Великобритания - Тема 72 Късно Есенна към Коледна

  • 74 198
  • 728
  •   1
Отговори
# 675
  • Наблизо
  • Мнения: 6 213
Благодаря!
Лек ден на всички!

# 676
  • Мнения: 1 479
Още сме в Европа, няма проблем за личните карти. Аз само така съм пътувала досега, ще почна с паспорт само след като кажат, че вече трябва.

# 677
  • UK
  • Мнения: 4 311
Зависи и влакът откъде ви минава, погледнете си маршрута и всички граници, в Сърбия ще искат и паспорт.

# 678
  • UK
  • Мнения: 3 959
Няма да искат, щом е само преминаване. Аз пътувах с автобус, даже имахме почивка в Сърбия за по една безплатна плескавица, и имах само лична карта.

# 679
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
В Сърбия отдавна е само с лични карти, пътували сме често с колата и не са ни искали паспорти.

# 680
  • UK
  • Мнения: 5 999
Здравейте!
Не знам дали е правилното място,но да попитам...
В България използвам много извара за всякакви неща,но в Англия така и не можах да намеря заместител. Някакви пропоръки?
Като се има напредвид.че я използвам вместо сирене,защото е по-диетична и е безсолна.

И аз си я правя. В литър мляко след като заври го пресича с 2 -3 супени лъжици оцет . Прецеждам и ола Crazy
И кисело мляко си квася.
Някой прави ли си домашен квас за хляб?

Ако може да ме просветли  bouquet

# 681
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Този влак от Бг до Англия ли е ? 🤔

# 682
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
Кокона аз правих преди, захващам с грозде, ако искаш ще потърся метода тези дни, ако не искаш превод ще ти го снимам от книгата заедно с рецептите Simple Smile

# 683
  • На южния бряг
  • Мнения: 210
Добър вечер, искам да попитам дали някои от вас са си вадили  българска лична карта тук в Англия? Звъня няколко пъти в посолството и на номера, който намерих не вдига никой. Искам да попитам някой неща, дали ще може някоя мама да ми отговори:
1. Дали трябва да носим готова попълнена декларация или ще ни я дадът  на място и за снимките да носим ние или на место правят снимки?
2. Колко струва вадене го на лична карта стандартна?
Благодаря предварително, ако някой може да помогне!

# 684
  • Мнения: 984
Аз трябва да подновя паспорта на сина ми. За декември пишеше, че правят ремонт и в момента са с намалено работно време. Оставих за следващата ваканция...

# 685
  • На южния бряг
  • Мнения: 210
Благодаря много, а да пишеше случайно до кога ще е ремонтът.

# 686
  • Мнения: 984
Нищо конкретно нямаше...
Видях, че са пуснали система за записване на часове, но като се опитах да я разцъкам не видях да има свободни дати. Не знам дали не работи или всичко им е заето...

# 687
  • София
  • Мнения: 185
Добър вечер, искам да попитам дали някои от вас са си вадили  българска лична карта тук в Англия? Звъня няколко пъти в посолството и на номера, който намерих не вдига никой. Искам да попитам някой неща, дали ще може някоя мама да ми отговори:
1. Дали трябва да носим готова попълнена декларация или ще ни я дадът  на място и за снимките да носим ние или на место правят снимки?
2. Колко струва вадене го на лична карта стандартна?
Благодаря предварително, ако някой може да помогне!
Знам, че формулярите ще ви ги дадат там да ги попълните. Снимки също се правят там, на място. Тарифите не помня какви са. От скоро приемат плащане с карти, но за всеки случай носете пари в брой.

# 688
  • York
  • Мнения: 826
Аз правих паспорт на малката наскоро, снимки на място, може и без час, цената е същата като в БГ, но в паунди, може да си попълните бланките предварително, за да не губите време там, плащане с карти може. Бяха доста любезни и усмихнати като цяло.

# 689
  • UK
  • Мнения: 3 959
Имат система за записване на часове, но датите са заети за месеци напред, понеже са само по две на ден. Аз като бях там (с час имаше хора, които бяха без часове и пак ги приеха. Като си запишете час ще ви даде линк към бланката за попълване, принтирате я и я носите. Ако не я носите, ще ви дадат да попълните там. После на гишето ви снимат, струваше 27 паунда, мисля. Носете си старата карта и паспорт, ако имате, понеже иначе ги водят изгубени, трябва да попълнят нещо в бланките и няма как. И после след около 1-2 месеца картата е готова, обаждате се да питате, и ходите да си я вземете когато решите, без час и предварително записване. Носете си старата карта, за да я вземат и унищожат. Мисля, че ако имате примерно самолетни билети регистрирани със старата карта, може да ви я оставят.

Общи условия

Активация на акаунт