Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен - 28

  • 123 276
  • 744
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 112
Не съм ползвала Дермакол, но съм чувала, че е доста покривен фд и според мен няма да имаш нужда нито от допълнителна пудра, нито от коректор. Можеш да сложиш лек руж и бронзант на лицето си.
По- добре наблегни на грижата за кожата си, слагай слънцезащитен фактор и по-лек фд, а проблемните места ги прикривай с коректор.

# 436
  • Русе
  • Мнения: 681
Някой ползвал ли е DIOR Diorskin Nude Skin Glowing Makeup? Кожата ми е по-скоро комбинирана към суха и ме интересува дали би бил подходящ за мен..
С нормална към суха кожа през зимата съм и този фдт не ми допада! Sad
Не виждам glow ефект,при мен стои сухо и подчертава пори и фини линии,които при мен са много слабо изразени!Затова и го разменям.

Обожавам Guerlain Lingerie de peau и Parure gold,вторият ми е идеален през лятото.

# 437
  • Мнения: 35 998

бронзиращ /ако е по-топъл нюанс/ или контуриращ /ако е по-студен/ продукт, руж и хайлайтер

# 438
  • Мнения: 6
Аз съм с нормална кожа, нямам проблеми, освен че съм луничава, но за мен това си е плюс Simple Smile

Отскоро реших да почна да се гримирам, досега съм ползвала само слънцезащитен крем през лятото и спирала и червило/гланц. Обаче ми се струва драстично фдт за всекидневен грим. Какво мислите за малко хидратиращ крем, коректор около очите и прозрачна пудра? Или друг вид пудра?

# 439
  • София
  • Мнения: 4 322
А защо точно прозрачна пудра? Матиране на кожата ли целиш или озаряване?

Има много хубави и леко тониращи пудри на пазара за кожа без особени проблеми. На мен ми харесва Guerlain Parure, но тя е доста прилича на прахообразен фдт - изравнява добре тена и същевременно е леко озаряваща. Linegrie de peau на същата марка е по-слабо покривна, но също много приятна като усещане - https://www.guerlain.com/int/en-int/compact-powder-foundation


# 440
  • Бостън
  • Мнения: 13 544
... Обаче ми се струва драстично фдт за всекидневен грим. Какво мислите за малко хидратиращ крем, коректор около очите и прозрачна пудра? Или друг вид пудра?
Аз го правя (или във вариант ВВ крем + прозрачна пудра), като любимата ми пудра за целта е La Prairie Cellular Treatment Loose Powder - дава прекрасен завършен, но и изключително естествен вид:
https://shop.nordstrom.com/s/la-prairie-cellular-treatment-loose-powder/2931569
Цената е леко шокираща на пръв поглед, но количеството е огромно, и реално са 2 кутии - голямата, която стои вкъщи и малката - в чантата ми. малката се допълва от голямата...

# 441
  • Мнения: 5 903
Аз съм голям фен на Ла Прери и всеки ден използвам транслусентната пудра за ежедневен грим. Може би това е единствената транслусентна пудра, която не само запечатва грима, но и видимо подобрява общия вид-озаряване, леко прикриване на пори.
Редовно я нанасям върху основа за грим и нищо друго. Ами страхотно стои.

# 442
  • Мнения: 5 903
А защо точно прозрачна пудра? Матиране на кожата ли целиш или озаряване?

Има много хубави и леко тониращи пудри на пазара за кожа без особени проблеми. На мен ми харесва Guerlain Parure, но тя е доста прилича на прахообразен фдт - изравнява добре тена и същевременно е леко озаряваща. Linegrie de peau на същата марка е по-слабо покривна, но също много приятна като усещане - https://www.guerlain.com/int/en-int/compact-powder-foundation



Guerlain Parure ди е направо фдт. Обичам я, но много бързо свършва.
А другата на Герлен, хидратиращата пудра-хубава е, но не и перфектна при самостоятелно нанасяне. Видимо по-добра е като финален щрих.

# 443
  • Мнения: 112
Аз съм с нормална кожа, нямам проблеми, освен че съм луничава, но за мен това си е плюс Simple Smile

Отскоро реших да почна да се гримирам, досега съм ползвала само слънцезащитен крем през лятото и спирала и червило/гланц. Обаче ми се струва драстично фдт за всекидневен грим. Какво мислите за малко хидратиращ крем, коректор около очите и прозрачна пудра? Или друг вид пудра?

Според мен е хубаво и да подчертаеш скулите си с лек руж и бронзант, колкото до пудрата тя е да "запечаташ" грима - да матираш на места, ако кожата ти е по-мазна, или евентуално да озариш зоната под очите си.

# 444
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
С каква четка нанасяте транслусентната пудра ? С нейното тампонче става ли?

# 445
  • Мнения: 2 592
И аз сред фенките на пудрата на Ла Прери. Страхотна е. Нанасях с четка за пудра, с нейното тампонче не ми беше удобно. Всъщност ползвах тампончето само на малката кутийка, тъй като я носех в чантата.

# 446
  • Мнения: 925
Момичета здравейте.Радвам се,че ви открих.Имам проблем  и моля за съвет.От години използвам крем Нивеа поради причината,че нищо друго не ми действа на кожата.Майка  ми е със същата кожа.Суха,опъната ....Купувала съм какво ли не от най евтини до най скъпи. Проблема е ,че от други кремове ми излизат сърбежи и изпотяване.Искам да си купя крем против бръчки вече имам нужда ,но от всичко изпробвано ефекта е еднакъв. Забелязала съм,че само гъсти кремове ми действат.Друго което искам да попитам как да избера подходящ фон дьо тен. Благодаря ви предварително.

# 447
  • Мнения: 5 903
С каква четка нанасяте транслусентната пудра ? С нейното тампонче става ли?
Става, но изглежда малко грубо. Най-добре ми се получава с четка на РТ.
От ляво на дясно последната:

# 448
  • Мнения: 305
Привет и от мен! Включвам се и аз да следя с интерес! Доволна съм и ползвам от доста време фон дьо тен на Loreal и този на Douglas. Искам съветите ви за фон дьо тен от по-високия клас. За пудра използвам Healthy Mix на Bourjois. Мирише страхотно, освен това прекрасно матира лицето и изравнява тена. Цената не е висока - около 15 лв. е почти навсякъде, дори и по-евтино. Сега съм си поръчала прозрачната пудра за финиш на Artdeco и като дойде ще споделя впечатления. База за грим, към момента не слагам. Ползвам леки хидратиращи кремчета. Дано съм била полезна!

# 449
  • Мнения: 523
Момичета здравейте.Радвам се,че ви открих.Имам проблем  и моля за съвет.От години използвам крем Нивеа поради причината,че нищо друго не ми действа на кожата.Майка  ми е със същата кожа.Суха,опъната ....Купувала съм какво ли не от най евтини до най скъпи. Проблема е ,че от други кремове ми излизат сърбежи и изпотяване.Искам да си купя крем против бръчки вече имам нужда ,но от всичко изпробвано ефекта е еднакъв. Забелязала съм,че само гъсти кремове ми действат.Друго което искам да попитам как да избера подходящ фон дьо тен. Благодаря ви предварително.


 Против бръчки аз ползвам серума на Balance,поръчвам го от една жена. Тя съответно от английски сайт за козметика. 9 лв струва и около 4 лв доставка. Тук се предлага за 17-19 лв. Серум с драконова кръв се води,може да потърсиш в нета и да прочетеш. Ефекта се усеща на момента,лично аз бръчки нямам,но реших че е време да започна за да забавя евентуално появяването им. Има и крем,ако не желаеш серум.

Общи условия

Активация на акаунт