Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте на всички ,
От много време следя сайта и намирам в него много полезна информация . Днес си направих регистрация и реших да ви помоля за  мнение  .Отсега се извинявам за дългия пост ,но съм много уплашена  и отвратена от случващото се с мен . От началото на бременността  си послушах съвет на близка приятелка която ми препоръча Доц. Румен Димитров , бил голям специалист и нт. Реших да и се доверя и започнах да посещавам клиниката му . Не ми направи никак добро впечатление  този човек , но понеже е доцент и голяма работа продължавах  да ходя при него с надеждата ,че съм в сигурни ръце . В средата на бременността ми започнах да се чувствам много зле отпаднала и с много нисък хемоглобин и когато отидох на поредния преглед при  Доц. Румен Димитров и  му обясних проблема той само ми каза -Ми ще пиеш желязо и така.  . Започнах прием на желязо но продължавах да се чувствам зле потърсих помощ от личния си лекар който веднага ме насочи към хематолог  , направиха ми нужните изследвания и ми откриха Таласемия  . Когато взимах резултатите от изследванията  хематолога ми каза:
 -Как до сега специалиста който ви следи бременността и вижда симптомите ви  не ви е пратил на изследване ? това заболяване крие много рискове  за плода също  не трябва да приемайте никакво желязо .
Спрях желязото и започнах да пия по предписание само  фолиева киселина . След това и приятеля ми си направи изследване и слава Богу той нямаше Таласемия ,бебето щеше да е здраво ,но с това само започна немърливостта на от Доц. Румен Димитров .
Когато дойде време за раждането реших да е с планирано секцио при прехваления доцент . Като първите му думи бяха :
-Ами ще си приготвите 900 лв и ще ви оперирам .  
 Продължавах да търпя наглото му отношение с надежда за щастие . Дойде време за операцията  извика ме в коридора на болницата  написа ми фалшивата  бележка че уж имам проблеми с очите и за това ми правят секцио ,  пак ме предупреди да си подготвя парите и постъпих в болница Майчин дом . Операцията мина извадиха бебето слава Богу живо и здраво . Прибрах се вкъщи и на втората седмица се започна ужаса и последиците от некадърната операция . Една вечер след като отидох по  малка нужда забелязах че от мен излиза нещо огромно приличащо на вътрешен орган , направо се вцепених беше сигурно колко юмрук а това беше само част от него , веднага отидох на преглед и ме приеха по спешност , никога няма да забравя изражението на доктора в Майчин дом който ме прегледа , се едно видя нещо което никога не е виждал . След това извика сестрата и тя да види , аз започнах  да се паникьосвам . Дойде още един доктор който гледа и мига като констатира ,че това плацента .Издърпаха го беше ме гнус да видя колко е голямо. След преглед на ехограф ми откриха още много огромни парцали в мен , като с мъмрене споделиха ,че това е неизчистена  матка от секцио. Назначиха ми кюртаж и престой в болница за проверка за инфекции и тн. Както знаете при секцио матката трябва да се почиства много добре от плацентата ако остане част от нея може да запуши матката и да започне  да се образува гнойна инфекция на разреза от операцията , с две думи е недопустимо. Прочетох че преди време жена е починала от същото нещо , при нея късно са открили остатъците от плацента от некадърно почистване след секцио инфекцията е била вече твърде голяма.  При мен "тапата" се е показала и аз отидох навреме . Сега Вече е 4 часа аз в 8 сутринта съм на кюртажа дано всичко мине наред . Ще съм много благодарна  ако някой може  да ми каже също мога ли да си търся правата  някакъв начин .Пари не искам да ми връщат просто искам този човек да се замисля следвщия път когато някой му се довери .  
Извинявам се пак за дългия пост , Лек ден  хора!  колкото и трудно да ми е ви  го пожелавам с Simple Smile

Последна редакция: вт, 07 ное 2017, 20:13 от AnMary

# 1
  • Мнения: X
Нека първо манипулацията с почистването на матката мине добре, после мисли за търсене на вина и отговорност.
Много е важно какво ще напишат в епикризата след този ти болничен престой. На твое място бих се консултирала с адвокат, който да поеме написването на официално оплакване към ръководството на Майчин дом и който да ти обясни какви стъпки следва да предприемеш, ако решиш да съдиш конкретния лекар, както и какъв би бил успехът на подобно начинание. При всички положения трябва да имаш събрани възможно най-много медицински документи от бременността и раждането , това ще помогне.
Бих се поровила и за координати на пациентски организации, които биха помогнали със съвет как да се действа и с имена на специалисти по здравно право.

# 2
  • Мнения: 2 502
Много е неприятно това, което Ви е сполетяло. Доцентът не го познавам лично, но съм го виждала доста пъти като съм ходила в медицинския му център. За центъра само хубави неща мога да кажа. Също така си правих амниоцентеза при сестра му - доц. Виолета Димитрова, нямам оплаквания, но ми е направило впечатление как хората с титли доста претупват нещата, видиш ли един вид нямаме време да се занимаваме с елементарни случаи, пък доста често при тези елементарни случаи оплескват положението, както е станало във Вашия случай.
Бързо възстановяване!

# 3
  • Мнения: 31
Здравейте,
изумена съм от това, което прочетох за доц. Румен Димитров.
Наистина много се надявам да се оправите бързо и всичко да е наред.
Но не мога да не споделя колко съм доволна от доц. Димитров. Претърпях секцио при него през 2011 г.
 и въпреки, че имах сериозни придружаващи заболявания, всичко мина перфектно, наистина перфектно.
Не съм си следила бременността при него, но в неговия център при друга лекарка.
Ако сега ми се налага пак секцио, пак бих се оперирала при него.
Съжалявам за това, което Ви е сполетяло, явно всеки има лоши моменти.

# 4
  • Мнения: 1 283
Мисли първо за възстановяването си, но после обезателно си търси правата. Консултирай се с адвокат!

# 5
  • Мнения: 3
Зравейте

Много ви благодаря за мненията ! Днес сутринта реших да не продължавам лечението си в Майчин дом, защото разбрах че може кюртажа да го прави въпросния професор , а по този начин и да затули нещата.Отидохме в  Шейново . Там ме насочиха в спешното и извикаха завеждащата отделението докторка да ме прегледа. Тя ме  прегледа и решиха да изчакаме с кюртажа до сряда . Да дадем шанс на матката сама да се почисти , защото кюртажа може да направи още повече проблеми. Попита ме дали са запазили това което са извадили от Майчин дом за анализ , но аз си спомням много добре че когато го извадиха доктора каза на сестрата да го прибере за хистология ,но тя отговори че няма раствор за съхранение и май го изхвърлиха.. Така и не се разбра какво беше това .. Моля се само да мине всичко и да ми се размине с кюртажа . Вече не искам нищо просто да съм здрава и при детето си .

Лека вечер

# 6
  • София
  • Мнения: 1 178
И аз съжалявам за това което ти се е случило. Бързо оправяне/
На мен този лекар ми прави амниоцентеза - беше ме приел друг лекар, но се оказа по-сложно (бях в по-голяма седмица, предна плацента и т.н), всичко мина добре, без усложнения.
не знаех, че Вили Димитрова му е сестра, тя ми прави фетална морфология, единствено тя не ме насочи към аборт и сега благодарение на това се радвам на живо и здраво детенце.
Явно всичко е до късмет.
Аз по принцип мисля, че бременнността е добре да се проследява при някой, който не работи в болница и е по-малко натоварен.
Вземи си епикризата и потърси някоя пациентска организация.

# 7
  • Мнения: 61
Неуважаема Мариана, насилствениото секцио изцяло поради твой каприз мина гладко и безпроблемно и ти си отиде жива и здрава в къщи. Това че ти е изпаднал един съсирек от влагалището след няколко дни не е никакъв проблем. Написала си пълни глупости, но предвид нивото ти на интелигентност /имам впечатление от многото си контакти с теб/ не се изненадвам. Определено си нахална и неприятна пациентка.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Неуважаема Мариана, насилствениото секцио изцяло поради твой каприз мина гладко и безпроблемно и ти си отиде жива и здрава в къщи. Това че ти е изпаднал един съсирек от влагалището след няколко дни не е никакъв проблем. Написала си пълни глупости, но предвид нивото ти на интелигентност /имам впечатление от многото си контакти с теб/ не се изненадвам. Определено си нахална и неприятна пациентка.

А от този пост толкова интелигентност лъха, че не е истина просто.

След като потребителката не е пожелала да се регистрира с истинското си име, Вие защо го пишете?

От написаното личи, че май сте някой от медицинския персонал. Ако е така, жалко за годините, които сте пропилели в обучение. Липсва ви изобщо съпричастност, емпатия и професионална етика щом можете да изпляскате такова мнение.

# 9
  • Мнения: 2 123
Ненапразно се носи „славата“ на  Мрачен дом - София! Чрез това просташко писание се потвърждава мнението, какви „специалисти“ и нечовеци работят там! Срам и позор!

Авторката, търси се непременно правата! Това не трябва дя се размене на тези наглеци!

# 10
  • Мнения: 1 283
Определено си нахална и неприятна пациентка.

А вие сте нахална и неприятна...някаква си. Вие видяхте ли въпросният...съсирек? Така лекувате в днешно време: "докторе боли ме пръста", "добре, ще го отрежем". От поста ти/някак не ми идва да съм на вие, прекалено учтиво ми идва за човек, който е способен да напише подобно нещо/ лъха злоба и ненавист, каквито един мед. работник няма право да изпитва към пациент. Никога не съм ходила във въпросната болница и няма начин да отида, щом подобни същества работят там! Tired

# 11
  • Мнения: 39 304
Пфффф, гледайки старите мнения, то това си е самия доктор  ooooh!
Ми има и много читави доктори в МД. Д-р Дяволов. Велик. Много пъти съм казвала, че и краката да му целувам няма да му се отблагодаря цял живот че спаси и мен и дъщеря ми.

# 12
  • Мнения: 61
Да, видях, прегледах лично и никакъв проблем няма, но това не се поства. Много шум за нищо. Реакцията ми е "каквото повикало, такова се обадило". Няма да позволя някоя да ме обругава неоснователно. А мога да споделя още много информция и впечтления...

# 13
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Ами поствайте. Това си е открит форум, всеки има право да изкаже гледната си точка. Кати спазва добрия тон и правила. Което Вие не правите.

# 14
  • Мнения: 1 283
След преглед на ехограф ми откриха още много огромни парцали в мен , като с мъмрене споделиха ,че това е неизчистена  матка от секцио. Назначиха ми кюртаж и престой в болница за проверка за инфекции и тн.



А това как ще коментира "великият" доктор? Кюртаж се прави, когато "няма проблеми" ли? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт