Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 65

  • 120 282
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: X
Обади се утре в манипулационна и ги питай, прати смс на лекаря си, кажи го когато ви събират за пункция.

# 676
  • Мнения: 1 659
Здравейте, имам едно запитване. В четвъртък ще съм на пункция и трябваше да сложа прегнила в 10 ч., но по грешка го сложих 15-20 мин по-рано. Това дали ще е проблем?

Не е проблем. Ако ходиш до клиниката и там има няколко жени за определен час, те влизат в рамките на 15-20  мин. Успех!

# 677
  • Мнения: 38
Здравейте момичета,

Кога се изследва вит Д и В12, на гладно, жадно, ден от цикъл?
Благодаря предварително Simple Smile

# 678
  • Мнения: 13
Благодаря ви! 🙂

# 679
  • Мнения: 19 691
Здравейте момичета,

Кога се изследва вит Д и В12, на гладно, жадно, ден от цикъл?
Благодаря предварително Simple Smile
За тях няма значение нито едно от посочените.

# 680
  • Мнения: 1 669
Хормони при мъжа се изследват при проблеми със спермограмата.Уролога е хубаво да ги назначи, за да се види защо не е Ок спермограмата.
За пункция, това че си го била 15-20 минути по-рано не е проблем, като знам колко се виси преди пункция долу пред вратичката.
Както са казали и по-горе за вит. Д и вит. Б 12 няма значение нищо, отиваш по всяко време на деня да ти вземат кръв за изследването.

# 681
  • Мнения: 156
Има успели и с ембриони на 6-ти ден, но рядко ги изчакват толкова. Сещам се за два случая от групата на Надежда.
Имунологичният пакет е важен, ако има 1-2 неуспешни опити или при аборти.
Тука някоя жена се чудеше дали да прави при Персенсща инсеминация или инитро. Ако има шанс за брем. при инсе, защо да не пробва. Специално съм питала Персенска да направя инсе след 2-3 неуспешни инвитро опита и тя каза, че връщане назад няма.
Някоя от нас знае ли кога се изследват хормони при мъжа ? Четох, че и мъжете пият хормони та ми стана чудна как се устанввяват тези нужди 🤔
Здравей INA-73,
Аз съм тази която се чудеше между ИНСЕ и Инвитро на ЕЦ при Персенска. Реших да е инвитро на ЕЦ, защото процедурите, чакането и нервите не са много по-различни, а шансът при инвитро е по-голям, особенно при положение , че аз на този етап не желая никакви стимулации. А шансът при инсеминация беаз стимулация не е много по-голям от опитите в къщи.
Поне при инвитро опита ще получа и малко повече информация, като например какво ми е качеството на яйцеклетките, а инсеминациите са проби на сляпо. Освен това след пункция - ако има хубава яйцеклетка и оплождане, ще има трансфер и чакане, ако не - следващия месец. Не ми се иска да си причинявам неведението на Инсеминацията - вече 18 месеца страдах и се питах всеки път защо не се получава като ми дойде МЦ.
Не знам поне засега това са ми разсъжденията.
Ще съм благодарна за всяко изказано мнение по въпроса.

# 682
  • София
  • Мнения: 23 165
...
Аз съм тази която се чудеше между ИНСЕ и Инвитро на ЕЦ при Персенска. Реших да е инвитро на ЕЦ, защото процедурите, чакането и нервите не са много по-различни, а шансът при инвитро е по-голям, особенно при положение , че аз на този етап не желая никакви стимулации. А шансът при инсеминация беаз стимулация не е много по-голям от опитите в къщи.
Поне при инвитро опита ще получа и малко повече информация, като например какво ми е качеството на яйцеклетките, а инсеминациите са проби на сляпо. Освен това след пункция - ако има хубава яйцеклетка и оплождане, ще има трансфер и чакане, ако не - следващия месец. Не ми се иска да си причинявам неведението на Инсеминацията - вече 18 месеца страдах и се питах всеки път защо не се получава като ми дойде МЦ.
Не знам поне засега това са ми разсъжденията.
Ще съм благодарна за всяко изказано мнение по въпроса.
в правилна насока са ти мислите, според мен.
само че от една две или няколко яйцеклетки на ец не може да съдиш за качеството.
да не се отчаяш ако нещо не се получи както трябва от първия път.

# 683
  • Мнения: 2 193
В нашия случай и аз питах защо не ИНСЕ, а направо инвитро, макар и на ЕЦ. Персенска обясни същото, като Mucunka85. Шансовете са много по-големи, а процедурата не е кой знае колко по-тежка. Дори и финансово.

За запознатите: вит. Д и Б12 защо се изследват?

# 684
  • Мнения: 38
Благодаря на всички за отговорите.

Относно защо се изследват - според някой нямат никакво отношение към репродуктивните проблеми, според други имат. Едни доктори вярват в това, други не. Много са полемиките по въпроса и аз на своя глава искам да ги пусна преди следващ опит, за собствено успокоение.

Ако някой може да се включи с повече инфо, мисля че имаше момичета с медицински познания и образование, може би ще са по - компетентни и полезни.

# 685
  • пазарджик
  • Мнения: 514
В интернет има доста информация и за двата витамина Gift Heart

# 686
  • Мнения: 5
някой има ли представа защо толкова се бавят епикризите.Вече повече от месец след хистероскопия чакам да стане готова.Последният път -миналата седмица казаха ,че хистологията е готова ,но до момента епикриза нямам и казват че не е готова.

# 687
  • Мнения: 2 193
Междувременно попрочетох по въпроса за витамините. Може и да има доза истина. При нас не откриха защо не се получава по естествен начин, а нивата на вит. Д и Б12 при мен са много ниски (изследвах ги скоро по друг повод).

# 688
  • Мнения: 156
някой има ли представа защо толкова се бавят епикризите.Вече повече от месец след хистероскопия чакам да стане готова.Последният път -миналата седмица казаха ,че хистологията е готова ,но до момента епикриза нямам и казват че не е готова.
Не знам каква е причината, но мойта лапароскопия беше на 20 Декември и епикризата ми все още не е готова. Миналата седмица и хистологията не беше излязла даже. Явно забавянето е генерално.

# 689
  • Мнения: 955
По въпроса за Инсе или Икси - не зависи ли най-вече от СГ? Ако е нормална, не си ли заслужава да се направи първо едното и после другото, ако връщане назад няма?

Общи условия

Активация на акаунт