Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - тема 57

  • 115 022
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 418
В интерес на истината аз гледах тази цветова комбинация :

И си го представях долните шкафове на кухнята да са с тъмното кафяво, а горните с някой от по-светлите нюанси. За гръб и плот обаче не виждах точно какъв цвят може да бъдат.
Цвета на стената си го представях нещо такова:

От там ми дойдоха и въпросите какви да са вратите, пода и съответно гърба на кухнята и плота.
Сега показаната комбинация също ми хареса.
Някой идеи за съчетаването на кафяв диван също. Дори ми се стори интересно със сивото.
Приемам и други предложения и съвети.
По принцип ми се иска да избегна по-тъмните цветове, защото апартамента е северен.

# 691
  • Мнения: 22 908
Аз не бих направила шкафове венге. Освен, че ще заемат визуално пространство и светлина, много си личи като се изцапат тъмните повърхности.
Този цвят е мн.приятен, и разбира се бяло:)

# 692
  • Мнения: 418
Да наистина е свежо и някакси отваря повече помещението. След вашите коментари и аз поразгледах нещо по-светло и нещо подобно ми хареса
Мисля си обаче, че не искам гланцирана кухня. Според мен е по-трудна за поддръжка и остават много отпечатъци. Колкото до венгето в апартамента, в които сме в момента кухнята е изцяло венге и нямам проблем изцапването. Но пак казвам не ми се иска да се съобразявам с дивана и по  него да правя всичко. А вие сте толкова полезни.

# 693
  • Мнения: 376
Буб,от 15г. имам гланцирана кухня,няма по-лесна повърхност за потдържане!Препарат за стъкла и грейва!

# 694
  • Мнения: 22 908
И дома имам гланцирани и негланцирани повърхности.Светли(бели).На гланцираните в пъти по-малко си личи изцапано(пръсти), отколкото на матираните.
За кухня е мн.важно какви дръжки има, къде ще се хващат шкафовете, за да се отварят.

# 695
  • Мнения: 6 294

И си го представях долните шкафове на кухнята да са с тъмното кафяво, а горните с някой от по-светлите нюанси. За гръб и плот обаче не виждах точно какъв цвят може да бъдат.
Цвета на стената си го представях нещо такова:
[
Скрит текст:
img]//imagizer.imageshack.us/v2/600x343q90/921/vSYd47.jpg[/img]
От там ми дойдоха и въпросите какви да са вратите, пода и съответно гърба на кухнята и плота.
Сега показаната комбинация също ми хареса.
Някой идеи за съчетаването на кафяв диван също. Дори ми се стори интересно със сивото.
Приемам и други предложения и съвети.
По принцип ми се иска да избегна по-тъмните цветове, защото апартамента е северен.
Щом е северен направо забравете за това венге, освен че и ужасно изглежда накапано дори с вода. Заложете на бяло или леко пречупено бяло. Освен това и да се смени дивана на всичко ще отива.
Гланцираните повърхности отразяват по-добре светлината, а това на Вас ще Ви е от полза. Не мисля, че се поддържат по-трудно от венге.
Ето да онагледя едно помещение със сменени шкафове и с кафяв диван как се променя, като се мине към изчистена линия и преобладаващо бяло, пък вече Вие преценявате кое повече Ви допада и към какво се стремите. Не е венге, но е достатъчно мрачен цвета на шкафовете.
http://prikachi.com/gallery_view.php?user=45021&gal=22301

# 696
  • Мнения: 418
Да определено по-светлите мебели отварят помещенията повече. И на мен ми харесват повече светлите неща като цяло. Ще го мисля. Аз се надявам, че когато дойде човека за кухнята и той да даде някакви съвети.

# 697
  • Мнения: 22 908
Много е важно да се съобрази колко голвма част се падат на всяка мебел.Ако кухнята ще е с няй-голям дял, то е ясно, че тя ще е акцент ,ако е тъмна ,и ше отнема пространство и светлина заради цвета.
Обратно : ако е светла ще е дава простор на помещението и ще остави други части да са център.
Моята кухня заема 2/3 от целия долен етаж и затова я направих бяла, за да не ми отнема от общата картина.

# 698
  • Мнения: 418
ДХЗ има резон и в това, което казваш. Когато разполагам с точни размери на стени и такива неща, може би ще е по-коректно да пиша пак. Въпреки, че ми се искаше предварително да знам какво ще имам. Иначе на този етап ние се бяхме насочили на нещо като П - образна кухня (на стената, която е в дъното на стаята ще има само мивка от едната страна; на стената дясно от нея ми се иска да има хладилник, печка с котлони и аспиратор и от там да започне един плот, който ще продължи да стане като П-образна с малко барплотче. Не е много ясно май обяснението ми, но скоро ще приложа скица. На стената, на която е ъгъла на барплота и частта с уредите е врата за другата стая. След вратата продължава стена до края на помещението. Следват френски на външната стена, от които се излиза на балкона. Мислех си дивана да е на тази стена. Отсреща на дивана мисля да сложа секция с телевизор. Вариант е след секцията на тази стена да сложа трапезна маса, но мисля че ще стане много тясно и претруфено. Ако така мислената схема не се получи, вариантите са ми следните:
- да усвоя половината от терасата и на мястото на бившата тераса да сложа трапезна маса (мястото е точно толкова) - тук обаче не съм сигурна дали ще ни останат средства за тази гимнастика
- Да няма барплот и да сместя трапезна маса някък - при този вариант ме притесняват две неща - първо, че кухнята ще стане много малка и няма да има място, където да режа и да си наредя някои уреди, а пък и ако се откажа от барплота след време при възможност за усвояване на терасата няма как да го направя само него.
- Да прежаля дивана и да взема кухненски (висок диван) по масивен и пред него да сложа трапезна маса и съответно отсреща секция. В този вариант барплота се запазва.

И тук объркването ми е голямо и за това не мога да преценя колко от площта ще е кухня, колко хол и т.н И как изобщо да процедирам.

# 699
  • Мнения: 22 908
Хич не ти трябва бар-плот.Направи си продължение на плота, който минава в трапезна маса.Аз не харесвам бар-плотовете.
Сега ще покажа нещо подобно:

В старото ми жилище ползвах трапезарната маса и за работен плот.Не беше най-идобния вариант, защото все трябва да се разчиства след готвене и да се бърза за хапване да речем, но беше опция.

# 700
  • Мнения: 418

Това е схемата на апартамент. От нея ще се ориентираш какво мисля и за евентуалните промени (ако ще правя). Варианта, които предлагаш е много хубав, но не знам при такова разположение на стаята дали ще стане.
Иска ми се да имам повече място за нареждане на уреди, а ако няма бар плот не знам как ще е.

# 701
  • Canada
  • Мнения: 3 358
При това разположение аз не виждам място за барплот. Ще стане тясно и трудно проходимо.

# 702
  • Мнения: 22 908
Аз и уреди на плот не обичам Simple Smile), моите ги вадя и прибирам, кафемашината й изкарах контакт в шкаф и стои скрита вътре.

# 703
  • Мнения: 418
Аз си го представях мивката да е на мястото от схемата, до нея на стена от дясно да е хладилник, след това малко плот около 20 см. с издърпващо се шкафче, за бутилки и подправки, след това печка с плот и след това плод до мястото където е вратата и точно там да стане ъгъла на бар-плота, ако ме разбирате какво имам в предвид. Не знам колко ще е удачно... та за това си мислех и другите варианти, които бях написала по-горе.

# 704
  • Мнения: 8 078
Категорично не му е рам мястото на хладилника, той целея е с сълбочина 60см, идва ти до лакътя нямаш пространство миейки да се завъртиш да си оставиш нещата, оства ти ъгъл 60*60 зад него... и накъде ще ти се отваря вратата му? Не го мисли само схема гледана отгоре, а си застани до хладилника вкъщи и си го представи...

Общи условия

Активация на акаунт