат морков или не, което беше странно. Не е глутен, пък го имаше.
Така или иначе, аз рядко давам морков,  по субективна причина-самата аз чак толкова не го любя  Embarassed
На една позната внучката й беше пооранжевяла, ама, защото била мннооого голям фен на морковите, знам ли и аз.  newsm78

# 20
  • Мнения: 7 803
аz пък мислех, че в морковите има бета каротин, което е раzлично от витамин А  newsm78
и като бременна иzбягвах витамин А, намерих си витамини zа бременни беz него, не zпотребявах коzметика с витамин А ................. по препоръка на акушерка, но zа морковите нищо не ми спомена  newsm78

# 21
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
аz пък мислех, че в морковите има бета каротин, което е раzлично от витамин А  newsm78
и като бременна иzбягвах витамин А, намерих си витамини zа бременни беz него, не zпотребявах коzметика с витамин А ................. по препоръка на акушерка, но zа морковите нищо не ми спомена  newsm78
каротин е другото име на витамин А, а карот си е морков. Той е полезен за очите и пр, и пр.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт