Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 65

  • 120 462
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 156
По въпроса за Инсе или Икси - не зависи ли най-вече от СГ? Ако е нормална, не си ли заслужава да се направи първо едното и после другото, ако връщане назад няма?
Мисля, че всеки трябва да избере пътя по който ще се чувства най-добре и който смята за правилен. Едва ли има универсален отговор на въпроса - коя от двте процедури е  по-добре. Затова и докторите ти дават вариантите и не те насилват за нищо.
Както писах и в предишния пост, аз лично предпочитам, да избера тази процедура, при която шанса е най-голям.
 Особенно ако не искаш стимулация - не виждам смисъла от ИНСЕ на естествен цикъл. Но разбира се, че зависи и от СГ.
Мисля, че ако имаш неуспех, инвитрото по лесно би насочило и лекарите къде е  проблема - в яцеклетките ли, генетичен ли е, в имплантирането ли.
Това е моята гледна точка според ншите фактори и възможности.

# 691
  • Мнения: 192
Здравейте момичета, дали ще може да ме насочите към лекар от болницата за секцио? Не си водя ЖК в болницата, но ходя при д-р Михова, при д-р Маринов също. В 13г.с. лежах там с отлепяне и кървене... Искам да раждам там, 30г.с. съм в момента, вчера бях при д-р Михова и се видя, че както и до сега бебка все още е седалищно и ако до 34г.с. не се обърне е хубаво да ме впишат в графика за планово секцио. Каза ми, че трябва да запиша час за д-р Ослеков за да ме впише в графика, ако искам пък специално някой лекар да направи секциото да се обърна към него. Малко дълго стана, но ви моля за съвет, към Ослеков ли да се обърна или към някой друг?

# 692
  • Мнения: 592
При положение че не следиш ЖК в Надежда незнам какъв е смисъла да избираш конкретен лекар. До колкото знам в Надежда няма избор на екип, изражда те този който е двжурен. Ако си планово секцио и искаш конкретен док да го направи, мисля че трябва да съобразиш датата с неговия график на дежурство. Но ако някой сподели мнение за някой док- защо да не.

Моя юнак се обърна почти в 36г.с. така че нищо не се знае Simple Smile

# 693
  • Мнения: 6 558
Когато е планирано секцио може - избира се дата, на която избраният лекар е дежурен. Уговаряш се с него, разбира се. Аз родих при Личева и съм доволна. Ташков много го хвалят. Трябва да се срещнеш с него.

# 694
  • Мнения: 381
Здравейте момичета, дадоха ми час са д-р Тихомирова. Може ли да ми споделите мнения за нея.
Благодаря!

# 695
  • София
  • Мнения: 23 186
записаха ме в списък за хистероскопия, кога се обаждат за дата?
жената с часовете каза че не знае, само записвала в списъка.

# 696
  • Мнения: 728
Момичета, здравейте. Настинката противопоказна ли е за започване на стимулация? Имам още 2-3дни до МЦ и се надявам до тогава да се оправя, ама все пак да попитам.

# 697
  • София
  • Мнения: 23 186
много са бързи, сутринат ме записаха в списъка, на обяд се обадиха кой ден да отивам  Shocked
казаха в 6 и половина сутринта.
дали ще вися до 7 и нещо да чакам или наистина им трябвам в 6 и 30?

# 698
  • Мнения: 1 698
Ох аз мисля, че ще висиш.Като ми правиха лапароскопията там, висях сигурно 1 час, не помня вече, но бяха ме извикали преди доктора, преди всички.
Сега за пункцията пак така 7,30 да съм там, ми то никой нямаше, пак повисях.

# 699
  • София
  • Мнения: 23 186
аз защото си отвисявам всеки месец за пункция и си мисля че и за това ще вися. то в 6 май и регистратурата не работи още  newsm78
ако ида по-късно пък да не вземат да ме върнат, че девойката по телефона много пъти повтори 6и 30.

# 700
  • Мнения: 1 698
Ох, то страх лозе пази.Всеки път си викам сега само отивам да вися и всеки път съм там на време.Така че по-добре в 6,30 и си вземи книжка.

# 701
  • Мнения: 13
Явно сега е по- лесно записването за хистероскопия.Аз чакам трети месец и чак сега имам дата  за 29.01.Или може би чаках повече,защото съм за лапаро+хистеро.
Относно д-р Тихомирова,бях малко стресната от това, че е толкова млада, но вече мисля, че е сърдечна и знае какво говори и прави.

# 702
  • Мнения: 2 843
Ой, Бамби, стискам палци за хистерото, дано имаш яснота после Hug
Аз харесвам Тихомирова, следи си работата усърдно. Утре живи и здрави съм последно при Чапанова, мисля да мина през Тихомирова, дано ме помни Grinning
Малко преди да започна стимулация бях болна, не мисля, че се е отразило по някакъв начин, някой попита по-нагоре.

# 703
  • Мнения: 578
аз защото си отвисявам всеки месец за пункция и си мисля че и за това ще вися. то в 6 май и регистратурата не работи още  newsm78
ако ида по-късно пък да не вземат да ме върнат, че девойката по телефона много пъти повтори 6и 30.
В 6:30 трябва да си пред приемния кабинет,там ще ти попълнят документите и да те прегледат,после чакаш касата да отвори и да си платиш,после чакаш пред кабинета на интерниста за кардиограма и чак тогава те качват.В най-добрия случей към 8:30 и горе пак си чакаш...знаеш.Успех Simple Smile

# 704
  • София
  • Мнения: 623
Момичета,на кой ден от МЦ се прави ендометриалната биопсия за рецептивност на матката и трябва ли предварително да правя някакви изследвания,например микробиология?

Общи условия

Активация на акаунт