АВГУСТовски мами 2018

  • 69 156
  • 750
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 67
Привет от мен, момичета Blush Аз съм на 28, първа бременност и с термин 10.08. В петък съм на ФМ при доктор Димитрова във Фемина и ако всичко мине успешно ще се запиша при АГ, за да ме следят вече.
Доста ми е притеснено, но се опитвам да си мисля само хубави работи. Въобще, голяма параноя ме гони в последните няколко месеца Astonished

# 571
  • Silistra
  • Мнения: 125
Здравейте! Добре дошли на новите момичета, лека и спокойна бременност до финал! Относно сънищата, никога не съм сънувала толкова глупости, колкото сега. Постоянно се събуждам, доста ме натоварва това. Сутрин съм като ударен самолет. А колкото до храненето и килограмите.. аз не съм привърженик на фразите, че сега се е паднало да ям, колкото и каквото поискам или пък, че се храня за двама. Колкото и да ти е генетично заложено, все пак ако ядеш в промишлени количества, това няма какда не се отрази.

# 572
  • Мнения: X
Здравейте момичета, моят преглед при д-р Стоилов мина, всичко е наред, чакаме резултата от кръвта. Докторът е изключително внимателен, много подробно обяснява всичко, докато трае прегледа, акушерката взема кръв.
А той ЖК ли ти е или за ФМ ?

# 573
  • Мнения: 41
Здравейте! Аз отново имам питанка. При последния ми преглед АГ-то ми разказа накратко за БХС и накрая само спомена, че не е задължително и че не се поема от касата. До колкото знам, в която и лаборатория да ти вземат кръв, после се изпраща в Майчин дом. На тяхната страница, към която има линк в началото на темата, има ценоразпис, но също така пише, че в момента е безплатно по програма на министерството на здравеопазването. Някоя от вас запозната ли е, дали това важи за някои определени лаборатории извън София.
Една приятелка е с термин през юни и ми каза, че е платила само  3лв. за доставка.  Нейната лекарка я е пратила в лабораторията, която е към окръжната болница в нашия град, но той и кабинета й се намира там.

# 574
  • Silistra
  • Мнения: 125
На мен ми дадоха декларация да попълня, тази, която я има и в сайта. Платих само за изпращането 15лв. Взеха ми кръв в Стара Загора.

# 575
  • Мнения: 366
Относно кг, аз съм вече +3. Аз също не съм привърженик на идеята, че сега трябва да се храним като за двама. Хапвам си като преди с една малка разлика, че включих по-често хляб, защото се чувствам гладна. Точно вчера четох как се развива бебето през 13 г. с и там пишеше, че за този етап на бременността е нормално да сме качили 2-3 кг.

# 576
  • Мнения: 268
Здравейте! Моята АГ ми каза, че от вчера БХС е безплатен.

# 577
  • Sofiq
  • Мнения: 58
Здравейте момичета ще се радвам и аз да се включа в темата. Бременна съм с второто ми дете, термина ми е на 04.08 и съм на 28 години. Чак сега се включвам защото имах до сега много проблеми, но се надявам, че за напред всичко ще е нормално.

# 578
  • София
  • Мнения: 965
БХСто и аз чух, че не се заплаща, но пък ФМ, която върви с него (м/у 11-13гс) не се покрива от касата  Peace Тя е по желание, разбира се, но пък аз не бих я прескочила, особено предвид възрастта ми.
И аз сънувам яко кошмари - поради хормоналната буря, която се вихри заради образуването на плацентата в момента. И като цяло съм по-емоционална. Идва ми да ревна за далеч по-неревливи неща от по принцип  Mr. Green
За килограмите мисля, че не трябва да са супер фокус. Да споделя, че с предната си бременност качих 13кг (като аз съм висока 178см) като тръгнах от що годе нормални за ръстта ми кг - 62. Но пък нито ми се е яло нещо специално, нито съм яла за двама, което мисля, че е много неправилно. Колко пък за двама като единият тежи едва грамчета... Може би ще се отрази по-рязко, ако някоя бъдеща майка е била регулярна спортистка и през бременността не може да държи на същото темпо, но ако не смените нищо драстично в начина си на хранене и спорт не мисля, че ще резултирате с много и неправилно качени кг-ми. Важното е да не се яде бала захар, джънк и много пържено, цигари и алкохол (разбира се всеки си решава  Peace) От 13те кг, който аз качих в болницата оставих 8.
Аз ползвам една апликация за телефона, на англ, Ovia която ми е много полезна. Също и "какво те очаква, когато очакваш дете"  книгата, но аз наскоро преминах през това така че уж помня  Mr. Green
Хайде успех на всички с предстоящи прегледи! Да се похвалите като минете  Hug

# 579
  • София
  • Мнения: 504
Като млад човек, майка на 2 деца, мога да кажа, че БХС е страшна статистика и изхабени нерви и притеснение за майката. Първата бременност го пропуснах. Втората и тази бременност го направих, защото АГ настояваше. В МД София изследването е безплатно. Платих за ФМ. Там вече виждам смисъл и не пропускам. АГ си гледа и вижда важни неща(на 2D ехограф). На мен ми пусна 4D да се порадвам. Всичко е наред с мен и плода. Имам страхотни снимки.
Колкото до килограмите... за мен е нормално да се качат 8-20кг. Всичко след 10-тия килограм си е за майката. Една част от килограмите са задържана вода и лесно падат.

# 580
  • Мнения: 2 111
БХС действително е повече статистика, за разлика от ФМ.
По повод килограмите, препоръчителните граници за качване не са универсални. Те са едни за жените с нормално тегло и други за тези с поднормено и наднормено.
Аз лично с първата бременност качих 12 кг, от които май половината останаха в родилното. Остатъка свалих за около 6 месеца, може би и малко по-малко.
Препоръчителното увеличаване на приема на калории е с около 300-350, което е горе-долу едно парче филе с гарнитура салата.
Не знам лично аз докъде ще се докарам с настоящата бременност. Изпитвам постоянно желание за ядене, но успявам да го озаптявам, а също така и тренирам 5 дни в седмицата. Нямам качени кг, но коремчето ми вече личи и не си въобразявам... Талията ми почти е изчезнала и някои дрехи вече не мога да ги закопчавам.

# 581
  • Мнения: 7
Здравейте момичета, аз съм на 36 и това е 3-тата ми бременност, с термин 19 август. Въпреки, че имам опит с две бременности- те бяха отдавна и във Варна и имам нужда от съвет. В София съм от две години и се мъча да се ориентирам във всички клиники, медицински центрове и АГ болници тук. Моето допълнително здравно осигуряване ми покрива разходи, но само от места, които имат сключен договор със ЗК по програма"Майчино здравеопазване". Аз съм се спряла за сега на клиника Щерев за БХС и ФМ, но те нямат такъв договор и няма да си следя бременността там явно Sad Моля препоръчайте ми място и добър лекар за женска консултация. Предвид годинките Simple Smile не ми се рискува с посредствени лекари.
Ако това вече се е обсъждало се извинявам, но наистина нямам време да изчета подробно всичко писано в групата предните 39 страници Wink
Благодаря ви предварително!

# 582
  • Мнения: 268
На мен нищо не ми казаха за ФМ, прати ме само на БХС. Може би, ще ме прати направи на втората ФМ.

# 583
  • Мнения: 925
Момичета на 6 февруари имам час за биохимичен скрининг в клиника Щерев.Интересува ме как и колко дълго протича изследването.Благодаря предварително за отговорите.
А,и още нещо.При допълнително заплащане дали ще се съгласят дами направят диск.

# 584
  • Мнения: 2 111
БХС май беше само едно взимане на кръв в "Щерев". Другото е ФМ, трае около 30-40 мин ако няма проблем. За диск не знам. Имай предвид, че трябва да ти вземат кръв за БХС поне ден преди ФМ, т.е. за ФМ трябва вече да са ти излезли резултатите от БХС.

Общи условия

Активация на акаунт