Крем против стрии

  • 397
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 202
Здравейте! Моля за препоръки на крем за мазане по време на бременноста против поява на стрии. 😊

# 1
  • Мнения: 8 889
Още от първи месец мажа два пъти дневно с Мустела - първоначално ползвах крема, а след това минах на олиото. Понякога редувах сутрин крем, вечер олио. Също така включих и Палмърс тъми бътър и ги редувах с Мустелата.
Нямам нито една стрия - мажех и корем, и бюст. Но и не качих много килограми - рязкото увеличаване на теглото е от предпоставките за появата на стрии, които по същността са си разкъсани колагенови влакна.
Отделно приемах всеки ден хидролизиран колаген.

# 2
  • Мнения: 4 582
Малко след като разбрах, че съм бременна, коремът ми започна да расте. Знам, че уж трябва да се случи към 5-6 месец най-рано, но на мен от началото на четвъртия започна да си личи, без да преувеличавам, а към края на преносената бременност беше огромен, с бюст, който едва събирах в сутиен Simple Smile

В началото пробвах разни кремове и масла за бременни, но ме дразнеха и кожата ми стана по-суха, отколкото с обичайните. Така че си продължих - бюст и деколте си мажа с натурални масла като пшенично, кайсиево, кокосово и подобни, а тялото - с емулсия Eudermol от аптека, за много суха кожа. По корема нямам абсолютно никакви следи. На гърдите имам едва забележими няколко линии, които се получиха месец или два след раждане, при кърменето - имах много, много кърма, бебето сучеше до свършване или аз изцеждах в началото, защото не можех да стоя буквално. Така че гърдите ми изтърпяха многократно уголемяване и спадане - през няколко часа, за доста дълъг период. Тогава се мажех само с чист ланолин да няма разраняване.

Реално от бременността нямам стрии, ако не беше  тая мъка с многото кърма, вероятно и на гърдите нямаше да имам никакви следи, без да се мажа.

# 3
  • Мнения: 788
Аз се мажа сутрин и вечер с олиото на Палмърс за суха и сърбяща кожа. Наистина ми успокоява сърбежа от разтягането на кожата и си я усещам доста хидратирана. За момента нямам никакви стрии (в седми месец).

# 4
  • Мнения: 369
Бадемово масло.

# 5
  • Мнения: 4 582
Бадемовото масло стимулира растежа от космените фоликули, недейте.

# 6
  • Мнения: 2 465
Евтин и ефикасен - крем на Дева против стрии. Никакви стрии нямам за спомен от двете бременности.

Общи условия

Активация на акаунт