Живот на село с малки деца

  • 31 518
  • 323
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 9 052
айде стига . взехте да я обиждате и не е хубаво. Защо да не си харесва местоживеенето. много сте лоши.

# 226
  • София
  • Мнения: 2 995
Като цяло глупаво е да се обясняват жени, които са живели само в града и жени, които са живели и на село, и в града.

Есме, пак не си разбрала. Повечето хора се изнасят на село именно заради уединението, за да избягат от досадни и шумни съседи и заради чистия въздух, разбира се.
Одата за Кауфланд не успях да дочета. Влизала съм веднъж и излязох с празни ръце - не виждам какво бих купила оттам.

Ха, батут и ролери, ама отивате да спортувате в София  Simple Smile - шегувам се Peace  В нашия случай предпочитаните спорове са тенис на корт и плуване - и двете на село ги няма ...
И тук имаме и тенис на корт и плуване и хиподрум. Че защо иначе половин София се изнася лятото насам.

Колкото до седенето на двора, досега бяхме навън. Имаме и огнище, и навес, и фенери. Нормално.

За отоплението и изолацията - темата е добра, защото досега не съм виждала кооперация с толкова добра изолация, каквато някой би направил на собствената къща. Там масово се лепят 10 см стиропор като се оставят маса непокрити термомостове. Отоплението на къщата ни излиза колкото отоплението на уж изолирания апартамент в центъра.

Минусите
- няма много интернет доставчици в района. Доста време бяхме без качествен интернет, но, слава богу, свърши се и вече сме с оптика.
- няма качествени фризьори - налага се да слизам до центъра.
Ще пиша ако се сетя друго.

# 227
  • София
  • Мнения: 522
Като цяло глупаво е да се обясняват жени, които са живели само в града и жени, които са живели и на село, и в града.


Аз като човек, които се противеше на идеята да живея на село и макар да е на 40 минути от центъра на София, мога да кажа, че към момента няма сила, която да ме върне в града. Разбира се, че има недостатъци, не по-малко от тези в града, но не и повече. Въпрос на гледна точка е. Тук правиш компромис с това, че пътуваш повече време, но отново е много относително, защото аз работя в града (Редута) и пътувам 30 минути. Колежката ми живее в София и пътува поне 1 час. Мен това пътуване и особено след работа много ме разтоварва, защото оставаш сам със себе си.

Не забравяйте и, че не всички деца в града учат на 5 минути пеша от у-ще. Аз в гимназията пътувах по час и мръзнех зимата по спирките, защото исках да уча в определено училище, което не беше близо до вкъщи. Много са малко хората, които живеят и работят в един и същ район, да за тях ще е некомфортно да се преместят далеч от работата, но за други пътят няма да се удължи с кои знае колко за да е такъв проблем.
И не мога да кажа и покажа статистика, но преди 5-6 години пазара и продажбите в района бяха замряли, а в момента е пълно с ремонтирани къщи с млади семейства с малки и големи деца, така че може и да не е чак толкова масово, но има тенденция за изнасяне от града в околностите му. Това е което виждам аз и то в район, които не е чак толкова апетитен като Панчарево или Банкя.

# 228
  • Мнения: X
И аз смятам, че е глупаво да се обясняваме  Peace София е голяма, има всякакъв начин на живот в нея, но виждамн,  че няма как да го обясня това на живеещите на село, които си представят непеременно двучасово висене с кола в едната посока всеки ден, деца, мръзнещи по спирките на ГТ и стени от бетон наоколо без никаква зеленина или дръвче. Може би за тях е бил такъв животът в София (или в голения град) и ако е така, разбирам решението им, макар че то не ги спасява от задръстванията. Аз на тяхно място бих помислила за улесняване на живота в града (жилище на по-хубаво място) вместо отиване на село - това решение би намалило неодстатъците на града без да води до недостатъците на селския живот, но всеки си решава за себе си.

Но в София има и друг живот, на минути пеш от ДГ, училище, магазини, парк и спортни съоръжения, и все пак на тихо място сред зеленина и с птички сутрин. Само ще кажа, че ние цяло лято сме спали и все още спим на отворен прозорец нощем, а аз не понасям  и не мога да спя на шум Simple Smile

Така че - който както. Успех на всички в търсенето и намирането на желаното място и дом!  Peace

Не забравяйте и, че не всички деца в града учат на 5 минути пеша от у-ще. Аз в гимназията пътувах по час и мръзнех зимата по спирките, защото исках да уча в определено училище, което не беше близо до вкъщи. Много са малко хората, които живеят и работят в един и същ район, да за тях ще е некомфортно да се преместят далеч от работата, но за други пътят няма да се удължи с кои знае колко за да е такъв проблем.

Аз преди време казах, че жилище се избира И по този критерии - близост до добра гимназия Simple Smile Но ако не е такъв случаят, отива се под наем.  Познавам хора, които отидоха под наем в Младост и оставиха огромен апаратмент до Пирогов, за да може дъщеря им лесно да стига до АК. Въпрос на желание и организация.

Последна редакция: чт, 09 ное 2017, 10:12 от Анонимен

# 229
  • Русе
  • Мнения: 11 921
 Живея между два парка, училището на детето се намира също в парк и е на 4 минути пеш.Залата му за спорт е 3 спирки по същата улица. Обаче излъчването на къщата и двора е различно. Лично пространство, което можеш да подредиш и изолираш по свой вкус. На този етап не мога да се лиша от удобствата на града, най-вече заради удобствата с детето. Но са ми на кантар предпочитанията.

# 230
  • София
  • Мнения: 2 995
Попея, в София живях до Мадарската градинка, съвсем близо до басейн ( плувам много), до барове и ресторанти, до метро и на пешеходно разстояние от работата.

Малко са местата в София, толкова добри за живеене. Но апартаментът се е апартамент, а къщата - къща.

# 231
  • Мнения: X
Попея, в София живях до Мадарската градинка, съвсем близо до басейн ( плувам много), до барове и ресторанти, до метро и на пешеходно разстояние от работата.

Малко са местата в София, толкова добри за живеене. Но апартаментът се е апартамент, а къщата - къща.

Има доста по-хубави места в София от баня Мадара. Иван Вазов, Изток, Лознец, Изгрев, Яворов, дори Стрелбище и Гоце Делчев са по-добри, според мен  - а и неслучайно цените им са по-високи Wink Мадарската градинка е малка и е доста далеч от хубави паркове за ходене и за велосипеди, тясно е и сгъчкано, а и не е зелено наоколо. Не е лошо място, но далеч не е от най-хубавите в София. Естествено е, че в сравнение с това място една къща ще ти се струва супер зелено и спокойно. Но разбира се, ако не си живял другаде, няма и как да знаеш как е  Peace

За мен къщата е само повече грижи по поддръжка и двор, което време мога да се разходя с колелото из прака или да се видя с приятел на кафе. Нямам желание да се ограждам от никого, съседите не ми пречат, сградата ни е малка и е заобиколена от огромни дървета, в клоните им пеят птички, а листата  не събирам аз, а общината Simple Smile  Но пак казвам, който-както  Peace

Последна редакция: чт, 09 ное 2017, 11:09 от Анонимен

# 232
  • Мнения: 4 808
Да не забравяме също, че добрите места струват скъпо, наемите също са високи и не всеки може да си го позволи. И аз бих искала да живея до Морската градина, на някоя тиха уличка и на метри от всичко, но с двете ни заплати нямаше как да се случи и щяхме да се заробим доживотно. А мястото го купихме за почти без пари, друг е въпросът, че после хвърлихме огромни за нас суми за строеж и обззавеждане, но поне не ги давахме накуп. Нямаше как в центъра да се случи да имам четири спални и две бани.

# 233
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Мен ме разбива идеята да съм зависима от кола и транспорт.

# 234
  • Мнения: 9 052
Мен ме разбива идеята да съм зависима от кола и транспорт.

Да. Много е гадно. Цяла сутрин си го повтарям. като ми се налагаше при влизане в града на всеки светофар да вися по 3 смени на цвета. Не всяка сутрин не така, но ако вали е особено зле. А и по-зле става.

# 235
  • Мнения: 9 682
Аз пък искам да попитам как се справяте с чистенето на тези къщи (изключвам дворната работа). С тези бани и спални.. предполагам задължително си трябва чистачка, защото иначе цял уикенд трябва да търкаш и миеш. Също ако някоя вечер искате да излезете със съпруга в града, намира ли се някой, на когото да оставите децата? В крайна сметка оставам с убеждението, че е яко да си в къща, стига наистина да имаш доста пари за поддръжка, чистачка, детегледачка (освен ако нямаш някакви роднини наблизо), цялото оборудване на къщата си е много пари, охранителните системи, косачки роботи, малки снегоринчета, високопроходима кола, с която да се придвижваш. Защото например съм чувала от познати, че дори и от Бистрица зимата е много трудно да стигнеш до града, почти всички са с джипове, а времето за пътуване им е над час. Иначе е много удобно, ако работиш някъде в покрайните на града, близо до селото, в което живееш, и си щастливец да пропускаш всички задръствания, стигайки от/до работа за 30 минути, но не мисля, че са много тези случаи..

# 236
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами то не е задължително къщата ти да е 200 кв., на мен лично 100 кв. ми стигат.

# 237
  • Мнения: 9 052
Това са мъжки работи, той да му мисли.
Децата ако са малко по големки или поне едното могат да си спят сами . Т.е. вечеря, домашни, подготовка за лягане до към 19 и 30. Следват малкия в леглото или четене на история с което голямото дете може да се справи . След като малкия заспи ... големия може да си чете в леглото преди да заспи и той.
Не виждам проблеми да си спят сами в къщи.

Последна редакция: чт, 09 ное 2017, 11:38 от Bandiera rossa

# 238
  • Мнения: X
Да не забравяме също, че добрите места струват скъпо, наемите също са високи и не всеки може да си го позволи. И аз бих искала да живея до Морската градина, на някоя тиха уличка и на метри от всичко, но с двете ни заплати нямаше как да се случи и щяхме да се заробим доживотно. А мястото го купихме за почти без пари, друг е въпросът, че после хвърлихме огромни за нас суми за строеж и обззавеждане, но поне не ги давахме накуп. Нямаше как в центъра да се случи да имам четири спални и две бани.

Да, това е така  Peace Макар че няколко дами тук се опитваха да обясняват белег на какъв висок стандарт е да имаш къща, без да споменат къде е тази къща Wink Определящото за стойността на имота е мястото му.

И по този повод се присъедниявам ктм питането на moonriver - кой ги чисти тези четири спални и две бани, отгоре на двора и градината? Имате си прислуга ли?

Последна редакция: чт, 09 ное 2017, 11:36 от Анонимен

# 239
  • София
  • Мнения: 522
Къщата ни не е голяма, почиствам я както почиствах и апартамента. Още нямам деца, но и в апартамента не виждам на кои бих ги оставила, освен ако не е дошла бабата или някои роднина да ги гледа.
Иначе аз пътувам по магистралата, после ботевградско шосе и съм стигнала работа. Да имам късмет да пропускам задръствания, но пак казвам, шофирането сама, докато слушам музика и си мисля мой си неща не ми пречи, а напротив харесва ми.
А относно това, че като тийн съм чакала по спирките за да отида на училище, ми не са имали възможност родителите ми да се местят близо до училището за да ми е по удобно на мен и не мисля, че много хора могат да си го позволят.

Общи условия

Активация на акаунт